راه اندازی اولین حراج آثار صنایع دستی ایران

راه اندازی اولین حراج آثار صنایع دستی ایران

طیبه فلاحتی
| دوشنبه, ۴ تیر ۹۷ ساعت ۱۸:۴۵

حراج صنایع دستی می‌تواند نقش بسزایی در درآمدزایی کشور داشته باشد.

علی اصغر رییس سازمان میراث فرهنگی از راه‌اندازی اولین حراج آثار صنایع دستی ایران خبر داد و گفت:

می‌خواهیم از آثار هنری و صنایع دستی در صنعت برج‌سازی استفاده بیشتری شود.

علی‌اصغر مونسان گفت:

استفاده از صنایع دستی می‌تواند به ساختمان‌سازی فاخر کشور کمک کند. کمک به صنایع دستی بعد اقتصادی دو سویه دارد. هم شما به عنوان سرمایه‌گذار و بخش خصوصی به قشر زحمتکش هنرمندان صنایع دستی کمک می‌کنید و هم آن‌ها به شما کمک می‌کنند که ساختمان‌های فاخرتری داشته باشید.

صنایع دستی ازجمله صنایعی است که به عنوان محصولات فاخر شناخته می‌شود.

چند سالی است که حراج آثار هنری در کشور راه افتاده و اقتصاد هنر شکل گرفته است. مونسان اظهار امیدواری کرد که بتوان به‌زودی اولین حراج آثار صنایع دستی کشور را همین امسال راه‌اندازی شود. این موضوع علاوه بر این‌که بازاری برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند، برای خریدار نیز ارزش افزوده‌ای به‌وجود خواهد آورد.

به گفته ایشان در حراج آثار هنری سال گذشته، اولین اثری که فروخته شده صنایع دستی بود. این صنایع دستی یک هنر و اثر حجمی بود که به عنوان اولین اثر در معرض فروش گذاشته شد. سرمایه‌گذاری کردن در بخش صنایع دستی به لحاظ اقتصادی هم آورده ایجاد می‌کند.

مونسان تصریح کرد:

امیدواریم که بتوانیم جشنواره کاربرد صنایع دستی را در صنعت ساختمان‌سازی داشته باشیم و از کسانی که بیشتر در این حوزه بوده‌اند، استفاده کنیم. از معاونت صنایع دستی نیز می‌خواهیم که برج‌سازان برای دیدن نمایشگاه صنایع دستی دعوت شوند تا آنها نیز با تولیدکنندگان این حوزه آشنایی پیدا کنند، چون یکی از ضعف‌های ما عدم معرفی صنایع دستی است. متاسفانه بسیاری از سازمان‌های دولتی زمانی که می‌خواهند هدیه‌ای بدهند ،فقط دو رشته از هنرهای صنایع دستی را می‌شناسند، در حالی که ما ۲۹۵ رشته فعال صنایع دستی در ایران داریم.

دیدگاه  

    تبلیغات