چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد

سعیده خلیلی‌صفا
سه شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد

چهاردهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی امروز سه‌شنبه، پنجم اسفند ۱۳۹۹ با حضور وزیر گردشگری به‌صورت مجازی و حضوری افتتاح شد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی صبح امروز سه‌شنبه، پنجم اسفند ۱۳۹۹ با حضور علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و میهمانان ویژه این مراسم شامل وزیر گردشگری کشور ونزوئلا و با شعار «سفرهای ایمن و مسئولانه» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه که برای نخستین بار به‌دلیل شرایط ویژه کرونا با شرایط خاص برگزار می‌شود، در چهار سالن آماده اطلاع‌رسانی در خصوص موضوعات گردشگری و صنایع دستی است. در این نمایشگاه که حدود ۱۶۰ شرکت فعال در حوزه گردشگری حضور دارند، سه سالن به حوزه گردشگری و یک سالن به صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص دارد. 

البته طبق اعلام خشایار نیکزادفر، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی، برخلاف سال‌های گذشته نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران بازدید عمومی ندارد و صرفا از بخش‌های خدمات‌دهنده گردشگری کشور برای بازدید دعوت شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی افزود:

در این نمایشگاه شیوه‌های نوین خدمات گردشگری در دوران کرونا به نمایش گذاشته می‌شود همچنین خدمات‌دهندگان گردشگری در این سه روز تجربیات خود در دوران کرونا را با یکدیگر تبادل می‌کنند و علاوه بر آن دوره‌های آموزشی گردشگری در دوران همه‌گیری طراحی شده، که برگزار می‌شود.

در سخنرانی مراسم افتتاحیه نیز دکتر مونسان به وضعیت دشوار فعالان گردشگری در سال گذشته به‌دلیل شرایط سیاسی، اقتصادی و پاندمی کرونا اشاره کرد. طبق اعلام وزیر گردشگری میزان خسارت‌های وارده این مدت در حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بوده است. البته وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با واردات واکسن و البته تولید انبوده واکسن ساخت داخل اوضاع بهبود یافته و مجدد شرایط ایمن‌تر در سطح کشور فراهم شود. همچنین، دکتر مونسان در ادامه به تلاش‌های دولت و وزارت برای جبران بخشی از خسارت‌ها از طریق پرداخت وام اشاره کرد و گفت:

تاکنون ۶۰۰ مورد از پرونده‌های تقاضا پرداخت شده و ۸۰۰ پرونده دیگر نیز به‌زودی در مرحله پرداخت قرار می‌گیرند.

در ادامه مراسم نیز دکتر مونسان به‌همراه مهمانان مراسم جهت افتتاح رسمی و بازدید از سالن‌ها وارد محوطه برگزاری نمایشگاه شدند.

گفتنی است نمایشگاه گردشگری به‌مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه‌ها در تهران ادامه دارد. علاقه‌مندان، خبرنگاران و گزارشگران می‌توانند از این نمایشگاه در سایت به‌صورت غیرحضوری و برخط بازدید کنند.

عکس کاور: میراث آریا

منبع ایرنا
برچسب‌ها نمایشگاه

دیدگاه