با تور مجازی از موزه صلح تهران بازدید کنید

با تور مجازی از موزه صلح تهران بازدید کنید

علی گودرزی
| جمعه, ۲۹ فروردین ۹۹ ساعت ۱۸:۰۰

در این قسمت از تور مجازی موزه‌های کشور، به تهران می‌رویم و از موزه‌ی صلح دیدن می‌کنیم.

به روزهای پایانی فروردین ماه رسیدیم و همچنان، قرنطینه‌ی خانگی و مبارزه با ویروس کرونا زندگی تمامی مردمان دنیا را تحت‌تاثیر خود قرار داده‌ است. نکته‌ی مهم اما اینجا است که به‌لطف یاری مردم و رعایت نکات بهداشتی، کنترل وضعیت بحران کرونا در کشورمان شرایط به‌نسبت بهتری پیدا کرده است. البته که این مورد تنها به کشورمان محدود نمی‌شود و در اکثر نقاط دنیا، شاهد کنترل نسبی این بحران و بهبود نسبی اوضاع هستیم البته که با بهبود کامل این وضعیت، فاصله‌ی بسیاری داریم. با تمامی این اوصاف اما، قرنطینه‌ی خانگی همچنان ادامه دارد و احتمالا حوصله‌ی شما از روال طی شدن روزهای کرونایی و تحت‌تاثیر قرنطینه، سر رفته باشد. آیا تابه‌حال بازدید مجازی از کشورها، موزه‌ها یا اماکن دیدنی سراسر جهان را امتحان کرده‌اید؟ احتمالا اگر یک بار این تجربه را به‌دست بیاورید، به آن علاقه‌مند می‌شوید و از انجامش لذت خواهید برد. برای همین هم هست که کجارو به‌صورت روزانه، تورهای مجازی متنوعی را در دسترس شما قرار می‌دهد. امروز با یکدیگر به تهران و موزه‌ی صلح می‌رویم و از آن دیدن می‌کنیم. همراه کجارو باشید.

موزه صلح

موزه‌ی صلح که در منطقه‌ی پارک شهر تهران واقع شده است، شاید یکی از متفاوت‌ترین موزه‌های کشور باشد. این موزه بیشتر از اینکه محلی برای تماشای اشیای باستانی باشد، محلی برای عبرت گرفتن از حوادث تلخ تاریخی و تلاش برای گام برداشتن در مسیر دنیایی صلح‌آمیز است. ایده‌ی تاسیس موزه‌ی صلح در سال ۱۳۸۴ به‌ذهن اعضای انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمایی رسید و به‌دنبال آن، مراحل شکل‌گیری و بازگشایی این موزه در همان سال‌ها طی شد. موزه‌ی صلح هم‌اکنون در ساختمان اهدایی شهرداری، در محله‌ی پارک شهر تهران واقع شده است. در این موزه، سالن‌های مختلفی وجود دارد که در هر سالن، موارد دیدنی متنوعی برای بازدیدکنندگان قرارداده شده است و به‌ عنوان مثال، در یکی از سالن‌ها شاهد مواردی هستیم که پیامدهای جنگ‌ها و موارد کاربرد تسلیحات اتمی را نمایش می‌دهد که بخشی از آن، به جنگ شیمایی ایران و عراق و بخشی دیگر، بمباران هیروشیما را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد. در این موزه تلاش می‌شود تا بازدیدکنندگان با فعالان صلح‌ جهانی و جنبش‌های صلح‌آمیز دنیا آشنا شوند. قسمتی از این موزه، به‌برگزاری جلسات پیرامون صلح‌ جهانی، منع استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، آشتی و حقوق بشردوستانه‌ی بین‌المللی، لزوم ریشه‌کن شدن سلاح‌های هسته‌ای و موارد آموزشی این‌چنینی اختصاص دارد. قسمت بزرگی از موزه هم به کتابخانه‌ی آن اختصاص دارد. به‌دلیل عملیات تعمیر ساختمان موزه در سال ۱۳۸۹، این مکان برای مدتی تعطیل و در سال ۱۳۹۰ با حضور اشخاصی برجسته از جمله رئیس موزه‌ی صلح هیروشیما، دوباره بازگشایی شد. از طریق این لینک می‌توانید از موزه‌ی صلح را به‌صورت مجازی بازدید کنید.

کجارو به‌صورت روزانه تورهای مجازی متعددی را در دسترس شما قرار می‌دهد. اگر به بازدید مجازی از کشورها و جاهای دیدنی جهان علاقه دارید، بازدید روزانه‌ی کجارو را فراموش نکنید.

برچسب‌ها موزه تهرانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات