استمهال وام‌های دریافتی مراکز ⁧‫گردشگری‬⁩ تا پایان سال ۱۴۰۰

پوریا  محمدی پیوند
شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷
استمهال وام‌های دریافتی مراکز ⁧‫گردشگری‬⁩ تا پایان سال ۱۴۰۰

بنا بر اعلام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، طرح «استمهال وام‌های دریافتی مراکز ⁧‫گردشگری‬⁩ تا پایان سال ۱۴۰۰» در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید.

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، روز شنبه ۲۴ مهر با انتشار توئیتی ضمن اشاره به عضویت خود در ستاد ملی مقابله با کرونا، از تصویب استمهال وام‌های دریافتی مراکز ⁧‫گردشگری‬⁩ تا پایان ۱۴۰۰ و مفاصاحساب مالیاتی آنان تا آخر آذرماه در جلسه این ستاد خبر داد.

صنعت گردشگری یکی از آسیب‌دیده‌ترین حوزه‌ها به‌واسطه شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود که بنا بر بررسی‌های صورت‌گرفته، بخش‌های مختلف گردشگری ایران در ۱۸ ماه گذشته متحمل خسارتی به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان شده است.

به‌همین منظور وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خردادماه ۱۴۰۰ از متقاعد‌سازی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر اعمال حمایت‌های بیشتر و استمرار پشتیبانی‌ها با ارائه بسته حمایتی تلفیقی جدید شامل حمایت‌های بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای مربوط به کسب وکارهای حوزه گردشگری خبر داده بود.

پیش از این در بخش بانکی با تصویب دستورالعمل مربوط مواردی نظیر امهال تسهیلات فعالان گردشگری تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰اجرایی شده بود و بنا بر اعلام عزت‌الله ضرغامی، این مهلت برای مراکز گردشگری تا ۶ ماه دیگر، یعنی پایان سال ۱۴۰۰ تمدید خواهد شد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه