تعطیلی ۳ روزه کاخ موزه چهلستون

زلیخا رحمانیان
پنجشنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵
تعطیلی ۳ روزه کاخ موزه چهلستون

کاخ‌موزه چهلستون اصفهان به منظور انجام عملیات سمپاشی به مدت سه روز تعطیل است.

مدیر مجموعه کاخ‌موزه چهلستون اصفهان از تعطیلی این مجموعه جهانی به مدت سه روز و انجام عملیات سمپاشی سازه‌های چوبی کاخ خبر داد.

بر اساس خبر رسیده، عاصفه بدر بیان کرد:

امسال در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد که هم‌زمان با ایام رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد است و با توجه به اینکه ایام شهادت امیر مؤمنان علی (ع) نیز امسال با روز ۱۶ خردادماه مقارن شده، این مجموعه تاریخی جهانی در این سه روز تعطیل است.

با توجه به این‌که‌ بزرگ‌ترین سازه چوبی و تاریخی کشور در این مجموعه تاریخی قرار گرفته و در عین حال مجموعه اصلی کاخ دارای در و پنجره‌های متعدد چوبی است، لذا با توجه به تعطیلات رسمی خردادماه، بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده جهت حفاظت سازه‌های عظیم چوبی این کاخ در برابر هجوم حیوانات موذی همچون موریانه، عملیات سم‌پاشی و آفت‌زدایی احتمالی از بخش‌های چوبی این کاخ در طی این سه روز انجام می‌شود.

 

مدیر مجموعه کاخ‌موزه چهلستون اصفهان خاطرنشان کرد:

با توجه به این‌که بخش‌های چوبی برخی بناهای تاریخی اصفهان در سال‌های گذشته مورد هجوم موریانه قرار گرفته، در سال‌های اخیر عملیات گسترده‌ای توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در جهت دفع حیوانات موذی از این بناها انجام شده است.

 

منبع ایسنا
برچسب‌ها اصفهان

دیدگاه  

    تبلیغات