انواع ویزای کانادا و خدمات پس از ورود

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
انواع ویزای کانادا و خدمات پس از ورود

این روزها کانادا تنها نماد شیره‌‌ی درخت افرا، خرس‌‌های وحشی، گوزن‌‌های شمالی و کوه‌‌های برفی نیست؛ بلکه نماد تنوع فرهنگی و مهاجرپذیری است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

این کشور به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی برتر یکی از ایده‌‌آل‌‌ترین کشورهای جهان است و در زمره‌‌ی مقصدهای پرطرفدار برای مهاجرت و مسافرت قرار دارد. میزان بالای تقاضا برای اخذ ویزای این کشور باعث شده مقررات کامل و مشخصی از سوی دولت کانادا برای شهروندان دیگر کشورها وضع شود. بنابراین هدف و انگیزه‌‌ی شما از سفر به این کشور زیبا هرچه که باشد ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید. برای آشنایی بیشتر با انواع ویزاهای کانادا و فرآیند صدور ویزای موقت در مجموعه با من رو در این مقاله همراه ما باشید.

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا نوعی از ویزا است که مجوز اقامت موقت در مدت زمانی محدود را برای متقاضیان فراهم می‎کند. دارندگان ویزای موقت کانادا برای مدت زمانی کاملاً مشخص و البته محدود مجوز ورود و اقامت در خاک کانادا را خواهند داشت. در هر یک از موارد درخواست ویزای موقت؛ اگر افسر مهاجرت به این نتیجه برسد که متقاضی ورود به کانادا از نظر امنیتی مشکلی ندارد و پس از پایان دوره‌‎ی ویزای خود قصد ترک این کشور را داشته باشد؛ با صدور ویزا برای متقاضی موافقت خواهد کرد. ویزای موقت کانادا بر اساس هدف متقاضی دارای زیر مجموعه‎ متنوعی است و به چندین گروه تقسیم می‎شود:

ویزای توریستی کانادا

از نظر اداره مهاجرت کانادا، توریست به کسی گفته می‌شود که تابعیت کشور کانادا را ندارد و پس از طی کردن مراحل قانونی می‌تواند از این کشور دیدن نماید. همان‌گونه که از نام آن مشخص است ویزای توریستی کانادا با اهداف توریستی به متقاضیان اعطاء می‎گردد. ویزای توریستی کانادا معمولاً به‌شکل ویزای یک بار ورود (Single Entry) یا ویزای چندبار ورود (Multiple Entry) صادر می‌شود.

مزیت ویزای مولتی کانادا در این است که متقاضی می‎تواند تا زمان اعتبار پاسپورت خود  بدون هرگونه محدودیت ورود و خروج یا نیاز به تمدید دوباره‌ی این ویزا؛ به مدت ۵ سال به کشور کانادا سفر نماید. دارندگان ویزای مولتی کانادا می‌توانند تا زمان اعتبار ویزای مولتی خود هر زمان و بدون محدودیت وارد کشور کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا یا Study Permit اصلی‌ترین فاکتور دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. پذیرش تحصیلی، سندی رسمی است که توسط اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برای متقاضیان تحصیل در این کشور صادر می‌گردد. این سند به دانش‌آموزان یا دانشجویان خارجی فرصت خواهد داد تا موقتا در کانادا اقامت کنند و به تحصیل بپردازند. کلیه دانش آموزان و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا به پذیرش تحصیلی نیاز دارند؛ بنابراین افرادی که به هدف تحصیل به کانادا می‌آیند باید پیش از ورود به این کشور نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی معتبر و مورد تأیید خود اقدامات لازم را انجام دهند.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا نوعی جواز برای اقامت موقت جهت تحصیل در این کشور محسوب می‌ شود. متقاضیان تحصیل در صورت دارا بودن شرایط زیر می‌توانند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. مهم‌ترین این شرایط عبارت‌اند از:

  • پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌‌های کشور کانادا و مورد تأیید اداره مهاجرت
  • تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های حداقل یک سال تحصیلی
  • ارائه مدارکی که ثابت کند فرد پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارد.

ویزای دانش‌آموزی کانادا

اگر دانش‌آموزی مقیم یا تابع کانادا نباشد؛ می‌تواند از مدرسه‌‌ای در کانادا پذیرش دریافت کند. شرایط درخواست ویزای تحصیلی برای دانش‌آموزان خارجی بدین شرح است:

  • داشتن حداقل ۵ سال سن

  • نامه پذیرش از مدارس مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا

  • داشتن تمکن مالی از سوی والدین برای پرداخت شهریه مدارس و همچنین مخارج زندگی فرزند حداقل برای یک سال تحصیلی در کانادا با ارائه مدارک بانکی

ویزای همراه تحصیلی کانادا

دولت کانادا در حفظ انسجام پیوند خانوادگی دانشجویان و دانش‌آموزان خارجی، خود را متعهّد می‌داند. اداره مهاجرت این کشور اجازه می‌دهد تا همسر و فرزندان کوچک‌تر از سن قانونی جهت همراهی با دانشجویان خارجی به کانادا مهاجرت کنند. از سوی دیگر؛ والدینی که برای فرزند خود ویزای دانش‌آموزی کانادا اخذ کرده‌اند می‌توانند به‌عنوان سرپرست فرزند خود درخواست ویزای همراه داشته باشند و همراه وی به کانادا سفر کنند. در ویزای دانش‌آموزی چنانچه والدین دارای یک فرزند زیر سن قانونی باشند معمولاً به مادر به‌عنوان سرپرست کودک (Guardian)، ویزای همراه تحصیلی اعطاء می‎شود. همچنین در صورتی که خانواده‌ای دارای دو فرزند زیر ۱۴ سال باشند امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی هم برای پدر و هم مادر به‌طور هم‌زمان امکان‌پذیر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا

ویزای تجاری کانادا

 ویزای تجاری-توریستی کانادا یکی از انواع ویزای موقت است که جهت بررسی فعالیت‌های تجاری در کانادا برای متقاضیان صادر می‌شود. به بیان بهتر این نوع ویزا مناسب افرادی است که به دنبال جست‌وجوی راه‌هایی برای رشد کسب‌و‌کار، سرمایه‌گذاری یا توسعه روابط تجاری خود هستند و برای یک دوره موقت وارد کانادا می‌شوند. در این مدت محدود آن‌ها می‌توانند موقعیت‎های کسب و کار در کانادا را مورد ارزیابی قرار دهند. از سوی دیگر؛ این احتمال وجود دارد که شرکت‌های کانادایی فردی را برای معرفی از محصولات خود، شرکت در کنفرانس‌های تجاری یا جلسات تجاری به کشور کانادا دعوت کنند. دعوتنامه از طرف شریک تجاری کانادایی و مدارکی که ثابت کند شغل شما مرتبط با نوع درخواست شما است از مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ موفقیت‌آمیز ویزای تجاری کانادا لازم خواهد بود.

خدمات پس از ورود به کانادا

خدمات پس از ورود به کانادا به مجموعه خدماتی اطلاق می‌شود که به مسافران و مهاجران تازه وارد عرضه می‌گردد. این خدمات به‌منظور هموار سازی راه پیش ‌روی مهاجران و مسافران قانونی از اولین لحظات ورود به خاک کانادا ارائه می‌شود. در حقیقت تجربه با من رو طی سال‌ها ثابت کرده انجام امور مختلف در اولین روزهای ورود به کانادا از عمده‌ترین نگرانی‌های شهروندان ایرانی است که موفق به دریافت ویزای کانادا شده‌اند. از مهم‌ترین خدمات پس از ورود به کانادا در مجموعه با من رو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اجاره آپارتمان در کانادا

یکی از خدمات ارزنده در مجموعه خدمات گردشگری با من رو اجاره آپارتمان در کانادا است. این سرویس به‌گونه‌ای برای شهروندان فراهم شده که ایرانیان تازه وارد بتوانند با توجه به امکانات اقتصادی، تعداد افراد همراه و هدف از سفر؛ پیش از اولین ورود به کشور کانادا آپارتمان موقت و دلخواه خود را رزرو کنند. اطلاع از قوانین و مقررات رایج جهت اجاره آپارتمان در کانادا موجب شده خدمات متنوعی در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. در اختیار داشتن یک واحد مستقل، هزینه کمتر نسبت به هتل، قرار گرفتن در مکان‌های شهری مناسب از جمله مزیت‌های اجاره آپارتمان در کانادا محسوب می‌شوند.

  • استقبال و ترانسفر فرودگاهی

ترانسفر فرودگاهی در کانادا شامل ارائه خدمات کرایه اتومبیل و راننده مجرب مسلط به زبان انگلیسی جهت پیکاپ و انتقال شهروندان ایرانی از فرودگاه به محل اسکان موقت موردنظر است. تازه واردان ایرانی این امکان را دارند که با کمک کارگزاران با من رو علاوه بر مراسم استقبال، چمدان‌ها و بار خود را به‌راحتی حمل کنید و با در اختیار داشتن خودرویی مناسب بدون کمترین نگرانی به محل اسکان خود در کانادا منتقل شوید.

  • افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی در کانادا از جمله اولین کارهایی است که باید در بدو ورود انجام شود که برای این کار نیاز به دانش زبان انگلیسی برای تکمیل فرم‌ها وجود خواهد داشت. همچنین افتتاح و نگهداری حساب در بعضی از بانک‌های کانادا برای مدت زمان مشخصی رایگان و در بعضی موارد دیگر از ابتدا دارای هزینه است که می‌بایست متناسب با شرایط فرد متقاضی با دقت انتخاب شوند. با من رو در کانادا به شما کمک می‎کند تا نزدیک‌ترین شعبه بانک به محل زندگی یا اقامت خود را پیدا کنید و برای افتتاح حساب بانکی موردنظرتان شما را همراهی خواهد کرد.

  • برگزاری انواع تور کانادا گردی

به‌عنوان یک تازه‌وارد به کانادا، بسیار اهمیت دارد که بتوانید در استانی که اقامت دارید به‌راحتی مراکز مهم  از جمله بیمارستان‌ها، ادارات دولتی، مراکز خرید و مراکز تفریحی را شناسایی کنید. یکی از خدمات ممتاز با من رو در کانادا همراهی کارگزار فارسی زبان ما با تازه‌واردان ایرانی است که قصد دارند با مراکز مهم شهر محل اقامت‌شان آشنا شوند. از سوی دیگر، اجرای تورهای تفریحی یک روزه برای آن دسته از هموطنان ایرانی است که علاقه‌مند هستند از مناظر طبیعی و امکانات تفریحی کانادا استفاده کنند. کانادا با چشم‌اندازهای رویایی تلفیقی از طبیعت و تکنولوژی را در خود جای داده است و سفری گرم و پرشور را برای مسافرانش به ارمغان خواهد آورد.

خدمات کانادا در با من رو

فرآیند دریافت ویزای کانادا امری تخصصی محسوب می‌شود و طی کردن پروسه آن از حساسیت بالایی برخوردار است. ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی و تکمیل فرم‌های اداره مهاجرت با اطلاعات درست و دقیق از جمله مواردی است که در تعیین سرنوشت ویزای متقاضیان حائز اهمیت است. مجموعه خدمات گردشگری با من رو با سال‌های تجربه و آگاهی از روندهای حقوقی و به روز اداره مهاجرت کانادا اقدام به اخذ انواع ویزای کانادا می‌نماید. همچنین متقاضیان خدمات پس از ورود به کانادا پیش از سفر می‎توانند با کارشناسان با من رو تماس بگیرند و خدمات موردنظر خود را به‌صورت مجزا یا در قالب پکیج کامل انتخاب کنند.  

منبع bamanro
برچسب‌ها تبلیغات

دیدگاه