عدم حمایت‌ بانک ها از سرمایه گذاری های بومگردی

فرناز رهبران رنجبر
چهار شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
عدم حمایت‌ بانک ها از  سرمایه گذاری های بومگردی

طی ١٨ ماه اخیر ١٧٠٠ میلیارد ریال پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان تعریف و نهایی شده است.

سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در خصوص حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان، با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌ها از سال ۹۲ تا ۹۷ در استان مرکزی در حوزه ایجاد تاسیسات اقامتی-گردشگری گفت:

در سال ۹۲، ۴۵ میلیارد ریال، سال ۹۳، ۱۵۰ میلیارد ریال، سال ۹۴، ۶ میلیارد ریال، سال ۹۵، ۳۰ میلیارد ریال و سال ۹۶ نیز ۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام گرفته است.

حسینی این حجم سرمایه‌گذاری را مربوط به ۷۲ پروژه سرمایه‌گذاری دانست که بیشترین آن با ۲۶ پروژه مربوط به ابتدای سال ۹۶ تاکنون است و افزود:

طی سال ۹۵ تا ۹۶ در حدود هزار و ۱۰۰ درصد رشد جذب سرمایه‌گذاری در استان مرکزی حاصل شده است که بیشترین پروژه‌ها مربوط به اراک و محلات است.

بسته‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی تدوین و تهیه شده است که بر اساس آن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در قالب کاتولوگ به سرمایه‌گذاران ارائه شده و همچنین استان در نمایشگاه‌های مختلف مانند شهر گردشگری حاضر و ظرفیت‌ها ارائه شده است. همه این اقدامات باعث رشد سرمایه‌گذاری در استان مرکزی به نسبت سال‌های گذشته شده است.

اخیرا تمامی ادارات میراث فرهنگی کشور در جشنواره چهارسوق در برج میلاد حضور داشتند و استان مرکزی در امر معرفی جاذبه‌های گردشگری در این جشنواره موفق به کسب جایگاه برتر و نخست شد.

یه عقیده حسینی یکی از چالش‌های پیش‌ رو در مسیر سرمایه‌گذاری در استان مرکزی عدم حمایت‌ بانک‌ها است وی در این زمینه بیان کرد:

تا به امروز حدود ۷۰ موافقت‌نامه جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان مرکزی صادر شده، اما تنها ۴ تا ۵ اقامتگاه راه‌اندازی شده و اکثر سرمایه‌گذاران در مسیر کار خود در مواجهه با بانک‌ها با مشکل مواجه هستند، درحالی که باید تعامل و حمایت بیشتری اعمال شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه