چگونه در اتاق هتل احساس راحتی بیشتری کنیم؟

حمیده کریمی
سه شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰
چگونه در اتاق هتل احساس راحتی بیشتری کنیم؟

سفر کردن در کنار همه مزیت‌هایی که دارد، ممکن است برای بعضی از افراد، احساس ناراحتی و ناامنی ایجاد کند. با این نکات، سفری راحت‌تر خواهید داشت و در مکان‌های جدید، احساس ناامنی نمی‌کنید.

کنار آمدن با شهر جدید و هتل جدید، همیشه راحت نیست. اتاق هتل‌ها حتی اگر در نهایت امکانات و راحتی باشند، مثل خانه خودمان نمی‌شوند و در آن‌ها مثل خانه خودمان، راحت و آسوده نیستیم. اگر از آن دسته افرادی باشید که زیاد سفر می‌کنند، برایتان بسیار اهمیت دارد که حتما در طول سفر و در هتل‌ها احساس آرامش و راحتی داشته باشید.

آنتونی پوروسکی شخصت تلویزیونی و ستاره مجموعه Queer Eye، زیاد سفر می کند. اخیرا در مورد اینکه چه کار می‌کند تا در اتاق هتل‌ها هم مثل خانه احساس راحتی و آرامش داشته باشد، نکاتی را به Harper’s BAZAAR ارائه کرده است.

«وقتی یک شمع روشن می‌کنم در کمتر از ده دقیقه، اتاق بوی خانه را می‌گیرد و من احساس راحتی و امنیت می‌کنم.»

یکی از روش‌های عالی برای اینکه اتاق هتل خود را شخصی‌تر کنید و در آن احساس راحتی داشته باشید این است که عطر و بوی خانه را در فضای اتاق هتل پخش کنید؛ مثلا با شمع معطر. به این ترتیب می‌توانید بخشی از خانه خود را با خود به سفر ببرید.

از آنجایی که برای بیشتر افراد، دور بودن از خانه بیشتر برای سفرهای کاری است نه برای گشت و گذار و تعطیلات، بد نیست که در طول سفر این توصیه را به کار بگیرید تا احساس کنید که در خانه خود هستید و سفری دلپذیرتر داشته باشید.

روند روزانه زندگی خود را در سفر حفظ کنید

نکاتی برای راحتی بیشتر در اتاق هتل

برای بسیاری از افراد، احساس راحتی در سفر به معنای دنبال کردن روند روزانه زندگی شخص است یعنی کارها را مطابق با نظم همیشگی که به آن عادت دارند پیش می‌برند. مثلا این مورد می‌تواند در استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی باشد. اگر روتین خاصی برای استفاده از وسایل آرایشی و بهداشتی دارید، آن‌ها را با خود به سفر ببرید و روتین خود را ادامه دهید. یا اینکه برخی افراد لباس‌های مورد نیاز برای روز بعد را آماده می کنند. در طول سفر هم این رویه را دنبال کنید تا دچار استرس نشوید و احساس راحتی داشته باشید.

سرگرمی مورد علاقه خود را همراه ببرید

گاهی تلویزیون هتل به اندازه کافی نمی‌تواند برایتان سرگرم‌کنننده باشد. بنابراین ایده بدی نیست اگر سرگرمی‌های خود را در سفر همراه‌تان ببرید. مثلا برخی دوست دارند کنسول بازی مورد علاقه خود را همراه ببرند تا در زمان استراحت در هتل، بازی کنند و انرژی بگیرند.

آشنایی با همسایه‌ها و محیط اطراف

اگر در محیط‌های جدید احساس ناراحتی و اضطراب می‌کنید، تلاش کنید تا با محیط جدید و اطراف آن خو بگیرید. مثلا برخی افراد تا زمانی که درست مغازه‌های اطراف را نشناسند و یک سوپرمارکت در نزدیکی خود پیدا نکنند، احساس آرامش نخواهند کرد.

اگر اهل ورزش باشید می توانید جایی برای ورزش و تمرین خود در اطراف هتل پیدا کنید. به این ترتیب در طول سفر مجبور نیستید تا تمرینات ورزشی خود را عقب بیاندازید.

قسمتی از خانه را با خود به سفر ببرید!

نکاتی برای راحتی بیشتر در اتاق هتل

مثلا مثل مورد اولی که اشاره کردیم، بردن شمع‌های معطر می‌تواند حس و حال خانه را در اتاق هتل حاکم کند. برای اینکه احساس راحتی بیشتری در سفر داشته باشید، چیزی از خانه با خود ببرید. مثلا بعضی افراد ترجیح می‌دهند تا بالش خود را همراه ببرند. شاید خنده‌دار به نظر برسد؛ ولی بسیاری از افراد با بالش هتل‌ها راحت نیستند و با بالش خود احساس امنیت و راحتی دارند. یا اینکه می توانید یک پتوی سفری همراه ببرید تا روی تخت هتل پهن کنید.

منبع thepointsguy

دیدگاه