شب را در این موزه، باغ‌وحش و آکواریوم‌ها سپری کنید

شب را در این موزه، باغ‌وحش و آکواریوم‌ها سپری کنید

صدیقه شجاعی
| چهار شنبه, ۲۰ شهریور ۹۸ ساعت ۱۰:۰۰

موزه‌ها، باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که امکان اقامت شبانه در این مراکز را به‌همراه برنامه‌ی جذاب برای علاقه‌مندان فراهم کرده‌اند.

بن استیلر با بازی در فیلم شب در موزه، حسادت افراد زیادی را برانگیخت؛ واقعاً هیجان‌انگیز است که در موزه‌ی تاریخ طبیعی آمریکا گیر بیفتید و مجبور شوید شب را در آنجا سپری کرده و با تندیس تئودور روزولت و اسلکت تی‌رکس صحبت کنید.

شاید چنین اتفاقی ترسناک باشد، اما همچنان بسیار جذاب به نظر می‌رسد. با اینکه همه‌ی اتفاقات این فیلم در دنیای واقعی رخ نمی‌دهد، اما موزه‌ها، باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد، نظیر موزه‌ی تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک سیتی که به‌لطف برنامه‌های شبانه‌شان، علاقه‌مندان می‌توانند بسیار بیشتر از ساعات عادی طول روز، با این مراکز ارتباط برقرار کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

باغ‌وحش تورنتو، تورنتو، انتاریو

باغ‌وحش تورنتو

علاقه‌مندان می‌توانند برای کمپینگ سافاری به باغ‌وحش تورنتو بروند، جایی که در وسط علفزارهای آفریقایی خود، چادرهایی نصب شده است تا گردشگران از دسترسی منحصربه‌فرد به این باغ‌وحش، تورهای پیاده‌روی تعاملی، بوفه‌ی صبحانه و شام و در صورت خوب‌بودن آب‌وهوا، استفاده از آتش کمپ برای آماده‌کردن شیرینی اسمورز لذت ببرند. اکثر تورهای باغ‌وحش تورنتو برای خانواده‌ها یا گروه‌های جوان در نظر گرفته شده است، هرچند در ماه ژوئیه و آگوست، تورهای مخصوصی برای بزرگ‌سالان نیز ارائه می‌شود.

اگر به تورنتو سفر می‌کنید، کجارو فهرست کاملی از جاهای دیدنی تورنتو را نیز در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و... به‌دست آورده و سفر خود را بهتر برنامه‌ریزی کنید.

تالار مشاهیر تیم ملی بیسبال، کوپرستاون، نیویورک

تالار مشاهیر تیم ملی بیسبال

تصور کنید که زیر چشمان همیشه بیدار بیب روث، تای کاب و موردچی براون به خواب بروید. علاقه‌مندان به بیسبال می‌توانند این رویای خود را در تالار مشاهیر تیم ملی بیسبال، کوپرستاون نیویورک به واقعیت تبدیل کنند، جایی که به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی نوبت اضافه‌ی شبانه (Extra Innings Overnights) می‌توانند به دور از شلوغی و ازدحام جمعیت برای دو ساعت به گشت‌وگذار در موزه بپردازند و سپس از فیلم ویژه‌ی «بازیکنان بیسبال در گذر تاریخ» لذت ببرند. در ادامه زمان خواب می‌رسد و بازدیدکنندگان می‌توانند در همین تالار مشاهیر یا نمایشگاه‌های طبقه‌ی اول رختخواب خود را پهن کنند و به‌معنای واقعی کلمه در وسط تاریخ بیسبال بخوابند.

آکواریوم نیوپورت، نیوپورت، کنتاکی

آکواریوم نیوپورت

در شهر نیوپورت، آکواریوم فوق‌العاده‌ای با هزاران نمایشگاه از جمله بزرگ‌ترین نمایشگاه تعاملی اسب دریایی در دنیا، وجود دارد. آکواریوم نیوپورت نسبت به مؤسسات دیگر از خلاقیت بیشتری برای اقامت شبانه‌ی علاقه‌مندان استفاده کرده و اقامت شبانه با موضوع ساحل، نگاهی نزدیک به پنگوئن‌ها و مهمانی فوق‌العاده‌ی پیتزا را به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی ماجراجویی شبانه‌ی خود قرار داده است. تمامی برنامه‌ها شامل خوابیدن در کیسه‌ی خواب زیر مخازن عظیم آکواریوم، رویارویی با حیوانات و صبحانه می‌شود.

جزیره جنگل، میامی، فلوریدا

جزیره جنگل هاوایی

شاید اقامت شبانه در پارک حیوانات گرمسیری جزیره جنگل میامی در فلوریدا وحشتناک به نظر برسد، اما این پارک امکان خوابیدن در جنگلی از طوطی‌ها، تمساح‌ها و لمورها را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. علاوه بر سروصدای جنگل که در طول این سفر شبانه مثل یک لالایی است، بازدیدکنندگان می‌توانند طی پیاده‌روی با چراغ‌قوه به مشاهده‌ی رفتار حیوانات جزیره‌ی جنگل بپردازند، در کنار کمپ آتش، شیرینی اسمورز بخورند، پروژه‌ی هنری خود را خلق کرده و در تعامل‌های عملی با حیوانات شرکت کنند.

موزه فیلد، شیکاگو، ایلینوی

موزه فیلد شیکاگو

موزه‌ی تاریخ طبیعی فیلد شیکاگو، دو بار در ماه برنامه‌ی «خوابیدن با دایناسور» را برای کودکان و گروه‌های کودکان ۶ تا ۱۲ سال ارائه می‌کند.

موزه‌ی تاریخ طبیعی فیلد شیکاگو، دو بار در ماه برنامه‌ «خوابیدن با دایناسور» را برای کودکان ارائه می‌کند

مهمانان در طول اقامت شبانه، علاوه بر معاشرت با دانشمندان و کاوش عمیق‌تر در نمایشگاه‌ها، می‌توانند در فعالیت‌های عملی مشارکت کنند. سپس با خاموش‌کردن برق‌ها، وقت آن است که مهمانان مثل گارد امنیتی به کاوش در نمایشگاه‌ها بپردازند و با نور چراغ‌قوه از تالارهای گریفین سیاره‌ی در حال تکامل و تالار دایناسورهای الیزابت مورس نابغه دیدن کنند.

آکواریوم ریپلی، تورنتو، انتاریو

آکواریوم ریپلی تورنتو

خوابیدن در تونل کوسه احتمالاً گزینه‌ی ناخوشایندی برای اقامت در طول شب به نظر می‌رسد؛ هرچند علاقه‌مندان می‌توانند در آکواریوم ریپلی تورنتو این تجربه را داشته باشند، جایی که مهمانان ساعت هشت شب وارد آکواریوم می‌شوند و راجع به حیوانات آبزی موجود در موزه یاد می‌گیرند. پس از آنکه بازدیدکنندگان عمومی در ساعت ۱۱ موزه را ترک کردند، وقت میان‌وعده‌ی شبانه می‌رسد و سپس مهمانان می‌توانند درون یک تونل شیشه‌ای بخوابند که محل زندگی کوسه‌ها، ماهی‌های گرمسیری و سایر جانوران آبزی رنگارنگ است.

باغ‌وحش نشویل، نشویل، تنسی

باغ وحش نشویل

برنامه‌ی «پارتی خواب زوفاری» (zofari Slumber Party) در باغ‌وحش نشویل، فقط خوابیدن در کنار حیوانات وحشی نیست، بلکه یک جشن شبانه است که در آن، خانواده‌ها برای خودشان یک چادر دارند و باغ‌وحش را مثل تفریحگاه شخصی خود می‌دانند. این برنامه در حوالی عصر با گردش روی گاری پر از کاه، نمایش حیوانات و زیپ‌لاین شروع می‌شود و در ساعت ۷:۳۰ شب نوبت بساط آتش کمپ با میان‌وعده‌ها می‌رسد. پس از آن، وقت خواب است و صبح روز بعد صرف صبحانه‌ای کامل در کنار حیوانات، پایان‌بخش این برنامه است.

موزه علوم فراست، میامی، فلوریدا

موزه علوم فراست

موزه‌ی علوم پارتیشیا و فیلیپ فراست در میامی فلوریدا ظاهراً در اینستاگرام، پرطرفدارترین موزه‌ در کل آمریکا برای اقامت شبانه است؛ جایی که بچه‌ها می‌توانند کیسه‌ی خواب خود را زیر دریچه‌ی معروف این موزه پهن کرده و آکواریوم مملو از کوسه‌ی سرچکشی، سفره ماهی و سایر آبزیان گرمسیری را تماشا کنند. در طول این برنامه، بچه‌ها برای شام خود، پیتزای پنیر و اواخر شب، یک میان‌وعده می‌خورند و سپس از مابقی نمایشگاه‌های آکواریوم دیدن می‌کنند. این تجربه‌ی مهیج بین ۱۰ صبح تا حوالی ظهر به پایان می‌رسد و پدر و مادرها وقت کافی برای خوابیدن دارند.

باغ‌وحش سنکا، روچستر، نیویورک

باغ وحش سنکا

برنامه‌ی «خواب با حیوانات» در مؤسسه‌ی آموزشی باغ‌وحش سنکا در روچستر نیویورک احتمالاً بی‌نظیرترین برنامه‌ی اقامت شبانه در باغ‌وحش را در کل آمریکا ارائه می‌کند که با یک شام آموزنده شروع می‌شود تا مهمانان راجع به کل حیواناتی که قرار است ببینند، یاد بگیرند. پس از ساعات رسمی کار این باغ‌وحش، تور بازدید از آن آغاز شده و پیش از زمان خواب به مهمانان یک میان‌وعده‌ی سبک داده می‌شود. صبح روز بعد، مهمانان صبح زود بیدار می‌شوند تا مراحل آماده‌سازی باغ‌وحش برای روز را مشاهده کنند که شامل غذادادن به حیوانات در اوایل صبح و تماشای برخی از حیوانات شبانه می‌شود که احتمالاً در طول روز امکان مشاهده‌ی آن‌ها وجود ندارد.

باغ‌وحش برانکس، برانکس، نیویورک

باغ وحش برانکس

برنامه‌ی اقامت خانوادگی شبانه در باغ‌وحش برانکس در برانکس نیویورک، قدمتی ۲۵ساله دارد و تقریباً قدیمی‌تر از همه‌ی مراکز ذکرشده در فهرست این مقاله است. در برنامه‌ی سال ۲۰۱۹ این باغ‌وحش، یک معما برای مهمانان مطرح می‌شود تا در طول اقامت شبانه‌ی خود آن را حل کنند. علاوه بر این، مهمانان به باغ‌وحش دسترسی نامحدود دارند و می‌توانند از خوردن بستنی و میان‌وعده‌ی آخر شب لذت ببرند. صبح روز بعد، مسابقه‌ی جست‌وجو برای بچه‌ها و امکان ورود به تِرِک نیچر در صبح زود و باغ‌وحش‌ کودکان تدارک دیده شده است.

موزه تاریخ طبیعی آمریکا، نیویورک سیتی

موزه تاریخ طبیعی آمریکا

معروف‌ترین اسکلت تی‌رکس دنیا (نوعی دایناسور) در موزه‌ی تاریخ طبیعی آمریکا، نیویورک سیتی قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند زمانی که این موزه چندین بار در طول سال اجازه‌ی اقامت شبانه به خانواده‌ها و بزرگ‌سالان می‌دهد، از نزدیک به آن نگاهی بیندازند.

معروف‌ترین اسکلت تی‌رکس دنیا در موزه‌ی تاریخ طبیعی آمریکا قرار دارد

برنامه‌ی اقامت شبانه برای خانواده‌ها عبارت‌اند از نمایش‌های زنده‌ی حیوانات و پخش فیلم دارک یونیورس در افلاک‌نما و یک فیلم سه‌بعدی در تئاتر لیفارک. برنامه‌های بیشتری برای بزرگ‌سالان در نظر گرفته شده است که شامل پذیرایی نوشیدنی، بوفه‌ی متنوع و وسیع شام، تختخواب سفری و میان‌وعده‌ی صبحانه می‌شود.

باغ‌وحش ملی اسمیتسونیان، واشینگتن دی‌سی

باغ‌وحش ملی اسمیتسونیان

باغ‌وحش ملی اسمیتسونیان، واشینگتن دی‌سی، برنامه‌های اقامت شبانه برای خانواده‌ها و بزرگ‌سالان ارائه می‌کند، هرچند که برنامه‌های آموزشی این مؤسسه متفاوت است. برنامه‌های «اسنور» و «رور» شامل برپایی کمپ روی تپه‌ی لاین-تایگر و ارائه‌ی تور اختصاصی با راهنما از یکی از نمایشگاه‌های اصلی باغ‌وحش می‌شود. مهمانان با صدای زوزه گرگ‌ها به خواب می‌روند و صبح با صدای شیرهای دریایی از خواب بیدا می‌شوند و در واقع بدون رفتن به دل حیات‌وحش، می‌توانند تجربه‌ی کاملی از گردش در حیات‌وحش به دست آورند.

باغ‌وحش کلگری، کلگری، کانادا

باغ وحش کلگری

باغ‌وحش کلگری در شهر کلگری کانادا هم جزو آن دسته از مراکزی است که امکان اقامت شبانه را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. در این برنامه، مهمانان علاوه بر تماشای حیوانات، برنامه‌های آموزشی نیز خواهند داشت و درباره‌ی چالش‌های پیش روی حیوانات در حیات‌وحش و اقدامات لازم برای کمک به آن‌ها یاد می‌گیرند. اقامت شبانه در این باغ‌وحش شامل موضوع‌های متفاوتی می‌شود، به‌طوری که مهمانان می‌توانند بیش از یک بار به این باغ‌وحش بروند و تجربه‌های متعددی با موضوع یا تم نورثرن لایت، اسلیپ‌اُور پنگوئن یا اسلیپ‌اُور ساوانا داشته باشند.

اگر شما هم مشتاق سفر به این کشور و بازدید از جاهای دیدنی کانادا هستید می‌توانید به کمک کجارو قیمت تور کانادا آژانس‌های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از آژانس‌های همکار کجارو بخرید.

مؤسسه فرانکلین، فیلادلفیا

موزه فرانکلین

ادگار آلن پو، شاعر آمریکایی، وقتی درباره‌ی ماهیت هیپنوتیزمی قلب تپنده، شعر سرود، احتمالاً چیز مهمی کشف کرده بود. اقامت شبانه در مؤسسه‌ی علمی فرانکلین، فیلادلفیا شاید بتواند چنین حسی به کودکان بدهد، جایی که علاوه بر حضور شبانه در وسط نمایشگاه‌ها، می‌توانند در کنار یک قلب تپنده‌ی غول‌پیکر بخوابند. مهمانان این موزه می‌توانند به‌غیر از آموزش‌های قلبی عروقی، به تماشای نمایش شهاب‌های آسمانی در افلاک‌نمای فلس و نمایش دریم بیگ در تئاتر ایمکس بنشینند و از طریق تلسکوپ پرقدرت رصدخانه‌ی بلوم، ستاره‌ها را تماشا کنند.

منبع matadornetwork

دیدگاه  

    تبلیغات