برقراری مجدد پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان

سعیده خلیلی‌صفا
شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
برقراری مجدد پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان

همزمان با ایام عید سعید فطر پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان، از شهر مشهد مقدس به شهر دوشنبه، از سر گرفته شد.

پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان از شانزدهم خرداد با پرواز شرکت هواپیمایی وارش از شهر مشهد مقدس به شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان، از سر گرفته شد.

 با پیگیری‌های مستمر سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و مجوز سازمان‌های هواپیمایی کشوری ایران و تاجیکستان، پرواز مستقیم بین دو کشور به منظور رفاه حال اتباع ایرانی و تاجیکی مجددا برقرار شد. طبق برنامه، زمان این پرواز روزهای پنجشنبه هر هفته ساعت ۹:۱۵ صبح از فرودگاه بین‌المللی شهر مشهد به فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه و برگشت آن در ساعت ۱۳ همان روز خواهد بود.

پیش‌تر دو شرکت هواپیمایی آسمان و تاجیک ایر در مسیرهای مشهد -دوشنبه و دوشنبه به تهران پرواز داشتند که از سال گذشته این پروازها قطع شده بود و مسافرانی که قصد عزیمت به ایران و تاجیکستان داشتند، باید از مسیر غیرمستقیم و از طریق کشورهای ثالث سفر می‌کردند که علاوه بر افزایش هزینه سفر، موجب طولانی شدن زمان سفر نیز می‌شد.

بنابر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران، با توسعه روابط فی مابین، افزایش تعداد مسافران، موافقت سازمان‌های هواپیمایی دو کشور و با بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و تاجیکی، تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور، در آینده نیز افزایش یابد.

برای خرید بلیط هواپیما همیشه می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

دیدگاه