سفر به مشهد در عید، قطار یا هواپیما؟

بخش تبلیغات
چهار شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
سفر به مشهد در عید، قطار یا هواپیما؟

با نزدیک شدن به تعطیلات پایانی سال، اکثر مردم به فکر برنامه‌ریزی برای سفر می‌افتند. اگر برای سفر به مشهد برنامه ریزی می‌کنید این سوال پیش می‌آید که با قطار به مشهد برویم یا هواپیما؟

روزهای پایانی سال یک پس از دیگری از راه میرسند و تنها چیزی که در ذهن ما تداعی میشود، نزدیک شدن به تعطیلات پایانی سال است. این روزها فرصت مناسبی است تا خستگی یک سال کار و استرس در شهرهای پرجمعیت را از تنتان بزدایید و به فکر سفر به طبیعتی بکر را در خود پروش دهید. اما در میان کسانی که تصمیم میگرند تعطیلات بهترین فرصت سفر به جاهای طبیعی و تفریحی است، عده ای هم زیارت حرم امام رضا را در اولویت قرار می‌دهند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای سفر به مشهد در تعطیلات عید نوروز برنامه ریزی کردید، حتما این سوال همیشگی برایتان پیش آمده که بهتر است با قطار به مشهد برویم یا هواپیما. جالب است بدانید این سوال تنها پرسش شما در این زمینه نیست، چراکه بعد از انتخاب یکی از این دو، ابهامات بیشتری هم در زمینه خرید اینترنتی بلیط قطار یا هواپیما به وجود می‌آید که هر کدام برای خودشان یک دغدغه بزرگ هستند.

پس اجازه دهید یکی یکی این ابهامات را از میان برداریم و انتخاب بهترین وسیله نقلیه بین قطار یا هواپیما را برای سفر نوروزی شما به مشهد آسان کنیم.

سفر با قطار، راحتی بیشتر و هزینه کم

سفر کردن در مسیرهای طولانی با قطار، نه تنها ارزان تر و آرامش بخش تر است، بلکه حس نابِ سفر را در ایمن‌ترین شکل خودش به شما منتقل میکند و البته، طرفداران مخصوص به خودش را هم دارد. وقتی قصد دارید به طور دسته جمعی به مشهد سفر کنید و تعداد مسافران زیاد است، سفر با قطار میتواند چندین برابر برای شما لذت بخش تر باشد. میپرسید چرا؟ برای اینکه حتی سفر با قطار هم میتواند در نوع خودش یک سفر به حساب بیاید!

در قطار میتوانید از جایتان بلند شوید، قدم بزنید، به رستوران بروید، از پنجره به طبیعت زیبا خیره شوید و در نهایت بیشتر با خانواده خوش بگذرانید. از این ها گذشته بلیط قطار معمولا قیمت مناسب تری در مقایسه با اتوبوس و یا هواپیما دارد و تقریبا در بین تمام مسیر های ممکن برای رسیدن به مقصد، باید هزینه معقولی بپردازید.

سفر به مشهد

البته این نکته را هم اضافه کنیم که بخصوص در سفر های نوروزی همیشه استفاده از قطار خیلی بصرفه تر از هواپیماست؛ خصوصا برای خانواده هایی که فرزند کوچک  و شیطانی دارند که نمیتوانند به راحتی او را آرام کنند. خوشبختانه به تازگی قطارهای جدیدی وارد خطوط ریلی شدند که شما میتوانید با خرید بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر، در مدت زمان کمتری به مقصد خود سفر کنید.

خرید بلیط قطار تهران مشهد، بهترین امکانات قطارهای مسافربری

خوبی انتخاب مشهد به عنوان مقصد این است که تقریباً تمامی شرکت ها به مشهد قطار دارند و هیچ مشکلی از بابت کمبود بلیط قطار برای شما به وجود نخواهد آمد. امکاناتی که قطارهای مشهد به شما ارائه میدهند در بیشتر موارد بهترین و با کیفیت ترین خدمات در قطارهای ایران است. به عنوان مثال، قطارهای مسافربری فدک یکی از شرکت هایی است که به نحوی پرچمدار کیفیت و خدمات لوکس در مسیر مشهد است.

از این گذشته، بحث قیمت همیشه موضوع جالب و مهمی برای مسافران است. پس خوب است بدانید که برخلاف بلیت‌های هواپیما که مدام در حال افزایش است قیمت بلیت‌های قطار تقریباً ثابت است و نیازی نیست ماه‌ها قبل از سفر برای رزرو آن‌ها اقدام کنید.

سفر به مشهد

سفر با هواپیما، سریع تر ولی نه چندان راحت و اقتصادی

با تمام صحبت هایی که درباره مزایای سفر با قطار به شما گفتیم، شاید برایتان جالب باشد بدانید استفاده از هواپیما برای جا به جایی بین شهرها از محبوبیت بیشتری در ایران برخوردار است. به عنوان مثال تعداد فروش بالای بلیط هواپیما تهران مشهد میتواند این قضیه را به خوبی ثابت کند. در سال 1397 تعداد فروش کل بلیط های هواپیمایی آنلاین تعداد 20 میلیون و 500 هزار تومان بوده که از این مقدار، حدود 15 میلیون آن مربوط به هواپیما است.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث میشود سفر به هواپیما در اولویت بالاتری نسبت به قطار قرا بگیرد این است که برخی از افراد تحمل مسیر مبدأ تا مقصد را نداشته و تمایل دارند که هرچه زودتر به مقصد برسند، ازاین‌رو هواپیما اولین انتخاب آن‌ها خواهد بود. چون که همانطور که میدانید در عصر مدرن همه به دنبال این هستند که کارهای خود را سریع تر انجام دهند؛ پس میتوان اینطور نتیجه گرفت که سفر با هواپیما میتواند در زمان مسافران صرفه جویی کند.

حالا زمان خوبی است که یک بار و برای همیشه، انتخاب کنید آیا هواپیما بهتر است یا قطار؟ به طور خلاصه سفر با قطار میتواند راحتی و آرامش منحصر به فردی را برای شما به ارمغان بیاورد. این در حالی است که انتخاب هواپیما میتواند در سریع ترین زمان ممکن شما را به مقصد دلخواه خود برساند.

برچسب‌ها تبلیغات

دیدگاه