روشنایی کوه ماترهورن با پیام‌هایی از استقامت و حمایت در برابر شیوع کرونا

نگین توکلی
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
روشنایی کوه ماترهورن با پیام‌هایی از استقامت و حمایت در برابر شیوع کرونا

کوه باشکوه «ماترهورن» در اقامتگاه «آلپین زرمات» در کشور سوئیس، در حال حاضر با پیام‌هایی از حمایت و مقاومت در حین بیماری همه‌گیر کووید ۱۹، روشن شده است.

پیام‌های «در خانه بمانیم»، «امید» و تصاویری از یک قلب و پرچم ایتالیا با یک پروژکتور روی کوه مشهور ماترهورن که با ارتفاع ۴,۴۷۸ متری، در مرز دو کشور سوئیس و ایتالیا قرار دارد، نقش بسته‌اند.

این پروژه، بخشی از یک کمپین به رهبری «گری هافستتر» (Gerry Hofstetter)، هنرمند نورپرداز سوئیسی، است، فردی که ساختمان‌ها، بناها و چشم‌اندازهای بسیاری در سراسر جهان را به آثار هنری موقت، تبدیل می‌کند.

تصویر نمایش داده‌شده روی کوه، شامل پرچم ایتالیا می‌شود، زیرا ایتالیا، با بیش از ۱۵ هزار قربانی، بیشترین تعداد کشته در اثر بیماری کرونا را در جهان دارد.

کوه ماترهورن

کوه ماترهورن با پیام‌هایی از حمایت و مقاومت، نورپردازی شده است. عکس از فابریک کافرینی (Fabrice Coffrini)

زرمات از اواسط قرن نوزدهم، به‌عنوان خارق‌العاده‌ترین و پر زرق‌و‌برق‌ترین اقامتگاه سوئیس شناخته می‌شود و کوه ماترهورن، یک مونولیت سنگی هرمی شکل است که بر فراز آن، می‌درخشد.

«ادوارد ویمپر» (Edward Whymper)، کوهنورد انگلیسی در سال ۱۸۶۵، پس از هشت بار تلاش موفق شد که به قله آن صعود کند و از آن زمان تاکنون، انسان‌های شجاع و بی‌باکی، از آن بالا رفته‌اند.

ماترهورن به‌علت ارتفاع بلندش، کاملا در دیدرس است، برای همین، نورپردازی‌ها را از کیلومترها دورتر هم می‌توان مشاهده کرد. گردهمایی‌های بزرگ و تمامی رویدادها در زرمات، درست مانند دیگر بخش‌های کشور سوئیس، پس از اعلام وضعیت اضطراری دولت این کشور، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا که تا ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین ۱۳۹۹) نیز ادامه دارد، ممنوع شدند.

کوه ماترهورن

پرچم ایتالیا، روی کوه ماترهورن. عکس از فابریک کافرینی

اقامتگاه‌های اسکی بیشماری، به‌عنوان بخشی از اقدامات کشور سوئیس برای تحت کنترل درآوردن شیوع ویروس، به‌طور موقت بسته شده‌اند و مراحل غربالگری اضافی در مرزها به اجرا درآمده‌اند.

نورپردازی‌ها طوری طراحی شد‌اند که برای کسانی که آن‌ها را می‌بینند، احساس آرامش فراهم کنند. این نمایش زیبا همچنین به‌صورت زنده از دوربین این اقامتگاه پخش می‌شود. قرار است این نورپردازی فعلا تا ۱۹ آوریل ادامه داشته باشد.

 

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet

    دیدگاه