ممنوعیت تبلیغات و مشوق‌های سفر در دوران کرونا

پوریا  محمدی پیوند
سه شنبه، ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
ممنوعیت تبلیغات و مشوق‌های سفر در دوران کرونا

در جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی مدیریت بیماری کرونا، بر جلوگیری از تبلیغات و مشوق‌های افزایش سفر نظیر بلیط و تورهای تخفیف‌دار تاکید شد‌.

در جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی مدیریت بیماری کرونا که طبق بند نخست مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد، حاضران بر لزوم نظارت و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر فرایند سفرها تاکید کردند. در این جلسه مصوب شد که وزارتخانه مذکور با همکاری سایر ارگان‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط، مدیریت اطلاع رسانی و نظارت مناسب سفرها را به خصوص در ایام فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت‌ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق های افزایش سفر نظیر بلیط و تورهای تخفیف‌دار و امثال آن جلوگیری به‌عمل آید.

همچنین زمینه اتصال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سامانه ماسک وزارت بهداشت فراهم خواهد شد تا از ورود گردشگران مبتلا به ویروس کرونا به اماکن گردشگری پیش‌گیری شود.

وزارت راه و شهرسازی نیز نظارت لازم بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس‌های بین شهری را مطابق پروتکل های وزارت بهداشت عهده‌دار شد تا تدابیر لازم جهت ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس‌ها اتخاذ شود و علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هنگام صدور بلیط، زمینه کنترل وضعیت سلامت ایشان هنگام سوار شدن به صورت الکترونیکی فراهم شود.

منبع ایسنا
برچسب‌ها سفر امن

دیدگاه