از سرگیری پروازهای تهران-سلیمانیه

از سرگیری پروازهای تهران-سلیمانیه

سیامک احدی
| پنجشنبه, ۶ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۱۱:۲۵

پروازهای تهران- سلیمانیه بر اساس مصوبه‌ای که شرکت‌های گردشگری سلیمانیه صادر کرده‌اند، از سرگرفته می‌شود.

«ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران اعلام کرد:

شرکت‌های گردشگری سلیمانیه و ایران مصوبه‌ای صادر کردند که به موجب آن پروازهای تهران- سلیمانیه از سرگرفته می‌شود.

وی افزود:

از سرگیری این پروازها نیازمند برخی مقدمات است که احتمال دارد یک هفته طول بکشد.

قرار بود روز سه‌شنبه هیئتی متشکل از هفال ابوبکر،‌ فرماندار سلیمانیه و سالار عبدالله مدیر گذرنامه‌ها و مدیر کل نیروهای مرزی از اقلیم کردستان عراق به بغداد سفر کند و در رابطه با گذرگاه‌های مرزی ایران و سلیمانیه بحث و گفت‌وگو کنند.

«نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان نیز گفت:

اقلیم کردستان روابط خوبی با همسایگان دارد و از شروع به کار دوباره پروازهای تهران- اربیل استقبال می‌کند.

«مرتضی عبادی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل نیز روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین اعلام کرد:

خطوط پروازی تهران به اربیل که مدتی قبل با انسداد خطوط هوایی اقلیم توسط بغداد متوقف شد از روز جمعه ۷ اردیبهشت ماه از سرگرفته می‌شود. خطوط هوایی تهران- اربیل فعلا با دو پرواز در روزهای سه شنبه و جمعه در هفته آغاز و برای افزایش آن تلاش خواهد شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل از سرگیری پروازها بین اربیل و تهران را در افزایش همکاری‌های فی مابین و تعامل تجار و بازرگانان و همچنین رونق گردشگری موثر دانست.

وی قبلا نیز در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرده بود:

نظر به رایزنی‌های معمول با دولت جمهوری عراق، فعالیت مرزهای رسمی تمرچین در پیرانشهر و پرویزخان در قصرشیرین با اربیل و سلیمانیه که از مدتی قبل بنا به درخواست رسمی دولت آن کشور متوقف شده بود، از روز سه‌شنبه تاریخ ۱۲دی از سرگرفته و علاوه بر تردد مسافرین، مبادلات تجاری و بازرگانی در این گذرگاه‌ها انجام خواهد پذیرفت.

«مرحمت سلیمان نژاد» مدیر گمرک تمرچین پیرانشهر در دی ماه ۹۶ با بیان این‌که مرز تمرچین از هر دو طرف باز بوده خاطرنشان کرد:

از امروز تمام فعالیت‌های گمرکی پایانه مرزی تمرچین همزمان با بازگشایی رسمی این مرز از سرگرفته و به روال عادی باز می‌گردد.

بر اساس این گزارش از چند ماه قبل رفت‌وآمد و فعالیت در این مرزها به در خواست دولت عراق در پی تحولات صورت گرفته در منطقه اقلیم کردستان متوقف شده بود.

منبع ایسنا
برچسب‌ها پرواز

دیدگاه  

    تبلیغات