راهکارهای جااینجاس برای تبدیل اتاق هتل به اتاق خانه

بخش تبلیغات
شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
راهکارهای جااینجاس برای تبدیل اتاق هتل به اتاق خانه

اقامت راحت در هتل، رویا نیست و با رعایت برخی نکات و راهکارها می‌توان اتاق هتل را شبیه به اتاق هتل کرد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

وقتی هتلی را برای اقامت چند روزه رزرو می‌کنید، احساس می‌کنید که قرار است مدتی از راحتی خانه خود به دور باشید؟ کابوس خواب ناآرام و خوابیدن روی تشک های سفت اتاق های هتل رهایتان نمی‌کند؟ به نظر می‌رسد پاسخ خیلی‌ها به این سئوال مثبت باشد، اما هر چیزی راه حلی دارد. راه‌هایی هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اقامت خود را به دلچسب‌ترین بخش سفرتان تبدیل کنید. در این مطلب، سایت رزرو هتل جااینجاس به شما می‌گوید که اقامت راحت در هتل، رؤیا نیست و اینکه چگونه می‌توانید آن را راحت‌تر هم کنید.

از یک تختخواب راحت شروع کنید

در صورت لزوم بالش خود را عوض کنید: بسیاری از هتل ها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا اگر بالش خیلی سفت، خیلی نرم یا خیلی پُر گیرتان افتاده؛ آن را تعویض کنید. در صورت امکان با مهماندار هتل یا مسئول خدمات خانه داری تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید بالش راحت‌تری به شما بدهند.

قبل از خواب همه چیز را کنار بگذارید: توصیه می‌کنیم تلویزیون و کامپیوتر خود را حداقل یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب خاموش کنید. آلارم گوشی خود را هم تنظیم کرده و آن را کنار بگذارید. با این کار دیگر مجبور نیستید چشم به صفحه بدوزید و خواب خود را هم دچار اختلال کنید. می‌توانید خواندن کتاب را هم امتحان کنید. مطلب چگونه در هتل راحت بخوابیم، راهکارهای بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

فکری هم برای سروصداها کنید: بهتر است از ماسک یا چشم‌بند و گوش گیر برای دور ماندن از سروصدای بیرون از اتاق یا اتاق بغلی‌تان استفاده کنید. بهتر است بدانید که گوش‌گیرها باید قابلیت جلوگیری از صداهایی با شدت ۳۰ دسیبل و بالاتر را داشته باشند. چشم بندتان هم باید بتواند جلوی نور را به طور کامل گرفته و خوب روی صورتتان جای بگیرد. توجه به این نکته به ویژه وقتی که قرار است با کسی هم اتاقی شوید که خروپف می‌کند یا ساعت خوابش با شما متفاوت است، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. خوشبختانه برخی هتل ها مانند هتل ویستریا یا هتل اسپیناس پالاس دیوارهای عایق صدا دارند و مسافر لازم نیست نگرانی بابت این موضوع داشته باشد.

چیزهایی را با خود بیاورید که به اقامت راحت شما کمک می‌کنند

کاری کنید که احساس کنید به جای اتاق هتل در اتاق خانه خود هستید: وسایل کوچک اما با ارزشی را بیاورید که حس بودن در خانه را به شما القا می‌کنند. این وسایل می‌توانند شامل عکسی از خانواده، یک تکه سنگ خاص، یادگاری از یک دوست یا اقلامی از این دست شوند.

سرگرمی های مورد علاقه تان را با خود بیاورید: اگر نتوانید برنامه به دردبخوری در تلویزیون یا سرگرمی خاصی پیدا کنید، بدون شک حس خوشایندی نخواهید داشت. پس بهتر است تبلت یا لپ تاپی پر از فیلم های مورد علاقه خود بیاورید و در تلفن همراه تان هم موسیقی های دلخواه تان را داشته باشید. در حقیقت می‌توانید با این راهکارها، اتاق هتل را اتاق خانه خود کنید!

رزرو هتل جا اینجاس

شاید تعجب کنید اما بعضی ها وسایلی دارند که بدون آن‌ها نمی توانند سفر کنند. این وسیله ممکن است یک شانه باشد یا حتی لوازم آرایش. این وسیله هر چه که هست، بهتر است که آن را به همراه داشته و بدون آن خانه را ترک نکنید.

تنقلات را از یاد نبرید: اگر تنقلات مورد علاقه شما همراه تان باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. البته سعی کنید این تنقلات چیزهای مفیدی مثل آجیل یا دانه های روغنی باشد که سلامت شما را هم در طول سفر به خطر نیندازد.

فرقی نمی‌کند رزرو هتل شیراز را انتخاب می‌کنید یا رزو هتل در یزد. لوازم بهداشتی خود را در چمدان‌تان جای دهید: بیشتر هتل‌ها وسایل بهداشتی مانند شامپو، خمیردندان، صابون و غیره در اختیار مسافران قرار می‌دهند. با این حال ممکن است این لوازم چندان باب میل شما نباشند و دلتان بخواهند از لوازم بهداشتی خود استفاده کنید. اگر قرار است لوازم خود را بیاورید، آن‌ها را در یک کیف کوچک جای دهید.

وسایل خود را از چمدان تان بیرون بیاورید: بعد از اینکه مطمئن شدید همه چیز در اتاق تان سالم است، وسایل تان را از چمدان بیرون بیاورید. این کار باعث می‌شود سر و سامان گرفته و احساس کنید که در اتاق خود هستید. از کمد و دراور اتاق استفاده کنید. مثلا عکس خانواده تان را کنار تخت تان بگذارید یا لوازم بهداشتی خود را در حمام و سرویس بهداشتی جای دهید.

به نظافت اتاق خود اهمیت دهید

خوشبختانه خدمات روم سرویس هتل قبل از رسیدن شما اتاق را تمیز کرده و نیازی نیست نگران این موضوع باشید. اما اگر دوست دارید با دستی به سر و روی اتاق کشیدن حس بودن در خانه را تجربه کنید، این کار را انجام دهید. البته این نکته را باید گوشزد کنیم که نظافت اتاق وظیفه هتل است و شما باید از تمیز بودن ملحفه ها، تخت و سایر وسایل اتاق اطمینان حاصل کرده و بعد وارد اتاق شوید. خواندن مقاله راهکارهای بهبود شرایط سفر و اقامت برای وسواسی ها می‌تواند برای شما مفید باشد.

از دمپایی های خود استفاده کنید: خیلی از هتل ها دمپایی هم در اختیار مسافران قرار می‌دهند، اما برخی ترجیح می‌دهند دمپایی های خود را بپوشند تا احساس راحتی بیشتری کنند.

فضای اتاق را مطابق سلیقه خود تنظیم کنید

رزرو هتل جا اینجاس

برای این کار بهتر است با دمای اتاق شروع کرده و آن را مطابق میل خود تنظیم کنید. اگر احساس می‌کنید هوای اتاقتان خیلی سرد است، دمای آن را بالا ببرید و اگر احساس گرما می‌کنید، برعکس آن را انجام دهید. می‌توانید برای اینکه هوای تازه وارد اتاقتان شود، پنجره ها را هم برای مدتی باز بگذارید.

دستی هم به پرده های اتاق بکشید: اگر فکر می‌کنید اتاقتان خیلی تاریک است، پرده ها را کنار بزنید. اما اگر دلتان نمی خواهد از آنچه که در بیرون اتفاق می‌افتد خبردار شوید و صبح نیز با نور خورشید در صورتتان از خواب بیدار شوید، بهتر است پرده ها را بکشید. ممکن است از آن دسته افرادی باشید که نور خورشید شما را اذیت می‌کند، در این صورت شاید بد نباشد از مهماندار بخواهید اتاقی با پرده های ضخیم در اختیار شما بگذارد.

حتی می‌توانید جای وسایلی مانند مبل ها یا میز را هم عوض کنید: هر چند که این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد و کمتر کسی حوصله می‌کند دست به وسایل اتاق بزند، اما مواردی هم پیش می‌آید که جای برخی وسایل دست و پاگیر بوده و چاره ای جز جابجایی آن‌ها نیست.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه