گردشگر مسئولی باشید تا سفر جذابی تجربه کنید

صدیقه شجاعی
دوشنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
گردشگر مسئولی باشید تا سفر جذابی تجربه کنید

یک گردشگر مسئول با رعایت یک‌سری نکات ساده نظیر سفر در اوقاتی غیر از فصول گردشگری، نریختن زباله و غیره می‌تواند اوقات خیلی بهتری را برای خود و جوامع محلی رقم بزند.

گردشگری یکی از سودآورترین صنایع جهان است و در بسیاری از نقاط دنیا به‌عنوان تنها صنعت درآمدزا به حساب می‌آید. با این حال،  گردشگری باعث تغییر در فرهنگ‌ها و ارزش‌های برخی از مقاصد پرطرفدار و دیدنی جهان شده است. در نتیجه از آنجا که گردشگران و اجاره‌های کوتاه مدت به پدیده‌ای عادی تبدیل شده، شهرها و مردم محلی را با مشکلاتی مواجه کرده است.

مسافرت وقتی یک فعالیت فوق‌العاده مفید خواهد بود که پا را فراتر از رزرو هتل و کروز بگذارید و ماجراجویی را چاشنی کار خود کنید. در واقع می‌توانید به مناطقی در دنیا سفر کنید که کمتر مورد بازدید مسافران قرار گرفته است و ناشناخته‌تر هستند.

گردشگری

اگر در فصلی غیر از فصول پرگردشگر سفر کنید، در واقع به جوامع محلی که زندگی آن‌ها به گردشگری وابسته است، کمک کرده‌اید. علاوه بر این، شهرها خلوت‌تر هستند و قیمت‌ها نیز خیلی بالا نیستند. اگر در این ایام به برخی از نقاط دنیا نظیر جزایر گالاپاگوس سفر کنید، باز هم می‌توانید از آب و هوای فوق‌العاده آن نهایت لذت را ببرید.

با اینکه رزرو کردن هتل باعث هیچ مشکلی نمی‌شود، اما قطعا رزرو کردن کروز دردسرساز خواهد بود، زیرا هر روز سایز آن‌ها بزرگ‌تر می‌شود (یک خط کشتی کروز می‌تواند بیش از ۱۷ میلیون مسافر را در سال جابه‌جا کند) و همین عامل باعث ضربه به جوامع محلی می‌شود، پس از این کروزها استفاده نکنید.

در هنگام سفر کمی مسئولیت شخصی داشته باشید. زباله نریزید و مسئول رفتار خود باشید. سعی کنید هر مکانی را که ترک می‌کنید هیچ اثری از شما در آنجا باقی نمانده باشد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها مسافرت توریسم

    دیدگاه