امارات به گردشگران ویزای پنج ساله چندبار ورود می‌دهد

زهره زرشکیان
دوشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
امارات به گردشگران ویزای پنج ساله چندبار ورود می‌دهد

بر اساس لایحه جدیدی که در امارات متحده عربی تصویب شده است، گردشگران می‌توانند با ویزای توریستی تا پنج سال در این کشور اقامت کنند. این ویزا چندبار ورود است.

طبق تصمیم جدید امارات، گردشگران می‌توانند با ویزای توریستی تا پنج سال در این کشور بمانند. شیخ محمد بن راشد، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی در توییتی اعلام کرده است که با این تصمیم، این کشور به مرکزی توریستی تبدیل خواهد شد.

ویزای توریستی پنج ساله امارات چندبار ورود است و برای تمام ملیت‌ها صادر خواهد شد؛ اما تاکنون در مورد هزینه ویزا خبری اعلام نشده است. در حال حاضر گردشگران تور دبی می‌توانند با ویزای چندبار ورود سه ماهه و رایگان به این کشور سفر کنند. قانون جدید ویزای دبی تا چهار ماه آینده اجرایی می‌شود.

قانون جدید ویزای دبی 2020

امارات انتظار دارد امسال شاهد افزایش چشمگیر در آمار گردشگران ورودی باشد؛ چراکه قرار است در ماه اکتبر میزبان نمایشگاه اکسپو 2020 با حضور ۱۹۰ ملیت مختلف باشد که آخرین چشم‌اندازها را در زمینه پایداری و پویایی در غرفه‌هایی با معماری کم‌نظیر به نمایش می‌گذارند.

قانون جدید ویزای دبی 2020

به دلیل برگزاری اکسپو 2020 در کنار افتتاح تعدادی پروژه دیگر در دبی مانند موزه آینده (Museum of the Future) جزایر جهانی (World islands) و چشم دبی (Ain Dubai) ـ بزرگ‌ترین چرخ و فلک دنیا ـ لونلی پلنت عنوان بهترین شهر برای سفر در سال ۲۰۲۰ را به دبی داده است.

کشورهای حوزه خلیج فارس در تلاش هستند تا با رونق گردشگری، وابستگی خود را به نفت کم کنند. در این راستا عربستان سعودی برای اولین بار در ماه سپتامبر گذشته، ویزای توریستی را ارائه کرد؛ بحرین این هفته، پس از اینکه پایتخت آن، منامه، به‌عنوان پایتخت گردشگری عرب در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد، قیمت ویزای توریستی را به نصف کاهش داد. در سال ۲۰۱۷ نیز قطر برای ۸۰ کشور مختلف، ویزا را حذف کرد.

منبع lonelyplanet
برچسب‌ها دبی امارات تور خبر

دیدگاه