نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تا پایان مهر تعیین شد

طیبه فلاحتی
شنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تا پایان مهر تعیین شد

نرخ پروازها تا پایان مهر ماه تعیین شد و هیچ شرکتی اجازه ندارد بالاتر از این نرخ‌ها بلیت بفروشد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که شرکت‌های هواپیمایی ایرانی داوطلبانه اعلام آمادگی کردند که با وجود آزادسازی نرخ‌ها به منظور کمک به شرایط اقتصادی کشور و سیاست‌های صنعت هواپیمایی نرخ‌های مشخصی برای انجام پروازهای داخلی‌شان نهایی کرده و تا پایان مهر ماه امسال تغییری در آن‌ها ایجاد نکند.

به گفته ایشان، نرخ‌های اجرایی شده در طول روزهای گذشته با اجرایی شدن این سیاست به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این که تا ساعات آینده نرخ جدید پروازها روی سایت شرکت‌های هواپیمایی قرار می‌گیرد، توضیح داد:

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته نرخ پرواز تهران-بندرعباس ۵۴۰ هزار تومان، تهران-کیش ۵۱۰ هزار تومان، تهران-مشهد ۳۹۰ هزار تومان، تهران-شیراز ۳۸۰ هزار تومان  و تهران-اصفهان ۲۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

سامانی در ادامه‌ سخنان خود بیان کرد که این نرخ‌ها سقف مجاز قیمت بلیت پروازها به‌شمار می‌رود و امکان پایین آمدن آن در صورت عدم کشش بازار و تصمیم‌گیری شرکت‌های هواپیمایی نیز وجود دارد، اما هیچ شرکتی قطعا اجازه نخواهد داشت که بیشتر از این قیمت بلیت‌فروشی کند.

وی با بیان این که کاهش تعداد مسافران حاصل از افزایش نرخ بلیت قطعا برای ایرلاین‌ها اتفاق به صرفه‌ای به شمار نمی‌رود، تاکید کرد:

علی‌رغم این که با سیاست‌های جدید ارزی شرایط برای تامین نیازهای شرکت‌ها بسیار دشوارتر از گذشته شده است و با وجود تمام فشارهای بین‌المللی که تامین نیازهای شرکت‌های هواپیمایی ایران را با دشواری‌های فراوان مواجه می‌کند، اما ایرلاین‌های داخلی تصمیم گرفته‌اند نرخ‌های مشخصی را با همراهی سیاست‌های دولت، تعیین کنند و به آن‌ها پایبند باشند.

به گفته دبیر انجمن در رابطه با پروازهای خارجی نیز شرکت‌های هواپیمایی، تلاش می‌شود تا تصمیمات قطعی اتخاذ شده و کاهش نرخ‌ها در این حوزه نیز اجرایی شود.

با اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانک مرکزی قیمت بلیت تمام شده برای پروازهای داخلی و خارجی در روزهای گذشته به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد و این مساله به کاهش استقبال مسافران در خرید بلیت پروازهای داخلی منجر شد.

شرایط برای پروازهای بین‌المللی نیز با این سیاست‌ها دشوار شده تا جایی که در روزهای گذشته تعدادی از ایرلاین‌های خارجی اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به ایران را متوقف می‌کنند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها پرواز

    دیدگاه