جشن ۵۰ سالگی برج آزادی برگزار می‌شود

سعیده خلیلی‌صفا
سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۵
جشن ۵۰ سالگی برج آزادی برگزار می‌شود

طبق اعلام رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، ویژه برنامه‌های پنجاهمین سالگرد تاسیس برج آزادی در سال جاری برگزار خواهد شد.

علیرضا حفیظی، رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی مشروح برنامه‌های پنجاهمین سال فعالیت برج را اعلام کرد. وی دراین‌باره چنین گفت:

برج آزادی به‌عنوان نماد ملی ایران در ردیف برج‌های مطرح و منحصربه‌فرد دنیا قرار دارد و در سطح بین‌المللی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ به‌نحوی که انجام برخی فعالیت‌های فرهنگی هنری در آن، نظیر برنامه‌های انجام شده در رابطه با هم‌بستگی با کشورها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا، بازتاب‌های بین‌المللی و مثبتی را به‌دنبال داشت.

وی در ادامه افرود:

در ایام شیوع کرونا که "برج موزه آزادی" پذیرای گردشگران داخلی و خارجی نبود، فعالیت‌های مناسبی در حوزه فضای مجازی مثل بازدید مجازی از برج، نمایشگاه‌های آثار هنری (به‌صورت مجازی) انجام شد. همچنین گام‌های موثری در بحث تولید محتوا برداشته شد که عموم بازدیدکنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت برج به نشانی azadi-tower.com از آن‌ها استفاده کنند. در حال حاضر نیز مجموعه آماده بازگشایی مجدد بوده و منتظر اعلام سازمان‌های ذی‌ربط در این زمینه هستیم.

حفیظی با اشاره به سیاست‌های بنیاد فرهنگی هنری رودکی مبنی بر انجام ویژه برنامه‌های پنجاهمین سالگرد تاسیس برج آزادی، اضافه کرد که بازسازی برج از جمله برنامه‌های ضروری پیش رو است که طی هماهنگی های انجام شده با وزارت میراث فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تهران، این موضوع در دستور کار قرار گرفته و انشالله در گام اول، گنبد رُک در بالای برج مرمت و احیا خواهد شد.

ثبت برج آزادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (با هماهنگی و همکاری نهادهای زیربط)، برگزاری جشنواره عکس‌های قدیمی از برج آزادی، چاپ تمبر ملی، عقد خواهر خواندگی با برج‌های مطرح دنیا و چاپ کتاب ۱۶۰ پلان برج آزادی و... از دیگر برنامه‌های مد نظر در پنجاهمین سال تاسیس برج است.

برج آزادی نماد پایتخت و دروازه هنر مدرن ایران است. این برج سال‌ها پیش از برج میلاد ساخته شد و همچنان بسیاری آن را نماد اصلی پایتخت ایران می‌دانند. این بنای زیبا که از شاهکارهای معماری معاصر ایران است، یکی از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی تهران محسوب می‌شود.

عکس کاور: علیرضا کیخا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خبر

    دیدگاه