برگزاری نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در لندن

فرناز رهبران رنجبر
دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
برگزاری نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در لندن

اولین دور نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در لندن برگزار شد.

کانون توحید لندن شامگاه شنبه میزبان برگزاری اولین دور نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس بود که این مراسم با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از ایرانیان مقیم انگلیس برپا شد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه افزایش آگاهی قشر ایرانیان خارج از کشور و افراد غیر ایرانی در زمینه جنگ تحمیلی بود. بر این اساس آثار انتخاب‌شده در این نمایشگاه برای مخاطب غربی زیاد شناخته شده نیست.

این نمایشگاه بیش از ۷۰ اثر فرهنگی از دفاع مقدس تحت عنوان نمایشگاه لاله‌های سرخ را که با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس، مجموعه شایستگان آسمانی از مرکز فرهنگی میثاق و آثار نمایشگاه شیرین‌تر از عسل تهیه‌شده است، به نمایش گذاشت.

تحقیقاتی درباره سکوت سازمان ملل و کشورهای غربی در قبال حملات شیمیایی عراق در جنگ تحمیلی توسط اعضاء انجمن اسلامی دانشجویان انجام شده که نتایج آن در قالب یک کلیپ ویدئویی در جریان مراسم امشب برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شد.

وی استفاده عراق از سلاح شیمیایی را نمونه گسترده‌ترین استفاده از این سلاح‌ها معرفی کرد که با سکوت مجامع بین‌المللی و قدرت‌های بزرگ مواجه شد.

در پایان این مراسم انجمن اسلامی دانشجویان لندن قاب عکسی را از هنر یکی از اعضاء این تشکل، به رسم یادبود به سفیر کشورمان هدیه داد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه