اکران فیلم زیر نور ماه میرکریمی در جشنواره فیلم مولانا

طیبه فلاحتی
پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
اکران فیلم زیر نور ماه میرکریمی در جشنواره فیلم مولانا

اولین دوره جشنواره فیلم مولانا با دعوت از رضا میرکریمی و نمایش فیلم «زیر نور ماه» در قونیه برگزار خواهد شد.

فروزنده اربابی، عضو ایرانی بنیاد مولانا، با اعلام این خبر که قرار است امسال اولین دوره جشنواره فیلم مولانا در شهر قونیه برگزار شود گفت:

طی تماسی که مقامات فرهنگی ترکیه به ویژه استان قونیه با من داشتند، اعلام کردند که قرار است امسال اولین فستیوال فیلم مولانا در شهر قونیه برگزار شود که فیلم‌های حاضر در این جشنواره مضامینی عرفانی و مذهبی دارند. این جشنواره در دو روز یعنی چهارم و پنجم مِی (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت‌ماه) در شهر قونیه برگزار خواهد شد.

اربابی گفت:

برای برگزاری اولین دوره این جشنواره مسئولین از من خواهش کردند که رضا میرکریمی از سینماگران برجسته ایرانی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنم. ایشان هم با وجود آن‌که درگیر برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر بودند، این دعوت را پذیرفتند. در واقع آقای میرکریمی به دعوت وزارت فرهنگ ترکیه به این جشنواره می‌روند.

وی همچنین علت برگزاری این جشنواره را این گونه بیان کرد:

خانواده حضرت مولانا در تاریخ ۱۳ اردیبهشت‌ماه به خاطر حمله مغولان یا هر علت دیگری از بلخ به قونیه سفر کردند. به همین دلیل بنا شد که مراسمی در این تاریخ برگزار شود.

اربابی در پایان افزود:

پیش از این در حدود ۱۴ سال در مهرماه جشنواره موسیقی مولانا در این شهر برگزار شده که به مناسبت تولد حضرت مولانا بوده است. هرساله در زمان برگزاری این جشنواره حدود یک و نیم میلیون توریست به این مکان سفر می‌کنند و از ۲۲ کشور دنیا نماینده‌هایی در این مراسم حضور دارند.

دیدگاه  

    تبلیغات