ایجاد زمینه‌های لازم کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای حضور موثر ایران در نمایشگاه های بین المللی گردشگری

فرناز رهبران رنجبر
یکشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
ایجاد زمینه‌های لازم کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای حضور موثر ایران در نمایشگاه های بین المللی گردشگری

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی ایران در تلاش است تا فعالان و نمایندگان صنعت گردشگری و صنایع‌دستی کشور در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارجی حضور به عمل آورند.

رامین افشاری مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران گفت:

کانون به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبق روال گذشته اما پرتوان‌تر از هر زمان دیگری تلاش می‌کند تا زمینه حضور نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی را در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور فراهم کند.

در این راستا، با توجه به عدم تخصیص ارز دولتی به نمایشگاه‌های خارجی و بالا رفتن نرخ ارز و همچنین افزایش هزینه‌های فعالان این حوزه‌ها، کانون یارانه و برخی تسهیلات را به دست‌اندرکاران صنعت گردشگری و صنایع وابسته و همچنین صنایع دستی و هنرهای سنتی می‌دهد تا مهارت‌های ایران بیش از پیش در حوزه‌های مختلف به دیگر کشورهای جهان شناسایی شود.

در نمایشگاه صنایع فرهنگی غرب چین که از ۱۶ تا ۱۹ شهریور ۹۷ برگزار شد، نمایندگانی از کشورمان به همت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران به معرفی توانمندی‌های ایران در زمینه گردشگری، صنایع دستی و صنایع وابسته پرداختند.

همچنین برای حضور کشورمان در نمایشگاه‌های جاتا ژاپن و تاپ ریزا فرانسه که در روزهای آینده برگزار می‌شود، قرار است تا با برنامه‌ریزی‌ بهتر، ایران حضور موثرتری در این نمایشگاه‌ها داشته باشد.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به نقش سازنده نمایشگاه‌ها در شفاف‌سازی و معرفی چهره واقعی کشورمان در میان دیگر کشورها اشاره و تأکید کرد:

با توجه به نقش اطلاع‌رسانی، تبلیغات و آگاه‌سازی نمایشگاه‌ها، در تلاش هستیم تا با حضور هدفمندتر و منظم‌تر در رویدادهای بین‌المللی چهره و تصویر حقیقی از ایران و هموطنان‌مان را به دیگر ملت‌ها عرضه کنیم.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه