آشنایی با نحوه کار کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰
آشنایی با نحوه کار کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن

یکی از مباحث مهم در آموزش رمز ارز، شناخت و یادگیری نحوه کار کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اگر اندکی با دنیای ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید یا حتی اخبار مربوط به بیت کوین و ارز دیجیتال را دنبال کرده باشید، بدون شک اسم کیف پول ارزی دیجیتال بسیار به گوشتان خورده است. همان طور که برای نگهداری پول نقدی معمولی، نیاز به یک کیف پول برای نگهداری آن داریم یا به عبارت بهتر همان طور که امروزه حساب‌های بانکی متعددی در دسترس مردم قرار گرفته است تا به‌راحتی بتوانند پول خود را در آنجا نگهداری کنند، برای کاربران و صاحبان ارز دیجیتال نیز، چنین کیف پولی مورد نیاز است. یکی از مباحث مهم در آموزش رمز ارز، شناخت و یادگیری نحوه کار کیف پول ارز دیجیتال و انواع آن است که به کاربران کمک می‌کند تا با انتخاب کیف پول مناسب، بیشترین بهره‌مندی را از آن داشته باشند.

مجموعه آرن کریپتو با هدف آموزش ارز دیجیتال، در ادامه تعریفی از کیف پول ارزی دیجیتال ارائه می‌کند و ویژگی‌های مختلف آن را مطرح می‌کند.

آموزش رمز ارز

چگونگی عملکرد کیف پول ارز دیجیتال

برای آنکه بتوانیم مفهوم کار کیف پول ارز دیجیتال را به زبان ساده متوجه شویم، به عملکرد حساب‌های بانکی معمولی توجه می‌کنیم. می‌دانیم که در حساب بانکی، پول نقدی به‌صورت فیزیکی ذخیره نمی‌شود، بلکه ارزش آن میزان از پول در حساب بانکی نگهداری می‌شود. در حوزه رمز ارز نیز، کیف پول محلی فیزیکی برای نگهداری بیت کوین یا غیره نیست؛ بلکه در این نوع کیف پول‌ها، کلیدهای رمزی عمومی و خصوصی کاربران بلاک چین نگهداری می‌شود.

کلیدهای عمومی و خصوصی مربوط به آدرس یک کیف پول ارزی دیجیتال

برای هر حساب بانکی یک آدرس تعریف می‌شود که می‌تواند در دسترس عموم قرار بگیرد و تنها با آگاهی از آدرس یک حساب بانکی، نمی‌توان به پول‌های حساب مورد نظر دسترسی پیدا کرد. با این حال، برای انتقال پول به هر حسابی شما نیاز دارید که آدرس آن را بدانید. در حوزه ارز دیجیتال نیز هر کیف پول یک کلید یا آدرس عمومی دارد که می‌تواند در دسترس همه قرار بگیرد و برای آنکه دیگران بتوانند بیت کوین به کیف پول شما منتقل کنند، باید آدرس آن را بدانند. اما هر کیف پول ارزی دیجیتال، یک کلید خصوصی نیز دارد که در اختیار صاحب کیف پول است. شما می‌توانید با استفاده از کلید خصوصی کیف پول خود، اقدام به انتقال ارز دیجیتال یا هر فعالیت دیگری بکنید. کلیدهای عمومی و خصوصی هر کیف پول دیجیتالی، در عین تفاوتی که باهم دارند، به تناسب هم تعریف شده‌اند، به‌نحوی که هر کلید خصوصی مختص یک کلید عمومی است.

انواع کیف‌ پول‌های ارز دیجیتال

با توسعه فناوری‌های مربوط به رمز ارز و ارز دیجیتال، امروزه کیف پول‌های مختلفی در این زمینه، در اختیار کاربران قرار داده شده است. شما با در نظر گرفتن نیازهای خود و شرایطی که دارید می‌توانید کیف پول ارزی مورد نظر خود را انتخاب کنید. کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول‌های روی وب، کیف پول کاغذی یا انواع کیف پول‌های روی دسکتاپ و تلفن همراه از انواع کیف پول‌های ارزی دیجیتال هستند که می‌توانید با مطالعه ویژگی‌ها و کاربردهای هرکدام، انتخاب مناسبی برای نیاز خود داشته باشید.

 

 

 

برچسب‌ها تبلیغات

دیدگاه