استرالیا تا ۲۰۲۱ به روی گردشگران خارجی بسته خواهد ماند

زینب موحدی
پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
استرالیا تا ۲۰۲۱ به روی گردشگران خارجی بسته خواهد ماند

برخلاف بسیاری از کشورها، استرالیا تصمیمی برای بازگشایی مرزهای خود و اجازه سفر به استرالیا برای مسافران خارجی را ندارد. 

غالب کشورها در جستجوی راهی برای سرعت بخشیدن به روند بازگشایی مرزهای خود در تابستان جاری و بازگرداندن گردشگران به شهرهای خود هستند. اما مسئولان استرالیا می‌گویند نیازی به این کار ندارند. بر اساس گفته‌های اخیر «سیمون بیرمنگهام»، وزیر امور بازرگانی این کشور، بعید است مرزهای استرالیا زودتر از سال ۲۰۲۱ به روی مسافران بین‌المللی باز بشود.

دولت استرالیا در ابتدای سال جاری، قوانین قرنطینه‌ای سفت‌وسختی را در این کشور به اجرا درآورد و موفق شد شیوع کرونا را تحت کنترل خود درآورد. در نتیجه، قابل درک است که آن‌ها علاقه‌ی چندانی برای معکوس‌سازی روند پیشرفت خود نداشته باشند.

بیرمینگهام در گفتگویی با «نشنال پرس کلاب» درباره اجازه انجام سفرهای توریستی در داخل یا خارج از استرالیا چنین اظهار کرد که از نطر وی، انجام این سفرها تا زمان زیادی غیرممکن خواهد بود. او در ادامه افزود که این کار فقط به‌خاطر اینکه شمار زیادی درگیر این بیماری هستند و نیز، لزوم در اولویت قرار دادن سلامت افراد است که انجام می‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا مرزها تا سال آینده باز نخواهند شد، گفت:

فکر می‌کنم احتمالا چنین خواهد بود.

تنها استثنا در این مورد، دانشجویان و بازدیدکنندگانی خواهند بود که قرار است مدتی طولانی در استرالیا باقی بمانند. بیرمینگهام می‌گوید برای دانشجویان بین‌المللی و آن درسته از بازدیدکنندگان خارجی که می‌خواهند مدت زیادی در استرالیا سکونت کنند، قرنطینه‌ای ۱۴ روزه تدارک خواهند دید که به گفته وی، تاکنون نیز برای بازگرداندن ایمن استرالیایی‌هایی که در کشورهای دیگر بودند، اجرا می‌شد و تاثیرگذار بوده است.بازگشت دانشجویان بین‌المللی برای استرالیا از اولویت بالایی برخوردار است؛ چراکه این افراد سالانه ۲۶ میلیارد دلار با خود به این کشور وارد می‌کنند.

مطالب مرتبط:

    منبع matadornetwork

    دیدگاه