فعالیت مجدد آتشفشان شینمو در ژاپن

فرناز رهبران رنجبر
شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
فعالیت مجدد آتشفشان شینمو در ژاپن

آتشفشان شینمو در جنوب غرب ژاپن دوباره فعال شده است.

آتشفشان شینمو از شامگاه پنجشنبه دوباره فعال شده و سبب تهدید خطر در این منطقه شده است.

بنا به گفته سازمان هواشناسی ژاپن، سنگ‌ها و مواد مذاب به‌دنبال شروع آتشفشان تا ارتفاع ۵ هزار متری پرتاب شده‌اند، برخی از نواحی اطراف نیز در معرض پرتاب مواد مذاب قرار گرفته است. این موضوع باعث نگرانی شدید مردم و ساکنان اطراف کوه آتشفشان شده است.

سازمان هواشناسی اعلام کرده که این وضعیت، شدیدترین فعالیت آتشفشانی این کوه از آخرین بار آن در ماه گذشته میلادی است.

این آتشفشان نزدیک به شش سال پیش برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرد، سازمان هواشناسی ژاپن از همان زمان هشدار داد این جریان در سال‌های آینده ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر گزارشی از اینکه آتشفشان باعث خسارت روستاهای اطراف، مردم و منازل آن‌ها شده یا نه، در دسترس نیست، ولی دولت گفته است ماموران پلیس به‌منظور کاوش‌های نهایی در حال اعزام به منطقه هستند. 

به‌منظور ارزیابی‌های دقیق‌تر درباره فعالیت این کوهستان تعدادی از کارشناسان نیز از نهادهای ذی ربط به این منطقه اعزام خواهند شد.

پلیس به همه مردم و به‌ویژه روستاییان اطراف هشدار داده است حداقل تا محوطه چهار الی پنج کیلومتری از این کوهستان دور باشند، چراکه امکان پرتاب سنگ‌های آتشفشانی تا این فاصله وجود دارد.

در ماه گذشته میلادی گزارش‌هایی از آتشفشان این کوه منتشر شد و تعدادی از پروازهای بین‌المللی فعالیت خود را با برخاستن دوده‌های سیاه و ریزش مواد مذاب از اطراف کوه متوقف کردند.

منبع ایرنا
برچسب‌ها آتشفشان

دیدگاه  

    تبلیغات