ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده‌اید

مریم آقائی
سه شنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده‌اید

وقتی تصمیم به سفر می‌گیرید، یکی از کلیدی‌ترین نکات انتخاب وسایلی است که باید همراه خود ببرید. وسایلی که در عین ضروری بودن باید کوچک و سبک باشند. 

هر چند نمی‌شود در مسافرت کوله پشتی‌تان را پر از اسباب و وسایل ریز و درشت و گران‌قیمتی بکنید که احتمالا به کارتان نخواهد آمد، اما اسباب و وسایل مسافرتی خوبی وجود دارند که می‌توانند به خوبی جای خود را در کوله‌ی مسافرتی شما باز کنند. اگر برای خرید تعدادی وسیله‌ی کوچک با تکنولوژی روز هزینه کنید، مسافرتی راحت‌تر و شادتر خواهید داشت. در این مقاله از کجارو ۹ مورد از این وسایل را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. دستگاه حشره کش مدرن

حشره کش

در مسافرت و مخصوصا مسافرت‌هایی که در فضای باز ادامه دارد، وجود حشرات مزاحم یکی از مشکلات به شمار می‌رود. هر وسیله‌ای برای دور کردن یا کشتن این حشرات استفاده کنید، ممکن است مشکلات خودش را داشته باشد و حتی مشکلی بیش از خودِ حشرات ایجاد کند. مواد طبیعی مانند آبلیمو و اکالیپتوس معمولا توانایی کافی برای دور کردن حشرات ندارند. شمع و چراغ و سیم پیچ بوی بسیار بدی ایجاد می‌کنند و ضمنا دود بدی هم به راه می‌اندازند.

اما امروزه ابزار جدیدتری برای دور کردن حشرات به بازار آمده که با پخش یک ماده‌ی بدون بو در هوا در یک مساحت ۳۵ متر مربعی می‌تواند از شما در برابر حشرات محافظت کند. نیازی به اسپری کردن ماده ندارید، مانند سیم پیچ نور اضافه تولید نمی‌کند و نیازی هم به استفاده از لوسیون روی بدن‌تان نخواهید داشت. این وسیله ابعاد بسیار کوچکی دارد و می‌تواند به‌عنوان یک وسیله‌ی بسیار مفید در کوله‌ی سفری شما حضور داشته باشد.

۲. شارژر خورشیدی

شارژر خورشیدی

با وجود تمام تکنولوژی‌ها و تولیدات جذاب، آنچه بسیار مهم است این است که وسیله‌ای قدرتمندتر از یک شارژر همراه معمولی داشته باشید که بتواند وسایل الکترونیکی که همراه دارید را همواره در حالت شارژ شده نگه دارد. در نتیجه یک شارژر خورشیدی قابل جابه جایی به کوله‌پشتی سفر شما اضافه خواهد شد. در یک روز آفتابی چه در حال تفریح در جنگل باشید و چه کوهنوردی، می‌توانید از این شارژرها برای شارژ کردن وسایل‌تان استفاده کنید. این شارژرها سبک وزن و در مقابل ضربه خوردن مقاوم هستند. البته تنها چیزی که نباید با این شارژرهای خورشیدی برخورد کند، سنگ است. مراقب باشید سنگ روی سلول‌های خورشیدی آن‌ها نیفتد یا به آن‌ها برخورد نکند.

۳. طیف‌سنج جیبی

طیف سنج

اولین سوالی که در مورد این وسیله مطرح می‌شود این است که آیا اینقدر دقت دارد که حتی بتواند محتویات اجرام روی میزها یا بشقابها را نشان بدهد یا در توالت آزار دهنده باشد؟ خیر، چنین کاری نمی‌کند. خیلی از از افراد علاقه‌ای ندارند که دقیقاً بدانند چه چیزی در غذایشان  یا در اتاق هتلشان وجود دارد، اما برای کسانی که به این موضوع علاقه دارند یا برایشان اهمیت دارد، این طیف‌سنج یک وسیله‌ی مناسب است. طیف‌سنج‌ها می‌توانند برای سنجش کیفیت غذا یا دارو به کار روند یا حتی پول‌های تقلبی را بشناسند. این وسایل از طریق تشخیص تغییرات ظاهری یا رنگ و ماده‌ی تشکیل‌دهنده، این کار را انجام می‌دهند.

اگر می‌خواهید بدانید متصدی رستوران مرتب دستهایش را می‌شوید یا خیر، یا اگر می‌خواهید بدانید نوشیدنی که فروشنده تبلیغ آن را بسیار می‌کند، واقعا همانقدر خوب است یا نه، می‌توانید از یک طیف‌سنج استفاده کنید. این طیف‌سنج‌ها در ابعاد مختلف و مناسب سفر فروخته می‌شوند.

۴. چشم‌بند هوشمند

چشم بند

اگر این قدرت وجود داشت که بتوان یکی از بدی‌های مسافرت‌های بین‌المللی را حذف کرد، آنچه باید حذف می‌شد جِت لَگ  (jet lag) بود. اتفاقی که در اثر اختلاف ساعت روز در کشورهای مختلف رخ می‌دهد و باعث می‌شود ساعت بیولوژیک بدن برای مدتی در مورد زمان روز و شب توازن کافی نداشته باشد. در نتیجه ساعات خواب مفید مسافر کاهش می‌یابد. کاش این امکان وجود داشت که با سفر به هر کجای دنیا زمان و کیفیت خواب به همان صورت اصلی‌اش باقی می‌ماند. اما این اتفاق نمی‌افتد و باعث می‌شود تقریبا تمام ساعت روز احساس خواب‌آلودگی کنید. در طی سالیان متمادی ین مشکل با کمک هدفون‌های مخصوص حذف صدای اضافه تا حدودی حل شده، اما امروزه ماسک‌های خواب هوشمند یک ابزار کمکی است.

این ماسک‌ها با حذف نورهای اضافه و حفظ فضای مناسب در اطراف چشم برای پلک زدن باعث می‌شود چشم شما زودتر احساس خواب‌آلودگی کند و راحت‌تر بخوابید.

۵. مترجم

مترجم

هرچقدر هم که شما دائما در حال سفر بوده و به کشورهای مختلف سفر کرده و برای برقراری ارتباط با مردم آنجا تلاش کرده باشید، باز هم نمی‌توانید به همه زبان‌ها تسلط کافی داشته باشید. آموختن یا حتی فهمیدن زبان‌های خارجی زمان زیادی از شما می‌گیرد و اگر در سفر بخواهید خودتان صحبت کنید یا حتی از زبان اشاره استفاده کنید، بیشتر اوقات به نتیجه نمی‌رسید.

بنابراین شما به یک مترجم خوب نیاز دارید که بتواند در چند ثانیه کلمه یا جمله را به درستی برایتان ترجمه کند. بتوانید به‌صورت صوتی به آن ورودی بدهید و به‌صورت صوتی ترجمه تحویل بگیرید. بنابراین بهتر است قبل از سفر یک نرم افزار ترجمه یا یک دستگاه مترجم تهیه کنید تا در سفر مشکلی برای برقراری ارتباط نداشته باشید.

۶. لنز برای دوربین عکاسی گوشی هوشمندتان

لنز

امروزه هر کسی که به سفر می‌رود، چه حرفه‌ای باشد و چه تنها به منظور تفریح سفر کند، حتما همراه خود دوربین عکاسی می‌برد. علاوه بر این بر حسب عادت یا به دلیل راحتی بیشتر، اکثر افراد از گوشی هوشمند خود به‌عنوان دوربین عکاسی استفاده می‌کنند. اما هر چقدر هم که دوربین این گوشی‌ها خوب  و قوی باشد، مشکلاتی دارد. مثلا اگر بخواهید از چیزی که بیشتر از ۵ ثانیه در هوا است عکس بگیرید، نمی‌توانید یا لرزش ایجاد می‌شود.

اما این مشکل هم با تولید و فروش لنزهای مخصوص دوربین گوشی‌های هوشمند برطرف شده است. با نصب این لنزها روی دوربین گوشی‌تان می‌توانید از دوربین آن شبیه دوربین‌های DSLR استفاده کنید و تقریبا همان کنترل را روی دوربین داشته باشید. با این کار یک دوربین حرفه‌ای را در گوشی تلفن همراه‌تان جا داده ‌اید.

۷. اینترنت همراه

اینترنت

برای کسی که می‌خواهد در هنگام سفر با خانواده یا محل کارش در ارتباط باشد، داشتن یک اینترنت همراه بسیار لازم و مفید است. می‌توانید از اینترنت ارائه شده توسط شرکت‌های مخابراتی در کشورهای مختلف استفاده کنید یا از مودم‌های همراه با پوشش قوی کمک بگیرید. در هر دو حالت همراه داشتن اینترنت همراه ارتباط شما را با زندگی روزمره‌تان حفظ خواهد کرد.

۸. ردیاب شخصی

ردیاب

ممکن است در مسافرت، همراهان یا فرزند خود را در مکانی شلوغ یا بسیار ناآشنا گم کرده و نتوانید آن‌ها را پیدا کنید. بنابراین داشتن یک ردیاب شخصی می‌تواند به شما کمک کند. آنچه نیاز خواهید داشت خرید یک ردیاب بلند برد است که با آن بتوانید همراهان خود را بیابید، چه در آنجا سیگنال تلفن وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد. می‌توانید آن را به لباس کودک‌تان الصاق و در آن مکان‌های خاصی را مشخص کنید یا اینکه مناطق امن را در آن علامت بزنید. شاید این وسیله برای مسافران ماجراجو قدری عجیب و زیادی به نظر برسد، اما برای کسانی که قصد مسافرت دسته‌جمعی دارند، بسیار مفید است. پس به خرید این وسیله با جدیت بیندیشید.

۹. هواپیمای مخصوص عکس سلفی

سلفی

اگر از دست گرفتن دسته سلفی خسته شده‌اید، بهتر است به خرید یک هواپیمای مخصوص عکس سلفی فکر کنید. این وسیله می‌تواند به شما کمک کند در سفر عکس‌های سلفی زیباتری بگیرید.

تکنولوژی این هواپیماها روز به روز در حال پیشرفت است و نتیجه‌اش کوچک‌تر شدن و سبک‌تر شدن این هواپیماها است. بنابراین اگر در شرایط و مکان مناسبی هستید می‌توانید یکی از هواپیماهای جیبی مخصوص عکس سلفی را تهیه کنید و در سفر از آن استفاده کنید، مخصوصا اگر از افرادی هستید که معمولا به تنهایی سفر می‌کنید.

 

منبع matadornetwork

دیدگاه