آغار فعالیت پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی از اواسط اسفند ماه

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
آغار فعالیت پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی از اواسط اسفند ماه

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی از اواسط اسفند تا مهرماه خبر داد.

خشایار نیکزادفر، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از برگزاری پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی با حضور نمایندگانی از حوزه‌های صنعت، تجارت، اقتصاد و حوزه‌های فرهنگی خبر داد. هدف از برگزاری این نمایشگاه که از اواسط اسفند تا مهرماه سال آینده به‌ طول می‌انجامد، نمایش آمادگی، پایش، تجمیع و توانمندی‌های سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. نیکزادفر با بیان اینکه حضور در این نمایشگاه رایگان خواهد بود، اذعان داشت:

ما در نظر داشتیم که هم‌زمان و در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی این امکان فراهم شود، اما به‌دلیل عدم ارسال اطلاعات و محتوا از سوی استان‌ها این امکان میسر نشد و ۱۰ روز پس از اتمام نمایشگاه، سالنی به مساحت هزار مترمربع از سوی شرکت نمایشگا‌‌ه‌ها برای این کار اختصاص داده می‌شود و تا مهرماه سال آینده و هم‌زمان با برگزاری اکسپوی دبی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی با مغتنم شمردن فرصت شرکت در این نمایشگاه خلاقانه برای تمامی ذی‌نفعان صنعت گردشگری، تصریح کرد:

حضور، پیش‌ثبت‌نام و ارسال محتواهای نمایشی است که از استان‌ها درخواست کرده‌ایم و تمامی اطلاعات و محتواهای ارسال شده را نمایش می‌دهیم.

خشایار نیکزادفر ضمن اشاره به تلاش‌ها برای حضور مقتدرانه در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اظهار داشت:

متقاضیان با مراجعه به سایت www.ihcx.ir در محل تعیین شده بنام پایلوت نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ ثبت‌نام کرده و برنامه اجرایی خود را به این شرکت اعلام کنند.

پایلوت نمایشگاه اکسپوی دبی با در نظر داشتن محتوایی درباره رویدادها، همایش‌ها، بسته‌های سرمایه‌گذاری، معرفی کالاهای برند ملی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، گروه‌های آیینی و موسیقی، اطعمه و اشربه‌ محلی، مواضع طبیعی درمانی، معرفی پتانسیل‌های مقاصد مختلف گردشگری کشور، گردشگری سلامت، گردشگری الکترونیک و استارت‌آپ‌های گردشگری، روستاهای تاریخی گردشگری، لباس محلی، میراث ناملموس و اطلاعات اقوام، رسوم و آیین‌های سنتی منطقه پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

دیدگاه