از سرگیری کار موزه ملک در روزهای پنج شنبه

سیامک احدی
سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
از سرگیری کار موزه ملک در روزهای پنج شنبه

کتابخانه و موزه ملی ملک، از این پس خدمات‌رسانی به مخاطبان را در روزهای پنج‌شنبه ازسرمی‌گیرد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، در یک سال گذشته به دلیل بسته‌بودن درهای ورودی به محوطه باغ ملی در روزهای پنج‌شنبه و ممکن‌نبودن دسترسی مراجعه‌کنندگان به ورودی اصلی کتابخانه و موزه ملی ملک، در روزهای پنج‌شنبه تعطیل بود.

از این پس این گنجینه تاریخی در روزهای پنج‌شنبه، تا اطلاع بعدی از درِ ورودی جنوب غربی ساختمان این گنجینه به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، خیابان امام خمینی (ره)، ابتدای خیابان ۳۰ تیر، خیابان پروفسور رولن، جنب موزه ملی ایران» از ساعت ۸:۱۵ تا ساعت ۱۵:۴۵، میزبان مخاطبان به ویژه پژوهشگران و گردشگران گران‌مایه خواهد بود تا پس از رفع محدودیت و بازگشایی درهای اصلی ورودی به محوطه باغ ملی، این گنجینه همچون سال‌های گذشته از مسیر وروی اصلی ساختمان خود میزبان مراجعان باشد.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در گستره نسخه‌های خطی به شمار می‌آید که حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار و واقف این گنجینه تاریخی در سال ۱۳۱۶ خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرده است. این موسسه که در محوطه تاریخی باغ ملی تهران جای گرفته است، برپایه وقف‌نامه، هر روز به جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، به مخاطبان خدمات گوناگون فرهنگی می‌رساند.

این فرآیند خدمات‌رسانی اما در یک سال گذشته به دلیل محدودیت دسترسی و بسته‌بودن درهای ورودی محوطه باغ ملی در روزهای پنج‌شنبه، به ناچار و ناخواسته متوقف شده و این مسئله، بهره‌گیری پژوهشگران و گردشگران را از خدمات گوناگون فرهنگی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با مانع روبه‌رو کرده بود.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها موزه

دیدگاه  

    تبلیغات