کاهش ۲۷ درصدی پروازها در مرداد امسال نسبت به سال گذشته

پوریا  محمدی پیوند
دوشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
کاهش ۲۷ درصدی پروازها در مرداد امسال نسبت به سال گذشته

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۲۷ درصدی پروازها فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در سال ۹۹ خبر داد.

سیاوش امیرمکری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اعلام کرد به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و تاثیر منفی آن بر صنعت هوایی و فرودگاهی، تمام پروازهای فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در مرداد ماه ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته، در نشست و برخاست ۲۷ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۴۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۰ درصد کاهش یافته است. وی در این رابطه تشریح کرد:

مرداد امسال در مجموع ۲۲ هزار و ۸۲۵ نشست و برخاست با جابه‌جایی حدود دو میلیون و ۱۹۷ مسافر و حدود ۱۶٫۵ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت انجام شد. این در حالی است که مرداد سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۳۵ نشست و برخاست با جابه‌جایی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۳۳ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت انجام شده بود.

امیرمکری‌ با بیان این موضوع که در مرداد امسال حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس و یزد انجام شده است، اذعان داشت:

مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۲۲ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۳۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۴۲ درصد کاهش یافته است. همچنین پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست ۸۴ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۹۶ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۸۰ درصد کاهش یافته است. همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین‌المللی در پنج فرودگاه شیراز، لارستان، مشهد، اصفهان، بندرعباس انجام شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تایید افزایش شاخص‌های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه، تصریح کرد:

پروازهای داخلی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در مرداد نسبت به تیرماه در نشست و برخاست چهار درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۷ درصد افزایش داشته است. پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت در مرداد ۹۹ نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۸۷ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۷۵ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست دو درصد افزایش داشته است.

این درحالی است بنا بر داده‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مجموع شاخص‌های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست ۵ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۶ درصد افزایش داشته است.

منبع ایلنا

دیدگاه