شوخی اول آوریل 2018 اتحادیه اروپا با بریتانیا و بهترین دروغ‌های سرتاسر دنیا

نگین توکلی
یکشنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
شوخی اول آوریل 2018 اتحادیه اروپا با بریتانیا و بهترین دروغ‌های سرتاسر دنیا

هر سال، در روز اول آوریل، در سراسر جهان، با گفتن دروغ‌هایی به شوخی، این روز را گرامی می‌دارند. در این مقاله، شوخی اتحادیه اروپا با بریتانیا و بهترین دروغ‌های روز اول آوریل در سراسر جهان، را بخوانید.

امروز، اول آوریل، روز اخبار غیر واقعی است؛ روزی که کمپانی‌ها، روزنامه‌ها و لطیفه‌گویان از سراسر جهان، تلاش می‌کنند تا با شوخی‌های مختلف، ما را دست بی‌اندازند. البته روز اول آوریل امسال، مصادف با جشن یکشنبه عید پاک نیز هست.

در ادامه، برخی از شوخی‌های این روز جالب را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

دروغ اتحادیه اروپا در مورد بریتانیا

اتحادیه اروپا، امسال در روز دروغ اول آوریل، با بریتانیا و به خصوص پاسپورت‌های آبی پس از برکسیت انگلستان، شوخی کرد.

این دروغ ادعا می‌کند که «تمام پاسپورت‌های اتحادیه اروپا باید به رنگ آبی تیره در بیایند» و این به این معنا است که پاسپورت‌های نمادین انتخابی مردم انگلستان بی‌استفاده می‌شوند.

افرادی که در رفراندوم به عدم خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رای داده بودند (Remainers) از این شوخی بسیار استقبال کردند. سارا وولاستون، یکی از اعضای حزب توری (Tory MP) که طرفدار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود، توئیت کرد:

این، بهترین دروغ اول آوریل بود.

گد کلن، یکی از اعضای اسکاتلدندی حزب کارگری نیز توئیت کرد:

بهترین دروغ روز اول آوریل

 برگر کینگ

آوریل

امروز عید پاک است. پس صدالبته که باید روی همه چیز شکلات ریخت. قطعا برگر کینگ هم با ما هم عقیده است، به خاطر اینکه به این مناسبت اولین ووپر (whooper) شکلاتی خود را ساخته است.

 فست فود زنجیره ای برگر کینگ اوایل امسال اعلام کرد، نسخه دسر غذای اصلی منوی خود یعنی ووپر را به منو اضافه می‌کند.

 ووپر شکلاتی از یک تکه نان شکلاتی، یک تکه شکلات گریل شده گرد، شیره تمشک به جای کچاپ، تکه‌های شکلات سفید دایره‌ای به جای پیاز، پرتقال توسرخ آغشته به آبنبات به جای گوجه فرنگی، شکلات شیری به شکل برگ‌های کلم و وانیل به جای مایونز تشکیل شده است که البته به نظر بسیار خوشمزه می‌آید!

 ایموجی‌های تفرقه‌انداز و خطرناک

شوخی‌های با تم برکسیت، امسال، از سمت بسیاری از افراد مورد استقبال قرار گرفته است. گزارشات حاکی از این هستند که یک شرکت ایتالیایی برنامه دارد برای این مذاکرات، ایموجی‌های رسمی برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و ریمین (طرفدارن عدم خروج) به نام بولداگ برکسیت و استاری بلو (Starry Blue)، خلق کند.

شرزو پریماورا  گزارش می‌دهد:

این ایموجی‌ها که قرار است در روز یکشنبه منتشر شوند و باید آن‌ها را خریداری کرد، به افراد این انتخاب را می‌دهد که از این ایموجی‌ها برای هویت دادن به پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنند.

حزب محافظه کاران طرفدار برکسیت و گروه مخالفان برکسیت، هر دو این ایموجی‌ها را به «پول درآوردن از سیاست»، محکوم کرده‌اند.

هر دو گروه در بیانیه‌ای مشترک، گفتند:

هیچ کدام از کسانی که در رفراندوم، کمپین تشکیل داه‌اند، نمی‌خواهند که سازمان‌های بی‌نام و نشان، از رای‌های بریتانیایی، بهره‌برداری کنند. برکسیت مساله‌ای بسیار جدی است و نباید برای شوخی‌های احمقانه از آن استفاده کرد.

آخرین مهمانی مجردی پرنس هری در چادرهای صحرایی

پرینس هری قصد دارد آخرین مهمانی آخر هفته مجردی خود را در ماه آوریل با نوشیدن اسموتی لاوربرد (laverbread) در ولز غربی و به پا کردن چادرهایی برای آرامش روحانی بگذراند.

نامزد او اردوگاهی تمام عیار که هزینه اقامت در آن شبی ۷۵۰ پوند است را انتخاب کرده که به همراه دوستان خود مونگو چاوز و جستون کاندرو که استاد ریکی (reiki) هم هستند در آن اقامت کنند.

به گفته یکی از دوستان، مگان می‌خواهد هری آخر هفته را در آرامش بگذراند و فکر می‌کند گذراندن آخر هفته در ولز و مدیتیشن راه مناسبی برای این کار باشد.

سه طعم جدید کوکاکولا

بر طبق گزارشات، شرکت کوکاکولا سه طعم جدید آووکادو، خمیر ترش (sourdough) و زغال را در اینستاگرام خود، معرفی کرده است.

ساندی میرور گزارش کرده است:

کمپانی کوکاکولا می‌گوید تحقیقات ما نشان می‌دهد که این طعم‌های جدید در میان طعم‌های مورد علاقه مشتریان ما بوده‌اند.

کوکاکولا در بیانیه‌ای به این روزنامه گفت:

آن‌ها قول می‌دهند که این طعم‌های جدید، فوق‌العاده و بدون شکر هستند و همچنین برای هر وعده غذایی، به عنوان یک نوشیدنی ایده‌آل، در اختیار مشتریان خواهند بود.

آوردن VAR

اول آوریل

خبرگذاری sun یکشنبه با دو موضوع VAR ( کمک داور ویدیویی) و واقعیت مجازی بازی کرده است. به گفته این خبرگزاری داورها از هدست‌هایی مجهز به کمک داور ویدیویی به ارزش پنج هزار پوند برای افزایش سرعت تصمیم گیری در صحنه‌های جنجالی استفاده خواهند کرد.

استفاده از این تکنولوژی بدین معنا است که داورها مجبور نخواهند بود تا برای تصمیم گیری به تلویزیون کنار زمین بروند. بلکه داور می‌تواند تصویرهای کمک داور ویدیویی را در همان لحظه به صورت سه بعدی در جلوی خود ببیند.

ساختار دوربین‌های این تکنولوژی به گونه‌ای در دورتادور زمین تعبیه شده است که داوران بتوانند در افسایدگیری، دقت بسیار بالایی داشته باشند. این تکنولوژی دارای حسگر حرکتی فوق العاده‌ای است که حرکت شیرجه برای شبیه سازی خطا را به خوبی تشخیص می‌دهد. همه این امکانات در همان لحظه وقوع، تصویرها را در اختیار داور قرار می‌دهند.

سخنگو فیفا آوریل بلاگ به روزنامه گفته است:

آزمایش‌های انجام شده ثابت کرده‌اند که این هدست‌ها نسل آینده کمک داور ویدیویی هستند.

گوگل مپ

اول آوریل

سال گذشته، گوگل مپ، نسخه گوگل نوم (Google Gnome)، هوش مصنوعی سخنگو برای باغ شما را در این روز، ارائه کرد. امسال، این غول اینترنت، در سرویس نقشه خود، بازی مفرحی را معرفی کرده است.

زمانی که شما اپلیکیشن را باز می‌کنید، نسخه بازی قابل پخش والی کجاست، برای شما نمایش داده می‌شود. او لوکیشن خود را در نقشه به شما می‌گوید ولی در میان جمعیت مخفی شده است. شما باید او و دوستانش را در لوکیشن‌های مختلف سفر در جهان، پیدا کنید.

ویرجین استرالیا (Virgin Australia)

ریچارد برنسون، اغلب در روز دروغ اول آوریل، در صدر شوخی‌ها قرار می‌گیرد. امسال، شرکت هواپیمایی وی، ویرجین استرالیا، کلاس اسپین، اولین کابین دوچرخه‌سواری در حین پرواز را معرفی کرده است.

این کابین جدید به مسافران اجازه می‌دهد که در طول پروازهای بین‌المللی طولانی، کالری بسوزانند.

اما مسترز، مربی فعال ویرجین استرالیا گفت:

هر کابین اسپین کلاس طوری طراحی شده است که با بهینه‌ترین تعداد ضربان قلب، بیشترین کالری را در بدن مسافران بسوزاند.

سودا سوک (SodaSoak)

کمپانی سودا استریم، محصول جدید خود، سوداسوک، حباب سازی برای وان حمام معرفی کرده است.

ستاره سریال مشهور بازی تاج و تخت، تور بیورنسن و رضا فراهان، مجری تلویزیونی، در ویدئو مرتبط با معرفی این محصول شرکت کرده‌اند.

دنیل بیرنبام، مدیر اجرایی سودا استریم، گفت:

سودا استریم، همواره به دنبال راه‌هایی برای خلق لحظات شادی است و روز دروغ اول آوریل، فرصتی بی‌نظیر برای این کار است.

تور بیورنسن، بازیگر ایسلندی نقش کوه در سریال بازی تاج و تخت، از طرفداران استفاده نکردن از پلاستیک است و می‌گوید:

مورد قابل توجه در مورد کمپین‌های سودا استریم این است که آن‌ها به فکر مشکل آلودگی محیط زیستی پلاستیک و همچنین سلامتی مشتریان خود هستند.

مطالب مرتبط:

    منبع telegraph

    دیدگاه