جشنواره سفر و نمایشگاه ITB برلین نیمه مجازی برگزار می‌شوند

زینب موحدی
شنبه، ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۷
جشنواره سفر و نمایشگاه ITB برلین نیمه مجازی برگزار می‌شوند

مسئولان ITB برلین و جشنواره سفر برلین، تصمیم به برگزاری رویدادی کوتاه و غیرمنتظره به‌صورت تلفیقی از موقعیت‌های واقعی و مجازی گرفته‌اند.

به‌خاطر شیوع ویروس مرگ‌بار کرونا، صنعت سفر و گردشگری طی ماه‌های گذشته با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شد؛ اما باز هم این میل و آرزوی سفر است که انسان‌ها را ورای مرزها به یکدیگر پیوند می‌دهد؛ حتی در موقعیتی که آن را «نرمال جدید» می‌نامند.

مسئولان جشنواره سفر برلین و نمایشگاه ITB برلین در حال ایجاد بستری ویژه از ۱۶ تا ۱۸ اکتبر در «آرنا برلین» (Arena Berlin) هستند تا راه‌های برون‌رفت از بحران کنونی را به دست‌اندرکاران صنعت گردشگری معرفی بکنند. در این رویداد ترکیبی که تحت عنوان «ما عاشق سفر هستیم–راهکاری برای احیای گردشگری» برگزار می‌شود، نمایشگاه ITB برلین، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه تجاری سفر در سراسر جهان با چندین دهه تجربه موفق، نسخه‌ای تازه و پویا از فستیوال را در معرض دید همگان قرار خواهد داد.

«جولیا سانه‌مان»، مدیر روابط عمومی نمایشگاه ITB برلین می‌گوید:

در دوران بحران ویروس کرونا، موضوعی که بیشتر از هر مسئله دیگری همه آن‌ها را آزرده است، این موضوع بود که هیچ چیزی نمی‌توانست سحر و جادوی ارتباط‌های شخصی را از خاطرها ببرد و جای لبخندها، دست‌دادن‌ها و صمیمیت با دوستان را بگیرد. گردشگری همیشه و در همه حال «کسب‌وکاری مردمی» خواهد بود.

نمایشگاه ITB برلین

نمایشگاه ITB برلین قرار بود ۴ الی ۸ مارس ۲۰۲۰ برگزار بشود که به‌خاطر شیوع کرونا، لغو شد

آنچه بدنه گردشگری اکنون بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد، بستری فیزیکی برای دمیدن جانی تازه به صنعت و برقراری ارتباط‌های جدید و بازسازی روابط قدیمی است. بنابراین، رویداد سه‌روزه پیش رو تمامی بازیگران این صنعت را، از کارشناسان حوزه گردشگری، مدیران هتل‌ها، رستوران‌ها، مسافران و تولیدکنندگان محتوا را به‌همراه شخصیت‌های اینستاگرامی و نویسندگان وبلاگ‌های با موضوع سفر، گرد هم جمع می‌کند. این افراد با همکاری هم می‌توانند با بازنگری کارهای گذشته به ارزیابی اولیه‌ای از رویدادها دست یابند و در عین حال، با الهام‌گیری از ایده‌های جدید به سوی جلو گام بردارند.

نمایشگاه «ما عاشق سفر هستیم» برای اولین بار بستری را برای گفتگوهای سازنده و بحث‌های صریح و بی‌پرده درباره وضعیت سفر، پس از این وقفه طولانی و بی‌سابقه فراهم می‌سازد. «برند نف»، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل جشنواره سفر برلین می‌گوید:

هرآنچه فعلا درباره آینده سفر گفته می‌شود، چیزی بیشتر از حدس و گمان نیست و پیش‌بینی دقیق درباره تغییرهای احتمالی این صنعت در حال حاضر شدنی نیست.

همین موضوع موجب می‌شود که نگاهی اجمالی و بررسی اولیه سناریوهای مختلف برای تعیین اولویت‌ها، نیازهای ایمنی، پایداری و سایر مسائل مرتبط و لزوم پژوهش درباره استراتژی‌های نوآورانه اهمیت می‌یابد. و همچنین به همین علت است که این رویداد محدود و غیرمنتظره ترکیبی منحصربه‌فرد از فرصت‌های حضوری و چهره‌به‌چهره به‌همراه موقعیت‌های مجازی است.

پوستر رویداد پاپ آپ ITB برلین

پوستر رویداد پاپ-آپ ITB برلین و جشنواره سفر برلین 

تمامی ویژگی‌هایی نظیر ساختار نمایشگاهی، روش‌های مختلف برای ایجاد شبکه‌های گسترده ارتباطی، معرفی محصولات و ایده‌ها و پانل‌های بحث گفت‌وگو در دستور کار برگزاری رویداد آتی ITB برلین گنجانده شده‌اند. برگزاری ترکیبی این رویداد، این امکان را به بازدیدکنندگان می‌دهد تا علاوه بر حضور فیزیکی، فرصت استفاده از محتواهای جذاب تولیدشده را به‌صورت مجازی نیز داشته باشند. بر همین اساس، به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه این اجازه داده می‌شود که ایده‌ها و محصول‌های خود را یا به‌صورت فیزیکی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار بدهند یا با به‌کارگیری روش‌های مجازی این کار را انجام بدهند.

برای برگزاری موفق رویداد آتی ITB برلین، ایمنی و سلامت همه افراد درگیر در آن باید در راس همه اولویت‌ها قرار داشته باشد. دکتر «مارتین بوک»، معاون ارشد در بخش سفر و ترابری در نمایشگاه برلین می‌گوید آن‌ها در حال همکاری تنگاتنگ با مسئولان، نظارت دقیق پیشرفت‌های حاصل و نیز کار شبانه‌روزی برای تدوین مفاهیم جامع برای قوانین بهداشتی و معیارهای امنیتی هستند. اطلاعات کامل درباره‌ی برنامه‌های خاص در آینده‌ای نزدیک در وب‌سایت این نمایشگاه منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه