تخفیف ۵۰ درصدی در  مجموعه‌های اقامتی استان زنجان برای گردشگران

تخفیف ۵۰ درصدی در مجموعه‌های اقامتی استان زنجان برای گردشگران

طیبه فلاحتی
| یکشنبه, ۳۱ تیر ۹۷ ساعت ۱۰:۰۵

پنج مجموعه اقامتی در استان زنجان تابستان امسال تخفیف ۵۰ درصدی به گردشگران می‌دهند.

یحیی رحمتی در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای تابستان سال‌جاری گفت:

از دیگر برنامه‌های  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران علاوه بر اعمال تخفیف تاسیسات اقامتی برای تابستان، می‌توان آماده‌سازی موزه‌های استان، تهیه جدول بازدید از تاسیسات گردشگری، انجام بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری و سایر تاسیسات خدمت‌رسان، تهیه و توزیع اقلام تبلیغاتی و تهیه و تدوین برنامه‌ها و اطلاع‌رسانی برنامه‌های پیش‌بینی شده اشاره کرد.

به گفته ایشان در تقویم رویدادهای تصویب شده برای تابستان سال ۹۷ استان زنجان ۹ برنامه فرهنگی در نظر گرفته شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان، در خصوص سایر رویدادهای فرهنگی تقویم تابستانه و با اشاره به برگزاری نخستین استارت‌آپ گردشگری در این استان بیان کرد که از دیگر برنامه‌های فرهنگی که تابستان امسال در زنجان برگزار می‌شود، می‌توان به جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایرانی، سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی، ورود قطار گردشگری، برپایی جشنواره روستا، برپایی جشنواره ترش و شیرین، برپایی جشنواره انگور و برپایی جشنواره طبخ ماهی و شب فرهنگی زنجان در برج میلاد تهران، اشاره کرد.

رحمتی در خصوص اجرای تورهای استان­گردی توسط برخی آژانس‌های مسافرتی و گردشگری در زنجان، گفت:

  این تورهای زنجان‌گردی که توسط  تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اجر می‌شود که با همکاری برخی واحدهای اقامتی که عموما از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان هستند به پذیرش تورهای ورودی می‌پردازند. در این راستا مقرر شد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری  استان نسبت به استقرار پیشخوان استانگردی اقدام کنند.

ایشان درباره اقامتگاه‌های  بوم‌گردی استان بیان کرد که استان با داشتن ۶۵ اقامتگاه بوم‌گردی در رتبه ۵ کشوری قرار دارد  که طی ماه جاری ۵ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان به بهره‌برداری رسیده است و در راستای ارایه خدمات در نواحی روستایی به چرخه خدمت‌رسانی وارد شده‌اند.

دیدگاه  

    تبلیغات