بهترین موزه ها و گالری ‌های اوبود در بالی را بشناسید

بهترین موزه ها و گالری ‌های اوبود در بالی را بشناسید

حمیده کریمی
| دوشنبه, ۱۳ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۴۵

اوبود در بالی، یکی از مقصدهای محبوب گردشگران اندونزی است. این شهر موزه‌ها و گالری‌هایی دیدنی دارد.

از زمانی که پادشاه اوبود در دهه ۱۹۳۰ هنرمندان مشهور غربی را دعوت کرد و از آن‌ها خواست تا مهارت‌های خود را به هنرمندان مستعد محلی انتقال دهند، اوبود به مرکز فرهنگی و هنری بالی تبدیل شد.

تور بالی فرصت خوبی برای سفر به اندونزی و بازدید از اوبود است. با کمک کجارو می توانید تورهای بهترین آژانس‌های گردشگری را جست و جو کنید و بهترین و ارزان‌ترین تور را انتخاب کنید.

در ادامه هشت موزه و گالری مهم اوبود را معرفی می‌کنیم که در طول سفر می‌توانید برای دیدن آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

موزه هنر Agung Rai

این موزه در مرکز یک مجموعه قرار دارد که به هنر و فرهنگ اختصاص یافته است. این مجموعه توسط یک کارآفرین و مجموعه‌دار اهل بالی به نام Anak Agung Gde Rai ساخته شده است. موزه‌ی هنر Agung Rai که به طور خلاصه ARMA نامیده می‌شود، میزبان آثار تاثیرگذارترین نقاشان دهه ۱۹۳۰ اوبود است. البته آثار معاصر از هنرمندان بومی نیز در بین آن‌ها دیده می‌شود.

این مجموعه علاوه بر اینکه نگه دارنده این آثار ارزشمند است، برنامه‌هایی برای آینده‌ی فرهنگ و هنر بالی دارد. این مجموعه برنامه‌هایی برای کمک به یادگیری مردم در مورد هنر بالی و سایر هنرهای سنتی برگزار می‌کند.

موزه Blanco Renaissance

بهترین موزه ها و گالری ‌های یوبود

دون آنتونیو بلانکو یکی از چندین هنرمند تاثیرگذاری است که جذب زیبایی‌های دهکده اوبود شد  و تصمیم گرفت تا اینجا زندگی کند و از فرهنگ، طبیعت و اهالی این منطقه الهام بگیرد. خوشبختانه بسیاری از آثار او در عمارت اختصاصی وی به نمایش درآمده است. خود عمارت نیز به تنهایی از نظر معماری بسیار دیدنی و جذاب است و در واقع ترکیبی از معماری کلاسیک اروپایی و طراحی‌های سنتی بالی است.

موزه هنر نکا (Neka)

بهترین موزه ها و گالری ‌های یوبود

این موزه به مستندسازی و معرفی تاریخچه توسعه هنر در بالی اختصاص یافته است. در این موزه هنری، آثاری تماشایی از قرن نوزدهم تا زمان حاضر به نمایش درآمده است. در این موزه مجموعه بیش از ۳۰۰ اثر هنری در نمایشگاه‌ها و گالری‌های مختلف دسته‌بندی شده است. اینجا می‌توانید آثاری از هنرمندان مشهوری چون Affandi را ببینید.

خانه ماسک و عروسک‌های Setia Darma

بهترین موزه ها و گالری ‌های یوبود

ماسک‌ها و عرروسک‌های نمایشی دو نمونه از آثار فرهنگی مهم برای بسیاری از جوامع اندونزی به خصوص در بالی است. این موزه نقش مهمی در معرفی یکی از فرهنگ‌های مهم این منطقه بازی می‌کند. در این موزه، بازدیدکنندگان مجموعه‌های وسیعی از ماسک‌های سنتی و عروسک‌های نمایشی از سراسر دنیا را مشاهده می‌کنند. بیش از هزار ماسک و بیش از ۴ هزار عروسک در دسته‌بندی‌های مختلف در این موزه به نمایش درآمده است. توضیحات هر ماسک و عروسک، ماجرای هر کدام را بیان می‌کند. اینکه به چه معنا است و از کدام فرهنگ نشات می‌گیرد.

موزه Puri Lukisan

بهترین موزه ها و گالری ‌های یوبود

این موزه توسط شاهزاده اوبود و نقاشی به نام رادولف بونه پایه‌گذاری شده است. این مجوعه میزبان تعدادی از بهترین آثار هنری بالی است. مجموعه‌های این موزه دائما در حال گسترش است و هر بار آثار جدید و ارزشمندی به آن اضافه می‌شود. اکنون بیش از ۱۵۰ نقاشی ارزشمند و صدها تندیس از دوره‌ها و سبک‌های مختلف در این موزه نگهداری می‌شود.

گالری Semar Kuning

این گالری محلی برای هنرمندان بومی است تا آثار خود را به نمایش بگذارند و به فروش برسانند. در این گالری مجموعه‌های متنوع و وسیعی از آثار هنری از سنتی گرفته تا مدرن به سبک‌های مختلف عرضه می‌شود. کارکنان مجموعه رفتاری دوستانه دارند و شما را راهنمایی می‌کنند. قیمت‌ها در این گالری، از قیمت‌های آثار هنری در بازارچه‌های هنری سنتی، بالاتر است. البته قیمت‌ها هنوز هم از بسیاری از گالری‌های هنری اوبود پایین‌تر است.

گالری رشته‌های زندگی (Threads of Life)

بهترین موزه ها و گالری ‌های یوبود

تمرکز این گالری بر هنر زیبا و البته فراموش شده بافت‌های سنتی است. در این مجموعه بهترین و اصیل‌ترین بافت‌های سنتی از نواحی روستایی و جوامع سنتی جمع‌آوری شده است. گردشگران می‌توانند برای تورهای همراه با راهنما در این موزه ثبت‌نام کنند و از نمایشگاه‌های مختلف بازدید کنند و در مورد این هنر، چیزهای زیادی یاد بگیرند. اگر از یکی از آثار و بافته‌های به نمایش درآمده خوشتان آمد، می‌توانید آن را بخرید و به خانه ببرید. همچنین می‌توانید در کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام کنید و مثلا چاپ باتیک را یاد بگیرید.

گالری هنری Komaneka

این گالری، یک گالری مخصوص هنر معاصر است. معماری و نحوه مدیریت آن کاملا مدرن است و به طور مرتب آثاری از هنر مدرن در سبک‌های مختلف به مجموعه‌های آن اضافه می‌شود. بیشتر آثار متعلق به هنرمندان جوان بومی است. یک کتابخانه هنری هم در این مجموعه وجود دارد که هم کتاب قرض می‌دهد و هم کتاب‌های مرجع را می فروشد.

در این مجموعه آثاری بسیار باکیفیت و ارزشمند و منتخب از هنرمندان برتر، عرضه می‌شود. در نتیجه باید انتظار داشته باشید که آثار عرضه شده، قیمت‌های بسیار بالایی داشته باشد.

برای مشاهده فهرست کامل جاهای دیدنی بالی و برنامه‌ریزی برای بازدید از سایر دیدنی‌های آن از کجارو کمک بگیرید و سفرتان را با اطلاعات کامل‌تری شروع کنید.

منبع theculturetrip
برچسب‌ها موزه بالی گالری

دیدگاه  

    تبلیغات