بهترین موزه‌ های استانبول که نباید بازدید از آن‌ها را از دست بدهید

بهترین موزه‌ های استانبول که نباید بازدید از آن‌ها را از دست بدهید

حمیده کریمی
| سه شنبه, ۲۸ اسفند ۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

استانبول شهری پر از تاریخ و زیبایی است. این شهر درست مثل یک مرکز فرهنگی بزرگ است. از کاخ‌های باشکوه و تاریخی گرفته تا مساجد کوچک و بزرگ و موزه‌های جذاب و دیدنی، در استانبول هیچ کمبودی از نظر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی وجود ندارد.

اگر از علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ باشید، در استانبول فرصت‌های زیادی برای لذت بردن از دیدنی‌های این شهر وجود دارد.

تور استانبول موقعیتی عالی برای سفر به ترکیه است. ترکیه یکی از گردشگرپذیرترین مقصدهای گردشگری دنیا است چون جاذبه‌های متنوعی دارد. از تفریحات ساحلی گرفته تا موزه‌های بزرگ و کاخ‌های باشکوه قدیمی.

اگر از علاقه‌مندان به موزه هستید، در سفر به استانبول بازدید از این موزه‌ها را از دست ندهید.

شما می‌توانید بهترین آفرهای تور استانبول ارزان و تور ترکیه را در فهرست تورهای کجارو ببینید. ده‌ها آژانس معتبر گردشگری، تورهای خود را ازطریق کجارو ارائه می‌کنند و شما این امکان را خواهید داشت تا قیمت‌ها را مقایسه کنید و از میان آن‌ها، ارزان‌ترین تور به مقصد دلخواهتان را خریداری کنید.

در ادامه با بهترین موزه‌های استانبول آشنا خواهید شد که اگر علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ کشورهای مختلف و به‌خصوص ترکیه هستید، در سفرتان به استانبول نباید این فهرست را از دست بدهید.

کاخ توپ‌قاپی

موزه های استانبول

از قرن پانزدهم تا نوزدهم میلادی، سلطان‌ها، درباریان و خانواده سلطنتی در این کاخ زندگی می‌کردند.

این کاخ، زمانی مقر امپراتوری عثمانی بود. این کاخ اولین بار در سال ۱۴۵۳ توسط محمد فاتح ساخته شد. بازدید از این کاخ و گنجینه‌های ارزشمند آن، شما را به سفری اعجاب‌انگیز به دل تاریخ می‌برد.

علاوه بر تالارهای داخل کاخ، محوطه‌های این کاخ نیز دیدنی است. برای بازدید از این موزه، زمان کافی در نظر بگیرید چون بخش‌های زیادی برای دیدن دارد.

ایا صوفیه

موزه های استانبول

موزه ایاصوفیه یکی از پربازدیدترین و شگفت‌انگیزترین موزه‌های دنیا است. ایاصوفیه از نظر تاریخ و معماری بسیار غنی و دیدنی است. ۹۱۶ سال پیش و قبل از فتح استانبول توسط سلطان محمد، ایاصوفیه یک کلیسا بود و بعد از فتح استانبول به مسجد تبدیل شد.

در سال ۱۹۳۵، این بنای تاریخی به موزه تبدیل شد تا هزاران گردشگر بین‌المللی بتوانند از آن بازدید کنند. ستونی در این موزه وجود دارد که طبق افسانه‌ها و داستان‌های نقل شده، ستونی متبرک است و مردم برای برآورده شدن آرزوهای خود این ستون را لمس می‌کنند.

بازیلیکا سیسترن

موزه های استانبول

این موزه در نزدیکی ایاصوفیه قرار دارد و یکی از شگفت‌انگیزترین بناهای تاریخی استانبول است. بازیلیکا سیسترن یک مخزن آب زیرزمینی بزرگ است که ظرفیت ۱۰۰ هزار تن آب را دارد. این آب‌انبار دارای ۳۳۶ ستون است که که دوتای آنها به شکل سر مدوسا طراحی شده است. مدوسا یکی از شخصیت‌های افسانه‌ای یونانی است. در این موزه می‌توانید مثل سلاطین و شاهزاده‌های ترک لباس بپوشید و در پس‌زمینه‌ای زیبا عکس بگیرید.

برای سفر به ترکیه و بازدید از این آب‌انبار شگفت‌انگیز می‌توانید بهترین تور نوروز را از طریق کجارو، جست و جو کنید. کجارو به شما کمک می‌کند که بهترین تورها از معتبرترین آژانس‌های گردشگری را بررسی و بهترین تور را پیدا کنید.

موزه باستان‌شناسی استانبول

موزه های استانبول

موزه باستانی‌شناسی استانبول مجموعه‌ای از سه موزه است که در پارک گلخانه در نزدیکی کاخ توپ‌قاپی قرار دارد. این موزه شامل موزه باستان‌شناسی، موزه شرق باستان و موزه هنر اسلامی است. بیش از یک میلیون شی تاریخی از تمدن‌های مختلف در این موزه به نمایش درآمده است. این موزه در قرن نوزدهم ساخته شده است. برای بازدید از این موزه زمان زیادی را در نظر بگیرید چون بخش‌های زیادی برای بازدید کردن دارد.

کاخ دلمه‌باغچه

موزه های استانبول

کاخ دلمه باغچه توسط سلطان عبدالمجید در سال ۱۸۵۶ ساخته شد. این کاخ به سه قسمت تقسیم شد. این کاخ در واقع لنگرگاهی برای ناوگان عثمانی بود. باغ سلطنتی و کاخ‌های کوچک تابستانی به این کاخ پیوسته‌اند و یک مجموعه بزرگ را پدید آورده‌اند. در طراحی و دکوراسیون این کاخ، نمادهایی از معماری غربی دیده می‌شود. این کاخ پر از چلچراغ‌های زیبا و آب‌نماهای دیدنی است.

شما می‌توانید علاوه‌بر موزه‌هایی که معرفی کردیم، فهرستی کامل از سایر جاهای دیدنی استانبول را در کجارو مشاهده و سفرتان را طبق سلیقه خود برای بازدید از جاهای دیدنی، برنامه ریزی کنید. اطلاعات کامل در مورد هر مکان دیدنی، آدرس دقیق و موقعیت مکانی، جاذبه‌های رایگان هر شهر، تصاویر و نظرات سایر کاربران، اطلاعاتی است که می‌توانید در این بخش بیابید.

منبع theculturetrip
برچسب‌ها موزه

دیدگاه  

    تبلیغات