ترجمه کتاب مصور خلیج فارس به ۵۰ زبان زنده دنیا

ترجمه کتاب مصور خلیج فارس به ۵۰ زبان زنده دنیا

زلیخا رحمانیان
| دوشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۱:۲۰

کتاب مصور خلیج‌فارس که توسط نویسنده جوان آقای جواد نوروزی نوشته شده، اولین اثری است که قرار است به ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شود و تاکنون به ۱۰ زبان ترجمه شده است.

دیروز هم‌زمان با روز ملی خلیج‌فارس، جواد نوروزی، نویسنده کتاب خلیج‌فارس گفت:

کتاب مصور «خلیج‌فارس» در مدت چهار سال تحقیق و پژوهش و به ۱۰ زبان فارسی، عربی، اردو، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، چینی، روسی، آلمانی و فرانسه گردآوری شده است. مطالب این اثر مکتوب با موضوع خلیج‌فارس، بدون استفاده از منابع مورخان ایرانی بلکه با استفاده از منابع مورخان و پژوهشگران خارجی گردآوری و منتشر شده است.

وی ادامه داد:

در این کتاب ۱۰ نامه و سند سازمان ملل منتشر شده است که در دوره‌های مختلف به موضوعات زیست‌محیطی، خاک‌شناسی، دریاشناسی، گونه‌ها و موجودات خلیج‌فارس به‌صورت جامعی پرداخته‌شده است.

در این کتاب تاریخی برای اولین بار، ۱۲۰ نقشه تاریخی چاپ شده است.

نویسنده کتاب مصور خلیج‌فارس گفت:

قرار است این کتاب پس از ترجمه به ۵۰ زبان دنیا در یک بسته پنج جلدی درآمده و بر اساس ترجمه‌های صورت گرفته، دسته‌بندی و توزیع شود.

وی ادامه داد:

با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی‌های فرهنگی کشورمان، قرار است کتاب «خلیج‌فارس» در کتابخانه‌های ملی ۹۰ کشور و ۱۸۵ نقطه جهان توزیع شود.

آقای نوروزی گفت:

قرار است ترجمه کتاب خلیج‌فارس در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، اسپانیا، آلمان و روسیه نیز طی مراسم‌های ویژه‌ای رونمایی شود که رونمایی در روسیه فقط به بعد از انجام بازی‌های جام جهانی 2018 موکول خواهد شد و مابقی در اولین فرصت انجام می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت:

مصمم هستیم نسخه الکترونیک و هوشمند این کتاب را نیز با قابلیت جستجوی اینترنتی و لوح فشرده برای استفاده و بهره‌برداری محققان، پژوهشگران و همه افراد علاقه‌مند منتشر کنیم.

کتاب مصور خلیج‌فارس در ۴۷۵ صفحه چاپ شده است. ۳۴۰ صفحه این کتاب مطالبی هستند که به ۱۰ زبان مختلف ترجمه شده‌اند و ۱۳۵ صفحه مابقی مطالب فارسی به همراه عکس و نقشه هستند.

روز گذشته ۹ اردیبهشت ماه در مراسم بزرگداشت خلیج‌فارس، از این کتاب ارزشمند رونمایی شد. این مراسم با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت امور خارجه و مرکز مطالعات کاربردی قلم و با حضور ابوذر ابراهیمی‌ ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سفیران کشور‌های خارجی مقیم تهران، فرماندهان نیرو‌های دریایی، زمینی و هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استادان دانشگاهی و پژوهشگران کشور برگزار شد.

منبع irna
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات