هیئت دولت لغو یک‌طرفه ویزای چینی ها را تصویب کرد

سعیده خلیلی‌صفا
یکشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
هیئت دولت لغو یک‌طرفه ویزای چینی ها را تصویب کرد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از مصوبه هیئت دولت مبنی بر لغو یک‌طرفه ویزای شهروندان چینی‌ به ایران با هدف جذب گردشگران این کشور خبر داد.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از مصوبه دولت برای لغو یک طرفه ویزای شهروندان چینی در سفر به ایران خبر داد و گفت:

هیئت دولت با لغو ویزا یک‌طرفه چینی‌ها به ایران با هدف جذب گردشگران این کشور موافقت و آن را مصوب کرد. کارگروه مشترکی بین رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی و وزیر امورخارجه شکل گرفت که به‌دنبال آن برنامه لغو ویزا یک‌طرفه به هیئت‌دولت ارائه و در نهایت مصوب شد و حالا باید فرایند ابلاغ آن طی شود تا به مرحله اجرا برسد.

معاون گردشگری ادامه داد:

حتی گردشگران چینی برای توقف چندساعتی و گردش در شهر بین دو پرواز خود هم نیازی به گرفتن ویزای ترانزیتی ندارند.

تیموری درباره نگرانی فعالان گردشگری از ورود بی‌ضابطه گردشگران چینی و اقامت آن‌ها در مراکز غیررسمی در پی لغو ویزا نیز گفت:

انتظارمان این است که گردشگران چینی در اقامتگاه‌های رسمی و دارای مجوز ساکن شوند. این موضوع ارتباطی به اینکه ویزا وجود داشته باشد یا خیر، ندارد.

او تصریح کرد:

اگر اطلاع‌رسانی درباره مراکز اقامتی به‌درستی انجام گیرد و قیمت‌ها به‌درستی و شفاف اطلاع داده شود، دیگر کسی در مراکز غیررسمی که نمی‌داند چه اتفاقی در انتظارش است، ساکن نخواهد شد. باید در این زمینه بخش خصوصی نیز کمک کند تا قیمت‌ها شفاف شوند و اطلاع‌رسانی به‌خوبی انجام گیرد. این موضوع می‌تواند در اسکان گردشگران داخلی نیز موثر باشد.

دیدگاه