با تور مجازی از برج‌های پتروناس در مالزی دیدن کنید

علی گودرزی
جمعه، ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی از برج‌های پتروناس در مالزی دیدن کنید

برج‌ها یپتروناس که بلندترین برج‌های دوقلو به‌حساب می‌آیند، با دیدنی‌های پرتعدادشان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی کوالالامپور محسوب می‌شوند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۲ به‌روزرسانی شده است.

از برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Twin Towers)  به‌عنوان نماد پایتخت کشور مالزی یعنی شهر کولالامپور، یاد می‌شود. این سازه‌، بلندترین برج‌ دوقلوی دنیا است و ارتفاع آن به ۴۵۲ متر می‌رسد. منظره‌هایی زیبا که از طریق این برج‌ها شکل می‌گیرند همراه با وجود فروشگاه‌ها و مراکزی که توریست‌های فراوانی را به‌خود جذب می‌کنند، برج‌ دوقلوی پتروناس را به یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهر کوالالامپور تبدیل کرده‌اند. همراه ما باشید که در تازه‌ترین قسمت از تورهای مجازی، به این دو برج زیبا سر می‌زنیم.

البته که تا قبل از اعلام شدن برج‌های دوقلوی پتروناس به‌عنوان بلندترین برج‌های دوقلوی دنیا، ساکنان شهر شیکاگو با مطرح کردن نام برج‌های Sears به‌عنوان برج‌هایی با ارتفاع ۵۲۷ متر، تلاش می‌کردند تا این سازه را به‌عنوان بلندترین برج دوقلوی دنیا معرفی کنند؛ اما در پایان مشخص شد که ۷۵ متر از این سازه را یک آنتن بسیار بلند شکل داده و به همین دلیل، ارتفاع ۵۲۷ متری برای این برج ثبت نشد و سازه‌ بلند مالزیایی همچنان به‌عنوان بلندترین برج دنیا پذیرفته شد.

در کنار برج پتروناس که بلندترین سازه‌ دوقلوی دنیا و از جاهای دیدنی مالزی به‌حساب می‌آید، برج دبی با ۸۲۸ متر، برج تای‌پی ۱۰۱ با ۵۰۹ متر و مرکز خرید شانگهای با ۴۹۲ متر در گروه بلندترین برج‌های دنیا قرار گرفته‌اند. هم‌اکنون و از طریق قسمت ابتدایی این مطلب می‌توانید و از طریق قاب تور مجازی، می‌توانید به برج پتروناس در کوالالامپور سفر کرده و از آن بازدید کنید. کجارو روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

 

منبع AIRPANO
برچسب‌ها تور مجازی

دیدگاه