آماده کردن بسته سفر با همکاری بخش خصوصی

زهرا  آذرنیوش
چهار شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
آماده کردن بسته سفر با همکاری بخش خصوصی

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری بخش خصوصی بسته سفر با قیمت مناسب را ارائه می‌دهد.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از همکاری بخش خصوصی با این سازمان برای ارائه کردن بسته سفر خبر داد. ولی تیموری معاون گردشگری، سفر و توریسم داخلی را فصلی معرفی کرد و تمرکز بیشتر بر روی سفرهای داخلی را در روزهای عید نوروز و تابستان محدود دانست. وی با اشاره به اینکه در بیشتر فصول، مناطق گردشگری جاذبه‌های توریستی دارند، از عدم حضور گردشگران در این فصل‌ها و خالی بودن آن‌ها از توریست ابراز تاسف کرد.

تیموری گفت:

برای رفع این مشکل با هتل‌داران و حتی ایرلاین‌ها رایزنی کردیم تا با تهیه بسته‌ای (تور) مسافرتی به جذب گردشگر بپردازیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به درخواست از هتل‌داران برای جذب گردشگر در روزهایی که اتاق های هتلشان خالی از مسافر است با کم کردن دامنه سود، به منظور کمک برای جذب گردشگر تاکید کرد و بر ارائه درخواست مشابه به ایرلاین‌های مربوط به آن‌ها نیز اصرار کرد. وی با بیان این که با همکاری آژانس‌های مسافرتی در صدد آماده کردن این بسته مسافرتی هستیم، یکی دیگر از ویژگی‌های این تورها را حضور راهنما دانسته و این افراد کارشناس را به دلیل شناخت کافی از منطقه گردشگری و با توجه به مدت اقامت مسافران و نزدیکی و دوری ‌ها به مناطق گردشگری، موجب جذاب شدن سفر دانست.

تیموری از موافقت بانک‌ها به ارائه تسهیلات مالی برای کمک به آژانس‌ها برای اجرایی شدن آن نیز خبر داد و گفت:

هم اکنون در حال هماهنگی‌های نهایی با آژانس‌ها برای ارائه هرچه بهتر این بسته ها هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آماده شدن نهایی و اعلام آن چه زمانی است، از زمان‌بر بودن هماهنگی بین بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ آژانس مسافرتی زمان اشاره کرد. با این حال اعلام این زمان پیش از سفرها نوروزی را وعده داد.

منبع irna

دیدگاه