سفر با هواپیما چه مزایایی دارد؟

بخش تبلیغات
شنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
سفر با هواپیما چه مزایایی دارد؟

هواپیما یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای سفر و مورد توجه بسیاری از افراد است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

زندگی مدرن و بعضا تکراری این روزها، کسالت و روزمرگی را برای برای بسیاری از ما به‌وجود می‌آورد و یکی از بهترین راه‌ها برای برطرف کردن تمام این خستگی‌ها، سفر کردن است. سفر همیشه راهی پرطرفدار برای فرار از مشغله‌ها و خستگی‌های ناشی از کار و زندگی روزمره امروزی است.

یکی از مهم‌ترین مسایل در راه سفر کردن، انتخاب وسیله نقلیه است. هواپیما یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای سفر و مورد توجه بسیاری از افراد است. در این مطلب قرار است مزایا و معایب سفر با هواپیما را برای شما شرح دهیم. این موضوع می‌تواند به شما در آشنایی بیشتر با این وسیله نقلیه و سفری بهتر به شما کمک کند.

مزایای سفر با هواپیما

 • اولین و مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای خرید بلیط هواپیما ذکر کرد، صرفه‌جویی در زمان سفر است. برای مثال هر چند فاصله بین دو شهر تهران و اصفهان چندان زیاد نیست، اما استفاده از پرواز تهران اصفهان می‌تواند باز هم تا حد زیادی در طول زمان سفر شما صرفه‌جویی کند به شکلی که زودتر به مقصد می‌رسید و زمان بیشتری برای انجام کارهای خود در شهر اصفهان خواهید داشت.
 • برخلاف نظر بسیاری از افراد که هواپیما را وسیله ایمنی برای سفر نمی‌دانند، اتفاقا هواپیما وسیله نقلیه بسیار ایمنی محسوب می‌شود. برای تایید این موضوع کافی است تعداد سفرهای انجام شده و سوانح هوایی که سالانه در دنیا اتفاق می‌افتد را با تعداد سواح سفرهای جاده‌ای و حتی ریلی مقایسه کنید!
 • امکانات بسیار متنوع و سطح بالایی در هواپیما موجود است که معمولا در وسایل نقیله دیگر قابل مشاده ناست. اهمیت این موضوع، زمانی بیشتر می‌شود که به‌مدت زمان سفر دقت کنید.
 • در سفر هوایی می‌توانید از بین یک پرواز با سطح خدمات معمولی، متوسط و لوکس انتخاب انجام دهید. شما می‌توانید از کلاس‌های اکونومی (پایین ترین سطح خدمات)، بیزینس و فرست کلس (لوکس‌ترین خدمات) انتخاب کنید.
 • در هواپیما ترافیک جاده و معطلی برای تغییر ریل قطار را ندارید، بنابراین در هنگام سفر و پرواز خود با کلافگی و خستگی مواجه نمی‌شوید.
 • از ویژگی‌های هواپیما، پوشش مسیرهای متنوع و البته مستقیم است. مسیرهایی که طی کردن آن با وسایل نقیله دیگر نیاز به یک یا چند بار تعویض اتوبوس، قطار، قایق یا کشتی است. برای درک بهتر این موضوع بهتر است مثالی برنیم. در صورتی که بخواهید فاصله بین این دو شهر را به‌شکل زمینی طی کنید باید مسافتی را با استفاده از اتوبوس یا قطار طی کرده و مسافتی دیگر را با استفاده از قایق یا کشتی از طریق دریا طی کنید. اما با خرید بلیط پرواز تهران کیش به‌راحتی و بدون زحمت تغییر وسیله سفر، به‌شکل مستقیم از تهران به کیش می‌رسید.
 • یکی از ویژگی‌های سفر، لدت بردن از زیبایی‌های خاص آسمان آبی است! یک لذت خاص که در هیچ‌کدام از وسایل سفر دیگر نمی‌توانید تجربه کنید.

رپورتاژ

 معایب سفر با هواپیما

اما در کنار ذکر مزایای سفر با هواپیما، باید به معایب آن نیز اشاره کنیم. به این منظور تعدادی از معایب این نوع از سفرها را نیز برای شما توضیح خواهیم داد.

 • بسیاری از فرودگاه‌ها در فاصله زیادی با شهرها قرار دارند و برای رسیدن به آن‌ها معمولا باید چمدان‌هایتان را با تاکسی، اتوبوس یا مترو به فرودگاه برسانید. برای مثال اگر از اصفهان قصد سفر به تهران با استفاده از پرواز اصفهان تهران را داشته باشید باید بدانید فاصله فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تا مرکز شهر اصفهان چیزی در حدود ۳۵ کیلومتر است.
 • یکی دیگر از مهم‌ترین معایب مورد توجه در سفر با استفاده از هواپیما هزینه آن است. بله! همان طور که قطعا می‌دانید، بلیط هواپیما در هر مسیری گران‌تر از بلیط اتوبوس یا قطار در آن مسیر است. بنابراین یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های سفر یعنی هزینه سفر در مورد هواپیما منفی است.
 • در سفر با هواپیما برعکس قطار، در حمل میزان بار با محدودیت مواجه هستید و بیشتر از ۲۰ کیلوگرم را نمی‌توانید به قسمت بار هواپیما تحویل دهید و در صورتی که باری بیشتر از این میزان داشته باشید، باید هزینه اضافی بابت آن پرداخت کنید.
 • ترس از هواپیما یا بیماری‌های خاص! این هم از محدودیت‌های سفر با استفاده از هوایپما محسوب می‌شود. اگر ترس از ارتفاع دارید و با مشکل استرس شدید در هنگام پرواز مواجه می‌شوید یا به بیماری های خاص مثل بیماری های قلبی دچار هستید که در صورت وقوع مشکلی نیاز به رسیدگی سریع دارید، بهتر است سفر با این وسیله نقلیه را فراموش کنید.
 • تاخیر، بازرسی پیش از سفر، تحویل چمدان، شرایط آب و هوایی نا مناسب برای پرواز! اگرچه همان طور که گفته شد میانگین این تاخیر ها با استفاده از سرعت هواپیما قابل چشم پوشی و جبران است، اما همه این شرایط ممکن است برای شما هم پیش بیاید. برای مثال شرایط آب و هوایی نا مناسب شاید حتی تا ۲۴ ساعت پرواز شما را به تاخیر بیندازد.
 • با توجه به فضای بسته هواپیما و تعداد زیاد مسافران، امکان انتقال ویروس و بیماری‌های واگیر بیشتر است. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چند معمولا هواپیماها به‌شکل منظم ضدعفونی و نظافت می‌شوند، اما آن‌ها در طول شبانه روز چندین پرواز را پشت سر هم می‌گذارند و مسافران زیادی را به خود می‌بینند.

 

مطالب مرتبط:

  برچسب‌ها تبلیغات

  دیدگاه