بهترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید

نگین توکلی
چهار شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
بهترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید

ورزش‌های ماجراجویانه با ترکیب خطر، سرعت و ارتفاع، از جمله تفریح‌های جذاب دبی هستند که اوج هیجان را پیشکش گردشگرانی از سراسر دنیا می‌کنند.

گردشگران زیادی وسوسه می‌شوند که تمام تعطیلات خود را در سواحل آفتابی دبی، پایتخت گردشگری امارات متحده عربی، به استراحت بپردازند؛ اما باید بدانید که این گوشه از جهان، مملو از فعالیت‌های مهیج، ورزش‌های جدید و باورنکردنی است.

در دبی، می‌توانید در ماسه‌ها، دریا و برف، ماجراجویی‌های جالب و بی‌نظیری را تجربه کنید؛ به‌خصوص که تمام آن‌ها فاصله کوتاهی با یکدیگر دارند. بله، درست شنیدید، برف! در این مقاله از کجارو شما را با اسکی، مسابقات فرمول یک، ویک‌بردینگ و... آشنا می‌کنیم که می‌توانید در دبی تجربه کنید. 

فراموش نکنید که بهترین و ارزان‌ترین آفرهای تور دبی را می‌توانید در کجارو پیدا کرده و از آژانس‌های معتبر خریداری کنید.

۱. اسکی روی ماسه و سافاری‌های صحرایی

گشتی بی‌پروا در دبی با بهترین ورزش های ماجراجویانه اماراتی

در صحراهای دبی، هیجان را تجربه کنید. عکس از ریچ جوزف فاکون ( Rich Joseph Facun)

صحراهای شنی و وسیع دبی، با رنگ‌ها و شکل‌های مختلف، درست پشت سازه‌های غول‌پیکر معماری این شهر قرار گرفته‌اند. سوارکاران مشهور اماراتی به‌سمت بیگ هد (Big Head) می‌روند؛ محوطه‌ای که مملو از هزار تپه شنی است و می‌توان به تماشای موتورسواران کوآد (نوعی موتور چهارچرخ با لاستیک‌های بسیار پهن)، رانندگان ماشین‌های آفرود و اسکی‌سواران روی ماسه پرداخت که از لبه‌ها و نوک‌ تپه‌ها به پایین پرت می‌کنند.

شما هم دوست دارید، این تفریح‌ها را امتحان کنید؟ شرکت‌های ارائه‌دهنده ورزش‌های ماجراجویانه، علاقه‌مندان را به بالای تپه‌های شنی نسبتا بلند می‌برند، آن‌ها را با تسمه به تخته اسکی می‌بندند و با سرعت و نیروی زیاد به‌سمت پایین دامنه‌ها هل می‌دهند. بیشتر شرکت‌ها به‌صورت رایگان، گردشگران را با جیپ‌های سافاری یا موتورهای کوآد راهی سفری دلهره‌آور در شن‌ها می‌کنند. نگران صدمه‌خوردن در حین لغزیدن یا چرخش‌ها نباشید؛ اما خود را آماده کوهنوردی تا بالای تل‌های شنی کنید. علاوه بر این، تماشای غروب صحرا را از دست ندهید؛ جایی که رنگ‌های صورتی روشن، نارنجی، زرد و ارغوانی با محو شدن غزال‌ها در افق، با هم ترکیب می‌شوند.

گشتی بی‌پروا در دبی با بهترین ورزش های ماجراجویانه اماراتی

اسکی روی ماسه را با سرعت بالا در دبی امتحان کنید، عکس از دیوید ترود ( David Trood)

  • هزینه: قیمت‌ سافاری عصرگاهی از ۲۹۲ درهم امارات (۸۰ دلار) آغاز می‌شود. در زمان رزرو به یاد داشته باشید که برای اسکی روی ماسه هم درخواست بدهید. یک راننده رزرو کنید و آماده روزی مملو از هیجان شوید.

۲. اسکی و اسنوبرد سواری

در دمای ۲- تا ۹- درجه سانتی‌گراد، تصور می‌کنید که در دامنه‌های کوه آلپ سوئیس هستید

در مرکز شهر دبی، یخچال بسیار بزرگی قرار دارد که بزرگ‌ترین محوطه اسکی‌سواری ساخت انسان در کل دنیا به شمار می‌رود. بازدیدکنندگان در داخل پیست اسکی دبی با ۶۰۰۰ تُن برف پودری و شیبی ۴۰۰ متری روبه‌رو خواهند شد. دمای این یخچال به منفی دو تا منفی ۹ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و به این ترتیب می‌توانید تصور کنید که به‌جای صحرای سوزان، در دامنه‌های آلپ سوئیس هستید.

پیست اسکی دبی، جایی برای امتحان‌کردن اسکی با سرعت زیاد نیست؛ پس می‌توانید در اینجا تکنیک‌های خود را تقویت کنید یا آموزش‌های اولیه بگیرید؛ هرچند شاید با تعدادی نوجوان روبه‌رو شوید که با سرعت زیاد اسکی‌سواری می‌کنند. شما همچنین می‌توانید در فضای بسته زیر صفر درجه سانتی‌گراد، سوار زیپ‌لاین هم شوید.

  • هزینه: برای ورود به پارک برفی، باید ۲۵۷ درهم (۷۵ دلار) پرداخت کنید.

۳. رانندگی فرمول یک

تجربه رانندگی در اتودورم دبی (Dubai Autodrome)، همان چیزی است که گرشگران به دنبالش هستند تا خود را شبیه به لوئیس همیلتون کنند. پس از آموزشی سریع، مبتدیان علاقه‌مند، به داخل یک خودروی فوق سبک ۱۸۰ اسب بخار، هدایت می‌شوند تا در مسیری به طول ۱٫۶ کیلومتر رانندگی کنند.

شما در آئودی تی‌تی‌اس تقویت‌شده، سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در چهار ثانیه تجربه خواهید کرد. صدای غرش موتور و بوی لاستیک‌ها با پیچیدن در ۱۷ پیچ تکنیکی پیست فرمول یک، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای هر راننده‌ای رقم خواهد زد. با دورزدن در مسیر مسابقه، می‌توان فهمید که رانندگان فرمول یک تا چه اندازه در معرض آسیب قرار دارند؛ یک حرکت اشتباه ممکن است منجر به تصادف با خودروی کناری شود و چیزی غیر از بدنه طراحی‌شده با فایبرگلس برای محافظت وجود ندارد.

  • هزینه: ۸۷۵ درهم (۲۳۸ دلار). مربیان شما را با کلاه ایمنی و وسایل مخصوص مسابقه، تجهیز خواهند کرد. آموزش مختصری به شما می‌دهند و برای یک مسابقه ۲۰ دقیقه‌ای در مسیر، رانندگان را کنار هم به خط می‌کنند.

۴. ویک‌بردینگ

گشتی بی‌پروا در دبی با بهترین ورزش های ماجراجویانه اماراتی

ویک‌بردینگ در ساحل مارینای دبی

ویک‌بردینگ، به سواری روی تخته‌ای کوتاه و پهن مانند تخته موج‌سواری می‌گویند که با انجام حرکات آکروباتیک در حین کشیده‌شدن پشت یک قایق موتوری همراه است.

هنگام ویک‌بردینگ، با سرعت ۶۴٫۴ کیلومتر بر ساعت روی آب حرکت خواهید کرد؛ در حالی که آب گرم خلیج به‌صورت شما می‌خورد و هیجانی مثل اسنوبردینگ را تجربه خواهید کرد؛ با این تفاوت که اگر زمین بخورید، صدمه نخواهید دید. در منطقه جبل علی دبی، افراد مشتاق خطر و هیجان، محلی دنج و عالی را برای انجام این فعالیت پیدا خواهند کرد.

ویک‌بردینگ، برخلاف موج‌سواری یا کایت بردینگ، بهتر است که در آب آرام انجام شود؛ زمانی که آب مانند شیشه و کاملا بی‌حرکت است. در نزدیکی اقامتگاه و اسپای خلیج جبل علی و در قله مشرف به نخل جبل علی، دریاچه‌ی کم‌عمق و راکدی به وجود آمده است که بازدیدکنندگان می‌توانند با کابلی که به یک قایق وصل شده است، روی آب سُر بخورند. این تجربه چه برای مبتدیانی که اولین پرش از روی موج را یاد می‌گیرند و چه برای افراد حرفه‌ای‌ که چرخش‌های ۳۶۰ درجه می‌زنند، با افزایش آدرنالین خون و هیجان همراه است.

  • هزینه: یک جلسه آموزش ۲۰ دقیقه‌ای ویک‌بردینگ، ۲۵۰ درهم (۶۸ دلار) هزینه دارد و این مبلغ شامل اجاره تخته هم می‌شود. اجاره لباس‌های غواصی از ۵۰ درهم (۱۲ دلار) به بالا است.

۵. پارک آبی آکواونچر

گشتی بی‌پروا در دبی با بهترین ورزش های ماجراجویانه اماراتی

لیپ آو فیت (Leap of Faith)، بلندترین و ترسناک‌ترین سرسره آبی جهان در پارک آبی آکواونچر در آتلانتیس است

از شیب‌هایی به طول ۲٫۶ کیلومتر بپرید؛ خودتان را با سرعت زیاد از میان مخزن کوسه پرتاب کنید یا در ارتفاع ۲۳ متری، روی دریچه‌ای بایستید که ناگهان زیر پایتان باز می‌شود و شما را از داخل لوله‌ای پیچ‌دار عبور می‌دهد. این تجربه را می‌توانید در پارک آبی آکواونچر در جزایر نخل آتلانتیس داشته باشید.

سرسره‌ها از بین ساختمان‌هایی با موضوع خاورمیانه باستانی عبور می‌کنند و از آن بالا می‌توانید، چشم‌انداز مجمع‌الجزایر نخل جمیره با دریای آرام فیروزه‌ای و پس‌زمینه‌ای از آسمان‌خراش‌های شهر را تماشا کنید؛ مناظری خارق‌العاده و مسحور کننده که هنگام سقوط، حواس‌ شما را پرت خواهند کرد.

  • هزینه: بلیط یک روز کامل در پارک آبی آکواونچر، ۲۶۰ درهم (۷۱ دلار) است.

۶. چتربازی (Skydiving)

گشتی بی‌پروا در دبی با بهترین ورزش های ماجراجویانه اماراتی

دبی را از ارتفاع‌های جدید تماشا کنید، عکس از رادا دیزی (Rada Daisy)

آیا پریدن از هواپیما در ارتفاع ۴۰۰۰ متری، شما را به هیجان می‌آورد؟ اسکای دایو دبی، با ارائه چترهای دونفره و حضور یک مربی مجرب بر فراز مجمع‌الجزایر بی‌نظیر نخل جمیره، روزی به‌یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد. پس از سقوطی یک دقیقه‌ای، چتر شما در ارتفاع ۱۸۰۰ متری باز می‌شود؛ جایی که می‌توانید چشم‌اندازهای جزایر مصنوعی دبی، آسمان‌خراش‌ها و صحرای بی‌کران را تماشا کرده، به‌تدریج ارتفاع کم کنید و به زمین نزدیک شوید.

رزروهای اسکای دایو به‌سرعت پر می‌شود، پس قبل از شروع سفرتان، وب‌سایت را بررسی کنید. اگر نتوانستید اسکای‌ دایو را رزرو کنید، به سراغ منطقه سقوط صحرا (desert drop zone) بروید و از آنجا بپرید. این منطقه از یک ژوئن تا ۳۰ اوت (۱۲ خرداد تا ۹ شهریور) بسته است. اگر از تجربه واقعی سقوط می‌ترسید، می‌توانید به آی فلای دبی (iFly Dubai) بروید؛ جایی که امکان اسکای دایو شبیه‌سازی‌شده در تونل باد عمودی را در فضایی بسته برای شما فراهم می‌کند.

  • هزینه: اسکای دایو دونفره در جزایر نخل جمیره، ۱۹۹۹ درهم (۵۴۴ دلار) و در کمپ‌های صحرایی، ۱۶۹۹ درهم (۴۶۳ دلار) هزینه دارد. بلیط اسکای‌دایوینگ در فضای بسته، ۱۹۵ درهم (۵۳ دلار) است که شامل دو پرواز می‌شود.

منبع lonelyplanet

دیدگاه