نمایشگاه ملی صنایع دستی به تعویق افتاد

طیبه فلاحتی
یکشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
نمایشگاه ملی صنایع دستی به تعویق افتاد

 نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، در شهریورماه برپا می‌شود.

محمودیان، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گفت:

روز ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌دستی است، ایران به‌عنوان یکی از کشورهای شورای جهانی صنایع‌دستی هر سال برنامه‌های متعددی را در این روز برگزار می‌کرد، اما امسال با توجه به قرار گرفتن این روز در ماه مبارک رمضان، نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در شهریورماه برگزار می‌شود.

او تصریح کرد:

پاسداشت روز جهانی صنایع‌دستی پس از ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، اما استان‌ها برنامه‌های متعددی را هم‌زمان با این روز در استان‌های خود برگزار می‌کنند.

محمودیان بیان کرد:

برنامه‌ریزی‌های لازم برای بازدید هیئت‌های تجاری از اتحادیه اروپا و کشورهای خلیج فارس از نمایشگاه ملی صنایع‌دستی انجام شده است، همچنین با تورهای گردشگری ارتباط برقرار کرده‌ایم تا این تورها از نمایشگاه ملی صنایع‌دستی بازدید کنند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی افزود:

بخش‌بندی کالا در حوزه صنایع‌دستی کشورمان بسیار متنوع است، صنایع‌دستی نفیس، صنایع‌دستی با طراحی جدید، صنایع‌دستی سنتی و صنایع‌دستی کاربردی از جمله این بخش‌بندی‌ها است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی افزود:

مشکلات صنایع‌دستی در  حوزه تولید، ترویج و آموزش و بازاریابی بسته بندی شده است و ما برای هر کدام برنامه‌ریزی داریم، اولویت اول مشکل صنایع‌دستی فروش است، که در این حوزه برنامه‌ریزی‌های زیادی شده است، برنامه تجاری‌سازی صنایع‌دستی در سازمان میراث‌فرهنگی با جدیت دنبال می‌شود، موضوع بعدی محل فروش صنایع‌دستی است، مکان‌هایی که صنایع‌دستی عرضه می‌شود در کشورمان بسیار کم است، بنابراین افزایش بازارچه‌های دائمی، کیوسک‌های عرضه، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های عرضه صنایع‌دستی دنبال می‌شود.

 

محمودیان با اشاره به رشد صادرات صنایع‌دستی تاکید کرد:

سال‌های بسیاری ما اصلا در بازارهای جهانی حضور نداشتیم، ما برنامه‌ریزی داشتیم تا پس از آن سال‌های غیبت دوباره دیده شویم، رشدی مداوم و پیوسته در حوزه صادرات در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی‌ها درست بوده است، متوسط رشد ما در حوزه صادرات صنایع‌دستی بالای ۲۵درصد است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اضافه کرد:

حفظ بازارهای سنتی و ورود به بازارهای جدید شعار ما در حوزه صادرات صنایع‌دستی است، اتحادیه اروپا، کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهایی با اقتصاد نوظهور و کشورهای چین، روسیه و ژاپن در بخش صادرات مورد توجه ماست، بسیاری از صنایع‌دستی ما قابل کپی نیست و آنجاست که صنایع‌دستی ما به رخ جهانیان کشیده می شود، به همین دلیل ما برگزاری حراجی‌های بزرگ را در دستور کار داریم و تلاش می کنیم سهم بیشتری از بازارهای جهانی را در اختیار بگیریم.

دیدگاه  

    تبلیغات