قوانین جدید ویزای شینگن

بخش تبلیغات
سه شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
قوانین جدید ویزای شینگن

برای اینکه بتوانید راحت تر ویزای شینگن را بگیرید باید با قوانین جدید ویزای شینگن آشنا باشید تا در راهی که پیش رو دارید کمتر با مشکل مواجه شوید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

با ویزاگردی همراه باشید تا در این مقاله به توضیحات کاملی درمورد قوانین جدید ویزای شینگن بپردازیم:

در ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی هزینه روادید شنگن حدود ۳۳.۳ درصد افزایش پیدا کرده است و افرادی که متقاضی ویزای شینگن هستند باید ۸۰ یورو پراخ کنند که این مبلغ در گذشته حدود ۶۰ یورو بوده است .اتحادیه اروپا معمولا هر سه سال هزینه روادید شینگن را افزایش می دهد .محققان ، دانشجویان و کودکان زیر ۶ سال از افزایش هزینه در  قوانین جدید ویزای شینگن معاف هستند و افراد زیر ۱۸ سال موظف به پرداخت هزینه ای کمتر از هزینه مقرر هستند.

ویزا-گردی-شینگن

نکات مهم در زمان اخذ ویزای شینگن :

علاوه بر آشنایی کامل با قوانین جدید ویزای شینگن باید با یک سری نکات مهم آشنایی داشته باشید، این نکات به فرد در زمان اخذ ویزای شینگن و بعد از آن کمک می کند و در صورت آشنا نبودن با این نکات تمام زحمت‌هایی که برای اخذ ویزا متحمل شده اید، بی نتیجه می‌ماند.در زیر سعی کرده‌ایم به این قوانین بپردازیم:

 • اگر قصد شما این است که به سوئد سفر کنید و پرواز شما در آلمان می نشیند باید ویزای مربوطه را برای مدت زمانی که در آلمان هستید تهیه کنید در غیر اینصورت ویزای شما باطل شده و شما باید به ایران برگردید.
 • سعی شود هر کشوری که در محدوده شینگن است و قصد دارید به آن سفر کنید را در سیستم "وی آی اس" به صورت دقیق ثبت کنید .این اطلاعات به صورت کامل و دقیق در  اختیار مقامات مرزی داده می‌شود.
 • بهتر است کشوری که برای ورود به منطقه شینگن انتخاب می کنید همان کشوری باشد که ویزای آن را گرفته‌اید.
 • اگر شما اولین کشوری که وارد آن می شوید همان کشوری باشد که ویزای آن را گرفته اید می توانید بعد از آن تا زمان پایان مدت ویزا به راحتی به کشورهای حوزه شینگن بروید.

در بعضی از ویزاها مانند ویزای دی نیازی به رعایت قوانین فوق نیست.

مدارکی که برای  اخذ ویزای شینگن نیاز است

علاوه بر قوانین جدید ویزای شینگن  که هر سه سال اعلام می شود مدارک زیر برای اخذ مدارک ویزای شینگن لازم و ضروری است :

 • برگه کانفرم وقت سفارت
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و ترجمه کارت ملی
 • پاسپورت ، در صورتی که پاسپورت قدیمی است باید از اصل تمامی صفحاتش و کپی آن را داشته باشید
 • اصل تمامی مدارک شغلی
 • سه قطعه عکس رنگی و به صورت تمام رخ در ابعاد ۴*۳
 • اصل سند ملکی که به نام مسافر یا همسر مسافر
 • برای ضمانت برگشت به ایران باید مبلغ ۵۰ میلیون بپردازید
 • باید ترجمه انگلیسی از گردش حساب یک حساب که دارای سی میلیون مانده حساب است را همراه خود داشته باشید.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزاهای شینگن

بهتر است قبل از آشنایی با قوانین جدید ویزای شینگن بدانید که ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم :

  1. ویزای شینگن ترانزیت فرودگاهی (A): این ویزا فقط برای زمانی است که مقصد شما کشور دیگری است و برای رسیدن به آن باید ابتدا به این کشور سفر کنید .در صورت دارا بودن این ویزا شما نمی توانید از منطقه خارج شوید و تنها اجازه تردد در فرودگاه را دارید .
  2. ویزای شینگن ترانزیت (B) : این ویزا برای افرادی است که مقصد سفرشان کشور دیگری است اما برای رسیدن به آن باید از یک کشور دیگر عبور کنند. افراد می توانند با این ویزا از فرودگاه کشور دوم خارج شوند و از راههای زمینی به کشور مقصد خود بروند، اعتبار این ویزا معمولا کمتر از ۵ روز است.
  3. ویزای شینگن نوع (C) :ویزای نوع (C) برای افرادی است که قصد سفر به حوزه شینگن دارند و به عنوان توریست به این منطقه وارد می شوند.
  4.  ویزای شینگن بلند مدت نوع (D) : افرادی که بازرگان هستند و یا نیاز به فعالیت در این منطقه را دارند باید ویزای شینگن بلند مدت نوع (D) تهیه کنند . اعتبار این ویزا حدود چهار سال است اما دارای محدودیت‌هایی می باشد مثلا اگر فرد حدود دو سال در این منطقه باشد باید تا قبل از 90 روز یک سفر به کشور خود داشته باشد.

دیدگاه