با وجود طوفان دوریان، اکثر جزایر باهاما پذیرای گردشگران هستند

صدیقه شجاعی
یکشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
با وجود طوفان دوریان، اکثر جزایر باهاما پذیرای گردشگران هستند

با وجودِ طوفان دوریان و خساراتی که به جزایر آباکو و گرند باهاما وارد کرد، اکثر جزایر باهاما به‌خصوص ۱۴ جزیره‌ی پربازدید آن باز بوده و پذیرای گردشگران هستند.

با اینکه تلاش‌ها برای نجات و احیای جزایر آباکو و گرند باهاما ادامه دارد، ۱۴ جزیره‌ی زیبای دیگر این منطقه پذیرای گردشگران هستند. تصاویر و داستان‌های‌ تخریب و ویرانی طوفان دوریان در جزایر آباکو و گرند باهاما واقعاً ناراحت‌کننده است؛ با این حال، مقامات باهاما امیدوارند که آن‌سوی داستان طوفان نیز به گوش مسافران برسد.

الیسون تامپسون، معاون مدیرکل وزارت گردشگری و حمل‌ونقل هوایی باهاما، می‌گوید:

ما خوش‌شانس هستیم که بخش اعظم جزایر ما خسارت ندیده و آماده‌ی استقبال از گردشگران است. اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است که به گردشگران بیاموزیم، باهاما به‌عنوان یک مجمع‌الجزایر در ۲۵۸,۹۹۸ کیلومترمربع از اقیانوس پراکنده شده است و در نتیجه در صورت وقوع طوفان احتمال دارد که بخشی از کشور آن را تجربه کند، در حالی که سایر بخش‌ها اصلاً آن را احساس نکنند.

باهاما

در حقیقت، باهاما از بیش از ۷۰۰ جزیره و هزاران جزیره‌ی کوچک تشکیل شده است و طبق اعلام وزارت گردشگری این کشور، بخش زیادی از باهاما از جمله ۱۴ جزیره‌ی پربازدید آن به‌هیچ‌عنوان تحت‌تأثیر طوفان قرار نگرفته‌اند. فرودگاه‌ها، بنادر کشتی کروز، هتل‌ها و جاذبه‌های گردشگری در سراسر باهاما شمالی، مرکزی و جنوبی باز و فعال هستند. تامپسون ادامه می‌دهد:

اکنون شاید بهترین زمان برای بازدید از باهاما باشد. هر نوع سفری، از سفر تفریحی تا تجاری می‌تواند به تلاش این کشور برای بازسازی جزایر آسیب‌دیده کمک کند. برخی از مسافران در حال لغو برنامه‌ی بازدیدشان از ناسائو، جزیره‌ی پارادایز و جزایر بیرونی نظیر اگزوما، الوترا و جزیره‌ی هاربور هستند. با این حال همچنان امیدوار هستیم، چرا که رزروهای جدید برای جزایر باهاما به‌طور کامل متوقف نشده است.

باهاما

معاون مدیرکل وزارت گردشگری و حمل‌ونقل هوایی باهاما امیدوار است که با نزدیک‌شدن تعطیلات، گردشگران برای داشتن تعطیلاتی گرم در فصل زمستان، سفر به باهاما را در برنامه‌ی خود قرار دهند. او ناسائو را به‌خاطر فضای آرام‌بخش ساحلش، اگزوما را برای شنای خوک‌ها و قایق‌رانی و موج‌سواری سطح جهانی‌اش و جزیره‌ی هاربور و الوترا را برای خطوط ساحلی دیدنی‌اش به گردشگران پیشنهاد می‌کند. ایناگوا و مایاگوانا نیز گزینه‌های کمتر شناخته‌شده‌تر را پیشکش گردشگران می‌کنند.

باهاما

طوفان سهمگین دوریان در تعطیلات روز کارگر به جزایری نظیر گرند باهاما و آباکو رسید و با بارش‌های سیل‌آسا و بادهای شدیدی که حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشتند، خسارت‌های زیادی به جا گذاشت. در حال حاضر، علاوه بر فرودگاه بین‌المللی گرند باهاما و فرودگاه بین‌المللی مارش هاربر در آباکو که تعطیل شده‌اند، تفرجگاه‌های موجود در گرند باهاما و آباکو نیز با نزدیک‌شدن طوفان، تعطیل کردند و از آنجا که در حال ارزیابی خسارت‌ها هستند، هنوز فعالیت خود را از  سر نگرفته‌اند.

منبع afar

دیدگاه