اعمال تخفیف ۳۰ درصدی برای ارسال پستی محصولات صنایع دستی

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۲
اعمال تخفیف ۳۰ درصدی برای ارسال پستی محصولات صنایع دستی

طی تفاهم‌نامه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با شرکت ملی پست ایران، از این پس خرید پستی محصولات صنایع‌دستی با تخفیف ۳۰ درصدی پست برای ارسال همراه خواهد بود.

پویان محمودی، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رمضانعلی سبحانی‌فر، معاون وزارت ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، در روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹، تفاهم‌نامه‌ای درباره تقویت همکاری‌ها با هدف حمایت هرچه بیشتر از صنایع‌ دستی به امضا رساندند. این تفاهم‌نامه شامل اعمال تخفیف ۳۰ درصدی برای ارسال پستی خرید محصولات صنایع دستی خواهد بود.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این رابطه اظهار داشت:

اقدام ارزشمند شرکت ملی پست در دورانی که هنرمندان صنایع‌دستی به خاطر کرونا، با مشکلاتی روبه‌رو هستند، نشان‌دهنده حمایت این شرکت از هنرمندان صنایع‌دستی است.‌ همکاری معاونت صنایع‌دستی و شرکت ملی پست می‌تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد و موجب رونق فروش صنایع‌دستی و معرفی هرچه بیشتر آن‌ها شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران نیز با یادآوری اینکه حمایت از فعالان عرصه گردشگری و صنایع دستی از وظایف مهم نهادهای مختلف است، تصریح کرد:

این همکاری‌ها در راستای منافع ملی است و می‌تواند به توسعه صنایع‌دستی و رونق فروش صنایع‌دستی کمک کند.

این تفاهم‌نامه شامل ارائه سرویس پیشتاز با تخفیف ۳۰ درصد نسبت به نرخ‌نامه پستی برای محصولاتی که طبق لیست ارائه شده از سوی معاونت صنایع‌دستی به شرکت پست می‌شود. همچنین همکاری لازم در چهارچوب قوانین مرتبط با گمرک امانات پستی به‌منظور حذف محدودیت ارسال محصولات صنایع‌دستی توسط سایت‌های فروش مجازی به خارج از کشور نیز از بندهای این تفاهم‌نامه به‌حساب می‌آید.

ارسال پستی محصولات صنایع دستی به خارج از کشور توسط فروشگاه‌های مجازی با رفع محدودیت‌های گمرکی همراه خواهد شد.

از دیگر مفاد تفاهم‌نامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با شرکت ملی پست ایران می‌توان به همکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی طرفین، بهره‌گیری از زیرساخت‌های فیزیکی، محیطی و ظرفیت‌های بالقوه طرفین در زمینه تبلیغات، همکاری به‌منظور حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی طرفین به صورت متقابل، اجرای طرح چاپ تمبر شخصی، ارسال کارت‌های الکترونیکی و فعالیت‌هایی مشابه برای اعضای دو طرف در چهارچوب ضوابط و مقررات و اختصاص فضاهای فیزیکی مناسب به فعالان صنایع‌دستی از سوی شرکت پست

دیدگاه