چطور در سفر کسب درآمد کنیم؟

حمیده کریمی
سه شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
چطور در سفر کسب درآمد کنیم؟

کسب درآمد در طول سفر شاید دور از ذهن به نظر برسد؛ ولی افراد زیادی هستند که به شکل فریلنس و دورکاری فعالیت می‌کنند و در سفر هم می‌توانند درآمد کسب کنند.

یکی از سوالاتی که معمولا از بلاگرهای سفر پرسیده می‌شود این است که شما که دائما در حال سفر هستید، چطور می‌توانید هزینه سفرهای خود را تامین کنید؟

تصاویری که در بلاگ‌های سفر می‌بینید تنها بخشی از زندگی صاحبان این وبلاگ‌ها است. در واقع سفر برای این دسته از افراد، با کار کردن عجین شده است و وقتی پستی در وبلاگ خود نمی‌گذارند، در حال کار کردن هستند. در ادامه از زبان یکی از وبلاگ‌نویسان سفر خواهید شنید که چطور می‌توان تمام‌وقت سفر کرد و در عین حال در کنار سفر و تفریح، درآمد داشت.

من در هنگام سفر، به‌عنوان نویسنده و ویراستار فریلنس کار می‌کنم. البته این کار، یعنی سفر و کار کردن به طور هم زمان، می تواند هم چالش‌برانگیز و هم همراه با پاداش باشد. من انعطاف پذیری کارهایم را دوست دارم. هم‌زمان با کار می‌توانم به علایقم بپردازم و این فرصت را دارم تا تجربیات خودم را با سایر آدم‌های دنیا به اشتراک بگذارم. در طول سفرهایم با افراد زیادی آشنا شده‌ام که کارهای مختلفی در طول سفر انجام می‌دادند؛ درست از هتل یا محل اقامت‌شان. مثلا مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای یک برند، انجام کارهای مرتبط با طراحی گرافیک، آموزش موسیقی از طریق اسکایپ و به شکل آنلاین و مواردی شبیه به این.

بنابراین اگر شما هم دوست دارید سبک زندگی خانه به‌دوش‌های دیجیتال! را پی بگیرید ولی مطمئن نیستید که از کجا باید شروع کنید، در ادمه چند شغل را به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید در طول سفر، از طریق آن‌ها درآمدی داشته باشید.

به‌عنوان کسی که دو سال و نیم گذشته را با این سبک زندگی سپری کرده‌ام، با اطمینان می‌گویم که امتحان کردن یکی از این‌ها صد در صد ارزش دارد.

۱. مشاغل مرتبط با نویسندگی مثلا کپی‌رایتینگ، ترجمه، بلاگینگ و...

اگر در نویسندگی مهارت داشته باشید، کارهای زیادی برایتان وجود دارد که می توانید آن‌ها را به شکل دورکاری و در هنگام سفر انجام دهید. من نمونه خوبی برای این دست مشاغل هستم. با وجود اینکه چالش‌های نویسنده دورکار بودن، ممکن است گاهی دردسرآفرین باشد؛ ولی مزایای فراوانی هم دارد.

می‌توانید در کارهایی مثل وبلاگ‌نویسی و انتشار دیجیتالی فعالیت کنید یا اینکه کار کپی‌رایتینگ انجام دهید.

۲. مشاغل مرتبط با محتوای تصویری مثلا عکاسی سفر یا طراحی گرافیکی

کسب درآمد در سفر

اگر در زمینه محتوای تصویری استعداد و مهارت دارید، باز هم انتخاب‌های زیادی برای پیدا کردن شغل دارید. می‌توانید کار عکاسی سفر را انجام دهید و عکس‌های خود را در اختیار سایت‌هایی که به آن نیاز دارند قرار دهید. یا اینکه به طور فریلنس برای یک سایت مرتبط با گردشگری و سفر عکاسی کنید. با این کار، هم‌زمان با اینکه به علایق خود می‌پردازید، کسب درآمد هم می‌کنید.

همچنین می‌توانید پریست‌های ویرایش عکس اختصاصی خود را ایجاد کنید و به فروش برسانید یا اینکه خدمات ویرایش عکس را به عکاسان تازه کار ارائه کنید. طراحی گرافیک به شکل فریلنس و دورکار یکی دیگر از کارهایی است که می‌توانید به شکل پروژه‌ای انجام دهید.

۳. مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای یک برند

برندها و کسب و کارهای کوچک بی‌شماری به دنیای اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر وارد شده‌اند و از طریق شبکه‌های اجتماعی بازاریابی می‌کنند. به همین دلیل مشاغل مرتبط با شبکه‌های اجتماعی این روزها بسیار زیاد شده است. بسیاری از این برندها این امکان را برایتان فراهم می‌کنند تا از راه دور کار کنید. اگر فکر می‌کنید که در استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها تخصص و مهارت دارید، می‌توانید به کسب و کارهای مختلف ایمیل بزنید تا متوجه شوید آیا برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود به کسی نیاز دارند یا خیر.

۴. کارهای دفتری و ورود اطلاعات

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید در طول سفر چند ساعتی را پشت میز و کامپیوتر بنشینید، می‌توانید مشاغلی مثل ورود اطلاعات را انتخاب کنید. من وقتی برای اولین بار به نیویورک نقل مکان کردم، برای یک شرکت انتشارات موسیقی کار می‌کردم و اطلاعاتی را در بانک اطلاعاتی آن‌ها وارد می‌کردم. این کار به دقت بالا و توجه زیادی نیاز داشت؛ ولی نسبتا راحت بود و برای من فرصتی فراهم کرد که در مدتی که در شهر جدید جا می‌افتادم، درآمدی جانبی داشته باشم.

۵. دستیار شخصی

کسب درآمد در سفر

در طول سفر نمی‌توانید یک دستیار شخصی و منشی تمام وقت باشید و از راه دور نمی‌توانید برنامه‌های کارفرمای خود را مدیریت کنید. ولی بعضی از منشی‌ها وظایف کمی برای انجام دادن دارند که می‌توانید در سفر انجام دهید. مثلا هماهنگ کردن قرارهای ملاقات، رزرو کردن سفر و ملاقات و چک کردن ایمیل‌ها. همه این کارها را می‌توانید وقتی در سفر هستید، انجام دهید.

۶. آموزش موسیقی از طریق اسکایپ

کسب درآمد در سفر

وقتی در کلاس‌های موسیقی شرکت می‌کردم با افراد زیادی آشنا شدم که از طریق اسکایپ، کلاس‌های آنلاین موسیقی برگزار می‌کنند. اگر در نواختن یک ساز مهارت دارید و می‌توانید مهارت خود را به دیگران یاد بدهید، می‌توانید کلاس‌ها و دوره‌هایی به شکل مجازی برگزار کنید و از ابزارهایی مثل اسکایپ استفاده کنید.

منبع elitedaily

دیدگاه