تور مجازی پورتو؛ شهر پل‌های معلق

علی گودرزی
پنجشنبه، ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۲
تور مجازی پورتو؛ شهر پل‌های معلق

پورتو، پایتخت پرتغال با داشتن زیبایی‌های پرتعداد و دیدنی، سالانه میزبان تعداد بالایی از توریست‌ها است. در این مقاله و از قاب تور مجازی به شهر پورتو سفر می‌کنیم.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ به‌روزرسانی شده است.

پورتو شهری است که هر ساله احتمالا نامش را چند بار می‌شنوید. شهری که اسمش روی شکل‌گیری اسم کشور پرتغال تاثیر گذاشته است! در تاریخ قاره‌ اروپا از پورتو به‌عنوان شهری کلاسیک یاد می‌شود. شهر پورتو از زیبایی‌های پرتعدادی بهره می‌برد که پل‌های عظیم‌الجثه و باشکوه آن، از اصلی‌ترین و نفس‌گیرترین بناهای توریستی‌اش هستند. پل ماریا پیا (Maria Pia) یکی از مهم‌ترین پل‌های شهر پورتو است. این پل در سال‌های ۱۸۷۶ و ۱۸۷۷ ساخته شده است و یکی از اولین پروژه‌های معمار فرانسوی شهر پورتو به حساب می‌آید.

پورتو شهری بسیار زیبا است که چه در روزهای ابری و چه در ساعات بارانی، می‌توان در کوچه‌ها و خیابان‌هایش قدم زد و حسابی لذت برد. خیابان‌هایی شلوغ که حتی در خلوت‌ترین لحظات هم به‌سختی می‌توان در آن‌ها جای پارک پیدا کرد! کلیسای توره‌دوس‌کلریوس (Torre dos Clérigos) از جمله دیگر مکان‌های دیدنی شهر است که صنعت گردشگری پرتغال به‌خصوص شهر پورتو را تقویت می‌کند. این کلیسا با ارتفاع ۷۵ متر، بلندترین کلیسای شهر به‌حساب می‌آید. همراه ما باشید که در تازه‌ترین قسمت از تورهای مجازی، به پورتو سفر خواهیم کرد.

با صعود به ارتفاعات کلیسای توره‌دوس‌کلریوس، منظره‌ای زیبا از شهر و جاهای دیدنی پرتو را تماشا خواهید کرد. منظره‌ای که از آن، خانه‌هایی با سقف‌های کاشی‌کاری شده، ساختمان‌هایی با قدمت هفت قرن، رودخانه‌های اطراف شهر و خیابان‌های زیبایش همگی قابل تماشا هستند. خیابان‌هایی که از خانه‌های رنگارنگی پر شده که همگی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و یک فضای بسیار زیبا را تشکیل داده‌اند.

پل‌های پرتعداد شهر پورتو زمانی که در تاریخی‌های شب مشغول درخشش می‌شوند، منظره‌هایی دیدنی و به‌شدت دل‌پذیر را به‌نمایش می‌گذارند. پورتو یک شهر بسیار زیبا است که برای سفر به‌ آن و آشنایی با زیبایی‌های پرتعدادش، نیازی ندارید که در اینترنت جستجو کنید یا سوال‌های پرتعدادی را از اشخاص مختلف بپرسید. وجود سازه‌هایی عظیم مثل کلیسای توره‌دوس‌کلریوس باعث می‌شود تا همیشه بدانید در کدام گوشه از شهر مشغول پرسه زدن هستید و اجازه نمی‌دهد در زیبایی‌های پورتو گم بشوید! یک سازه ی مذهبی عظیم که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم می‌توانید نامش را پیدا کنید. البته که این مورد را هم باید در ذهن داشته باشید که پورتو شهر عبور و مرور با ماشین نیست!

تصویری از ساحل شهر پورتو

کم‌بود محل‌های به‌خصوص برای پارک ماشین کنار خیابان‌های باریک شهر، عبور و مرور با اتومبیل را به عمری سخت تبدیل کرده‌اند. در ادامه و از طریق قسمت ابتدایی این مقاله می‌توانید بدون نگرانی بابت جای پارک، از شهر زیبای پورتو و دیدنی‌های پرتعدادش بازدید کنید! کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

    منبع AIRPANO
    برچسب‌ها تور مجازی

    دیدگاه