برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان

برپایی نمایشگاه گردشگری ترکیه در شهر وان

طیبه فلاحتی
| شنبه, ۷ مهر ۹۷ ساعت ۲۱:۴۰

با حضور نمایندگانی از ایران، سومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ترکیه در شهر وان برگزار شد.

نمایندگان بخش گردشگری ایران، ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در این نمایشگاه که از دیروز به مدت چهار روز در شهر وان در شرق ترکیه دایر شده، حضور دارند.

توسعه تجارت و تقویت صنعت گردشگری بین کشورهای منطقه هدف از برپایی این نمایشگاه عنوان شده است.

نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به حضور نمایندگان بخش گردشگری چهار استان اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در این نمایشگاه بیان کرد که برگزاری چنین نمایشگاهی با توجه به اینکه کشورهای منطقه اشتراکات فراوانی دارند و برای برقراری تسهیل سفر بین آنها، می‌تواند به تقویت ارتباطات مثبت بین این کشورها بیانجامد.

فلاحی از جمله اهداف حضور ایران در این نمایشگاه را جذب گردشگران خارجی، استفاده از تجربه فعالان بخش گردشگری، معرفی توانمندی‌های گردشگری ایران به خصوص استان‌های همجوار در ترکیه و منطقه قفقاز و نیز جذب سرمایه‌گذاران این بخش ذکر کرد.

در این نمایشگاه غرفه استان اردبیل که با استفاده از نمادهای بومی ایرانی از جمله بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و صنایع دستی محلی تزئین شده، به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به عنوان غرفه برتر انتخاب شده است.

ایشان در ادامه اضافه کرد:

از طرف استاندار اردبیل جهت توسعه روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین دو استان اردبیل و وان در این نمایشگاه نشان دوستی به استاندار وان اهدا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود اردبیل از حضور فعالان گردشگری و سرمایه‌گذاران ترک در این استان استقبال می‌کند و در این نمایشگاه ظرفیت‌های گردشگری ایران و به خصوص استان معرفی شد.

 با استفاده از فن‌آوری نوین و در راستای توسعه گردشگری الکترونیک، در نمایشگاه گردشگری ترکیه برای معرفی جاذبه‌های استان اردبیل از طریق فراهم‌سازی بازدید مجازی از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات