حمایت از سرمایه گذاران گردشگری در کاشان

زلیخا رحمانیان
جمعه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
حمایت از سرمایه گذاران گردشگری در کاشان

از آنجایی که رونق گردشگری منجر به حفظ داشته‌ها و غرور ملی کشور است، از سرمایه‌گذاران در این عرصه در کاشان حمایت می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

گردشگری صنعتی پویا در جهان بوده که رونق آن منجر به حفظ داشته‌ها و غرور ملی کشور می‌شود و توجه به این نکته ضروری است که محور گردشگری هر منطقه باید با توجه به توانمندی‌های آن ترسیم شود.

محمد محب خدایی در آئین بهره‌برداری از یک مجموعه گردشگری و اقامتی در قمصر، بیان کرد:

توسعه صنعت گردشگری می‌تواند به شناساندن و حفظ آداب و آئین هر منطقه کمک کند و رویداد محوری یکی از مسائل مهم در این راستا است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی کاشان و نزدیکی به تهران افزود:

تعداد زیادی از مسافران شمال کشور، امروز کاشان را مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند و نزدیکی به اصفهان و پایتخت فرهنگی کشور نیز نویدبخش فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری این منطقه است. ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی منطقه کاشان مورد توجه این سازمان بوده و مسئولان شهرستان نیز با نگاهی واقع‌بینانه توانستند با ایجاد اشتغال پایدار در منطقه تحولی اقتصادی در بخش گردشگری رقم بزنند.

یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت تدبیر و امید توجه و حمایت از صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این زمینه است و آمادگی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در منطقه کاشان در دستور کار قرار دارد.

همچنین در این مراسم حمیدرضا مومنیان، فرماندار کاشان گفت:

برای افزایش مستمر گردشگران در این شهرستان رویدادهایی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که صنعت گردشگری محدود به زمان و آیین خاص نشده و در طول سال در شهرستان رونق بگیرد.

وی بیان کرد:

برگزاری هفته‌های فرهنگی، کنسرت‌های موسیقی، تئاتر و همچنین نوروزگاه در کاشان از جمله ظرفیت‌های فرهنگی بالایی است که در کنار رویداد محوری به کار گرفته شده و همچنین توسعه بوم‌گردی در بخش‌های برزک، قمصر، مرکزی و نیاسر نیز مورد توجه است.

در سفر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک هتل چهار ستاره با زیربنای ۱۲ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۳۶۰۰ مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در قمصر از توابع کاشان به بهره‌برداری رسید.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات