نحوه فعالیت هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز گردشگری در ماه مبارک رمضان

سعیده خلیلی‌صفا
چهار شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
نحوه فعالیت هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز گردشگری در ماه مبارک رمضان

معاون گردشگری از هماهنگی برای خدمات‌رسانی به مسافران مخصوصاً گردشگران خارجی خبر داد که همزمان با ماه رمضان به ایران سفر می‌کنند.

ولی تیموری، معاون گردشگری، ضمن به مسافران برای حفظ حرمت این ماه مبارک و رعایت شأن و منزلت روزه‌داران، درباره هماهنگی‌های صورت گرفته برای خدمات‌رسانی به مسافران مخصوصاً گردشگران خارجی که همزمان با ماه رمضان به ایران سفر کرده‌اند، گفت:

هر سال قبل از ماه مبارک رمضان بخشنامه‌ای به همه استان‌ها ابلاغ می‌شود مبنی بر این‌که با رعایت احترام و حفظ شئون در واحدهای گردشگری، شرایط خدمات‌رسانی را اطلاع‌رسانی و محیط‌هایی مثل نمازخانه را برای حضور روزه‌داران آماده کنند.

معاون گردشگری اطمینان داد که مشکل چندانی متوجه گردشگران خارجی که با تور به ایران سفر می‌کنند، نیست و در ادامه تصریح کرد:

چون بیشتر این گردشگران گروهی و با تور در ایران سفر می‌کنند و هماهنگی‌هایی از قبل برای پذیرایی از آن‌ها انجام شده است، بنابراین کمتر با مشکل روبرو می‌شوند. برای گردشگران انفرادی هم اصناف معمولاً فضاهایی را در ماه رمضان آماده می‌کنند تا خدمات‌رسانی به این گروه از مسافران نیز با چالش مواجه نشود.

تیموری همچنین از آمادگی هتل‌ها و مراکز اقامتی برای خدمات‌رسانی به مهمانان و مسافران مقیم در این مراکز خبر داد و اظهار کرد:

با توجه به موقعیت جغرافیایی رستوران‌های بین‌راهی که بیرون از شهرها واقع شده‌اند، مشکلی برای فعالیت و خدمات‌رسانی آن‌ها نیز وجود ندارد. رستوران‌های داخل شهر هم زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیستند ولی رویه این است که معمولاً اصناف با هماهنگی یکدیگر فضاهایی را برای خدمات‌رسانی در ماه مبارک رمضان مشخص می‌کنند.

عکس کاور: مجید حجتی (جام‌جم آنلاین)

برچسب‌ها خبر رمضان

دیدگاه