با تور مجازی، موزه تماشاگه زمان را ببینید

با تور مجازی، موزه تماشاگه زمان را ببینید

علی گودرزی
| شنبه, ۲ فروردین ۹۹ ساعت ۱۰:۰۰

حالا که بحران کرونا باعث خانه‌نشینی‌مان شده است، از طریق اینترنت به تمامی موزه‌های جهان سر می‌زنیم و برای شروع، ابتدا سراغ موزه‌ «تماشاگه زمان» در تهران می‌رویم.

ویروس کرونا این روزها حسابی دردسرساز شده است. ویروسی که هیچ کس فکرش را نمی‌کرد که بتواند از شهر «ووهان» چین خارج شود، حالا به جان مردم جهان افتاده و قربانی‌های زیادی گرفته است. کرونا پس از عبور از مرزهای چین، به کشورهایی مثل کره‌ی جنوبی، ژاپن، تایوان و سایر کشورهای شرق آسیا رفت و پس از آن، به غرب آسیا آمد و وارد کشور خودمان نیز شد. این ویروس از غرب آسیا و خاورمیانه هم گذر کرد و به اروپا و آمریکا هم رسید و حالا به یک موضوع جهانی تبدیل شده است. 

مقاله‌های مرتبط:

به همین دلیل، بهترین کار برای پیشگیری از کرونا این است که ضمن شستن مکرر دست‌ها و صورت‌مان، تا جایی که می‌توانیم از خانه بیرون نرویم و حالا هم که نوروز فرا رسیده، در خانه ماندن با اجتناب از سفرهای نوروزی مترادف شده است. قرنطینه‌ خانگی که حدودا طی یک ماه گذشته داشتیم حالا در ایام نوروزی هم قرار است ادامه پیدا کند و قطعا حوصله‌  همه‌مان را سر خواهد برد.

از طرفی، طبق دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در تعطیلات نوروز ۹۹ تعطیل شدند. این در حالی است که اماکن نام‌برده یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری موردعلاقه مسافران برای بازدید در تعطیلات نوروزی محسوب می‌شوند.

به همین دلیل، کجارو بر این شده تا با تورهای مجازی شما را به موزه‌های معروف سراسر دنیا ببرد و سرگرم‌تان کند تا این دوران قرنطینه‌ی خانگی را آسان‌تر بگذرانیم. همراه کجارو باشید.

موزه تماشاگه زمان

برای شروع تورهای مجازی بازدید از موزه‌ها، ابتدا سراغ موزه‌ی زمان می‌رویم. موزه‌ی زمان یکی از بناهای تاریخی و کلاسیک ایران، در شهر تهران واقع شده است. این موزه در سال ۱۳۷۸ در یک عمارت دوطبقه‌ تاسیس شده و از آنجایی که این عمارت خانه‌  شخصی با نام «حسین خداداد» است، از آن با نام خانه‌ حسین خداداد هم یاد می‌شود.

در این موزه‌ اشیای گران‌بهای بسیار زیادی را می‌توانیم پیدا کنیم. همان‌طور که از نام این موزه هم پیداست، در آن تمام اشیاء به زمان و وسایل اندازه‌گیری آن مربوط هستند. انواع ساعت‌های مختلف را می‌توانیم در این موزه پیدا کنیم. ساعت‌هایی همچون ساعت آفتابی ناصرالدین شاه یا ساعت پروفسور حسابی. علاوه بر اشیاء قیمتی و جذابی که در این موزه وجود دارد، معماری دیدنی آن هم توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

موزه زمان در تهران، خیابان ولی‌عصر، ابتدای خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲ واقع شده است. با استفاده بی‌آرتی و مترو می‌توانید به‌راحتی این موزه را پیدا کنید. ایستگاه متروی تجریش نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این موزه است و پس از پیاده شدن از آن، می‌توانید با تاکسی خودتان را به موزه برسانید. سوار بی‌آرتی‌های خط راه‌آهن - تجریش شدن هم از دیگر راه‌های مناسب برای رسیدن به این موزه است. اگر با بی‌آرتی به این موزه می‌روید باید در ایستگاه زعفرانیه پیاده شوید و قسمتی از مسیر را پیاده بروید.

برای بازدید مجازی از این موزه، می‌توانید از این لینک اقدام کنید و با توجه به دسترسی‌های متنوعی که وب‌گاه این موزه در اختیار شما قرار می‌دهد، حسابی از بازدید کردن از موزه‌ی تماشاگه زمان سرگرم شوید.

برچسب‌ها موزه نوروز

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات